BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Sabău: „Simt că am fost nedreptăţiţi”

Sabău: „Simt că am fost nedreptăţiţi”

la 7 September 2016 12:29
7 September 2016 12:29
AJF Bihor demontează acuzele venite dinspre CS Diosig: „Greşeala clubului”.
Scris de Raul Simea - AJF Bihor demontează acuzele venite dinspre CS Diosig: „Greşeala clubului”.

Trimite articolul

X

CS Diosig Bihardioszeg a realizat scorul primei etape din Liga 4 cu acel 10-2 administrat echipei Locadin Ţeţchea. Din cauza faptului că a folosit un jucător aflat în stare de suspendare, Diosigul a primit decizie de 0-3 la „masa verde”. Paradoxal, Sebastian Zadori, jucătorul suspendat, fusese eliminat tocmai în ultima etapă într-un meci în care CS Diosig a jucat în deplasare la FC Hidişel, echipa de atunci a fotbalistului.

„Simt că am fost nedreptăţiţi de decizia luată de comisia AJF Bihor, care ne-a luat punctele. Am transferat 4 jucători de la FC Hidişel, iar când am fost programaţi la vizita medicală aveam nevoie de legitimaţii. Trei le-au avut, Zadori mi-a spus că a lui e la AJF (n.r. – Asociaţia Judeţeană de Fotbal Bihor). Am cerut de la AJF carnetul într-o zi când era mare îmbulzeală şi toţi erau pe capul secretarului Peti Boroş. Mi-a dat carnetul fără să-mi spună că jucătorul este suspendat sau să-mi ceară să plătesc penalitatea de 50 de lei. Nici le meci, la care tot domnul Boroş a fost observator de joc, nu mi s-a adus aminte că am avea un jucător suspendat”, a declarat Constantin Sabău, preşedinte la CS Diosig, într-o conferinţă de presă.

Sabău consideră că vina este comună, dar înclină balanţa spre AJF. „Nu trebuia să-mi dea carnetul, sau să-mi fi cerut să-l aduc înapoi. Nu s-ar fi întâmplat nimic. Ba mai mult, nu l-am putut folosi pe Zadori nici în etapa a doua, cu FC Universitatea, când am fi avut mare nevoie de el. Probabil avem şi noi vină, dar 75% aparţine AJF-ului. Chiar dacă procentele ar fi 50%-50%, tot nu mi se pare normal ca doar noi să plătim cu punctele”.

Greşeala clubului

Preşedintele AJF, Valer Vancea, consideră cazul simplu. „AJF Bihor nu are de ce să plătească pentru greşeli care aparţin clubului. Un conducător de club, în momentul în care legitimează jucători noi, ştie sau ar trebui să ştie să ceară evidenţa cartonaşelor. În cazul de faţă, AJF, în ultimul Buletin Informativ al sezonului trecut, a înştiinţat care au fost sancţiunile după ultima etapă”, spune Vancea.

Şeful AJF a precizat că Zadori nu putea evolua în jocul cu FC Universitatea întrucât nu şi-a ispăşit suspendarea, conform regulamentului. Cu ocazia fiecărui Buletin Informativ, AJF înştiinţează cluburile că răspund pentru evidenţa cartonaşelor.

Trimite articolul

X
Taguri:
AJF Bihor ,
cs diosig ,
locadin tetchea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Accident între un camion și o autoutilitară pe drumul dintre Cauaceu și Sălard
    Incidentul s-a petrecut în dimineața zilei de luni, 25 mai.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Campionatul Județean de old-boys a continuat cu două remize spectaculoase la Valea lui Mihai și Beiuș
    Început mai timid, Campionatul Județean de fotbal pentru old-boys (jucători cu vârsta de peste 40 de ani) a intrat într-o oarecare regularitate și în weekend-ul trecut s-au mai disputat două meciuri.

    Economic

    Probleme descoperite de DSVSA Bihor: carne cu salmonella, produse fără acte și focare noi de pestă porcină
    Activitate intensă pentru inspectorii Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Bihor în luna aprilie 2026.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Zona Ogorului și comunele Sânmartin, Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica, Lăzăreni

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Un orădean fericit în Cetatea Băniei! „Mă simt mândru că am pus și eu umărul la această performanță”
    În ultimii 10 ani, Bihorul a avut reprezentanți la echipele campioane a României, fie că a fost vorba de jucători sau membrii în staff-ul tehnic, născuți în județ sau care au evolua la formații din Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Noi detalii în cazul crimei de la Parhida. Tatăl tinerei ucise a făcut publice conversații ale fiicei sale pe Instagram
    Zsolt Incze, tatăl Alisiei, eleva de 18 ani ucisă pe 8 mai, pe un câmp de lângă localitatea Parhida, a făcut publice conversații purtate de fiica sa cu o prietenă pe Instagram, care demonstrează – susține bărbatul – că tânăra nu a vrut nicio relație cu József Zsolt Bóné, cel care a ucis-o.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Panică în Halta Tămășeu: locomotiva unui tren de pasageri a luat foc în timpul nopții
    Incidentul s-a petrecut în noaptea zilei de duminică, 25 mai.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X