BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Statistica Seriei a II-a din Liga 5 Bihor

Statistica Seriei a II-a din Liga 5 Bihor

De Teodor Biriș
la 24 June 2020 12:46 Reactualizat la: 24 June 2020 14:47

Statistica Seriei a II-a din Liga 5 Bihor

24 June 2020 12:46 Reactualizat la: 24 June 2020 14:47
Singura competiție din care s-a disputat o etapă în 2020 a fost campionatul Seriei a II-a din Liga 5.
Scris de Teodor Biriș - Singura competiție din care s-a disputat o etapă în 2020 a fost campionatul Seriei a II-a din Liga 5.

Trimite articolul

X

Extinderea pandemiei de Covid-19 a făcut să se lase cortina și peste aceast campionat, iar dintre primele clasate, echipele de pe locurile 1 și 3, Gloria Beiuș (34 de puncte), respectiv Victoria Avram Iancu (29 de puncte), au drept de promovare în eșalonul superior. Pe locul 2, Unirea Roșia nu are drept de a juca în sezonul următor al Ligii a IV-a, întrucât anul trecut a promovat la baraj, dar a preferat să continue în eșalonul cinci. În clasamentul marcatorilor, după cele 14 etape, lider este Mădălin Avram (Victoria Avram Iancu) – 13 goluri, secondat de Mădălin Trip (Gloria Beiuş), Dorel Bolha (Unirea Roşia), Ionuţ Rad (Voinţa Ciumeghiu/Victoria Avram Iancu), toţi cu câte 12 goluri, în timp ce pe poziţia a treia sunt patru jucători, Răzvan Birta (Izvorul Cociuba Mare), Ionuţ Lupu (Partizanul Sânnicolau Român), Florin Fekete (Victoria Tulca), Milian David (Viitorul Batăr) – 11 goluri. Acesta din urmă a marcat şi cele mai multe goluri într-un joc (5), în etapa a 9-a, scor 9-1 cu Gloria Căbeşti. Conform statisticii întocmite de Gheorghe Rusu, echipa cu cei mai mulţi marcatori (16) a fost Victoria Avram Iancu, care a avut cel mai bun atac, cu 54 de goluri, la polul opus situându-se Gloria Căbeşti, cu doar 7 marcatori.

Cea mai bună apărare

Prima clasată, Gloria Beiuş, a avut cea mai bună defensivă, cu 11 goluri încasate. Din cele 97 de jocuri disputate, 49 au fost câştigate de gazde şi 35 de oaspeţi, iar 13 s-au încheiat la egalitate. Etapa cea mai prolifică a fost a doua, cu 45 de goluri înscrise în şapte meciuri, iar rundele 3 şi 7 au fost cele mai sărace în goluri (26). În cele 97 de partide, s-au înscris 461 de goluri, rezultând o medie ridicată, de 4,75 pe meci. Trofeul Fair-Play a revenit Victoriei Avram Iancu, cu media 7,94, urmată de Unirea Roşia, cu 7,77, şi Gloria Beiuş, cu 7,58. Au fost acordate 386 de cartonaşe galbene (3,97 pe meci) şi 37 roşii, dintre care 13 arătate direct, 18 pentru cumul de cartonaşe galbene şi 6 pentru oprirea unei faze iminente de gol. 26 de jucători au fost suspendaţi pentru cumul de patru galbene. Echipa cu cele mai puţine avertismente a fost Victoria Tulca – 15, conform statisticii întocmite de Gheorghe Rusu, responsabilul Ligii a V-a în cadrul AJF Bihor.

Trimite articolul

X
Taguri:
2020 ,
bihor ,
liga V ,
statistica
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Ajutoare pentru crescătorii de animale: până la 50.000 de euro pentru fiecare beneficiar
    Crescătorii de porci și bovine ar putea beneficia de sprijin financiar de până la 50.000 de euro pe fermă, după ce președintele Nicușor Dan a promulgat, luni, 24 august, cele două legi care instituie schemele de ajutor de stat.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Șoimi finanțează din bugetul local podul de 21 de metri peste Valea Săliștea
    În comuna Șoimi continuă investițiile în infrastructura rutieră, cu lucrări care vizează atât construirea unor poduri noi, care vor completa modernizarea mai multor drumuri comunale.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Sâmbătă fastă în Liga 3. Victorii fără gol primit reușite de Crișul Sântandrei și Bihorul Beiuș
    Vineri, Lotus a câștigat pe teren propriu, iar Transilvania Sport Academy a cedat în deplasare. Ziua de sâmbătă a fost fastă pentru ambele echipe bihorene care au jucat în Liga 3.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO
    Victorie în primul meci de acasă din presezon. CSM CSU Raiffeisen a câștigat partida cu SCM Politehnica Timișoara
    Echipa „leilor roșii” s-a impus cu scorul de 78-75 în meciul de verificare cu SCM Politehnica Timișoara, disputat sâmbătă seară la Oradea Arena.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    UPDATE: Motociclistul care a căzut într-o râpă de 30 de metri în apropiere de Bratca a decedat
    Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de sâmbătă, 29 august.

    BIHON Sport local

    Fotbalistul orădean Mario Simuț a revenit în prima ligă maghiară la o dublă câștigătoare a Cupei Ungariei
    Fotbalistul Mario Simuț a semnat ieri cu Paksi FC, formație din MN I, prima ligă a fotbalului maghiar.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X