BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Trei săptămâni până la Euro Basket 2015

Trei săptămâni până la Euro Basket 2015

la 24 May 2015 22:27
24 May 2015 22:27
Doar trei săptămâni ne mai despart de startul Campionatului European de baschet feminin, găzduit de România şi Ungaria. România va găzdui meciurile din două grupe: Grupa A, la Timişoara, respectiv Grupa B, la Oradea.
Scris de Demian - Doar trei săptămâni ne mai despart de startul Campionatului European de baschet feminin, găzduit de România şi Ungaria. România va găzdui meciurile din două grupe: Grupa A, la Timişoara, respectiv Grupa B, la Oradea.

Trimite articolul

X

Din Grupa A fac parte reprezentativele României, Cehiei, Ucrainei, Muntenegrului şi Franţei. În Grupa B vor juca Polonia, Turcia, Italia, Belarus şi Grecia. Primele trei clasate din fiecare grupă se vor califica în faza următoare a competiţiei.

Euro Basket Women 2015 este una dintre cele mai importante competiţii organizate de-a lungul anilor în oraşul nostru. Din păcate însă pentru spectatorii orădeni, naţionala noastră nu va juca la Oradea. Totuşi, iubitorii de baschet din oraşul nostru vor putea vedea la lucru alte reprezentative redutabile, cele din Polonia, Turcia, Italia, Belarus şi Grecia. La Arena „Antonio Alexe” se vor desfăşura zilnic, în perioada 11-15 iunie, câte două meciuri. Preţul unui bilet pentru o zi este de 40 lei (categoria I), respectiv 25 lei (categoria a II-a). În schimb, se pot achiziţiona abonamente pentru toate zilele la preţul de 170 lei (categoria I), respectiv 110 lei (categoria a II-a).

EURO BASKET WOMEN 2015

Programul Grupei B, care va avea loc la Arena „Antonio Alexe” din Oradea, este următorul:

Joi, 11 iunie: ora 18:00, Polonia – Turcia; ora 20:30, Italia – Belarus. Grecia stă.

Vineri, 12 iunie: ora 18:00, Grecia – Italia; ora 20:30, Belarus – Polonia. Turcia stă.

Sâmbătă, 13 iunie: ora 18:00, Polonia – Grecia; ora 20:30, Turcia – Belarus. Italia stă.

Duminică, 14 iunie: ora 18:00, Italia – Polonia; ora 20:30, Grecia – Turcia. Belarus stă.

Luni, 15 iunie: ora 18:00, Belarus – Grecia; ora 20:30, Turcia – Italia. Polonia stă.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
baschet feminin ,
campionat european ,
Euro Basket 2015 ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Fotbalistul orădean Ricardo Farcaș a schimbat echipa în Liga 2
    Poli Iași nu va mai continua în Liga 2 din cauza problemelor financiare, iar jucătorii au fost nevoiți să-și caute alte angajamente.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    ISO Summer Leaders Lab: Încă o șansă pentru copilul tău să descopere, să creeze și să crească
    Înscrierile continuă pentru ultimele patru săptămâni ale ISO Summer Leaders Lab 2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Alle Cafe, cafenea/bistro, preparate proaspete! Stație Rompetrol, teren fotbal, parcare, închirieri birouri, evenimente
    Alle Cafe este o cafenea/restaurant, situată pe Str Matei Corvin 1b, aproape de ieșirea din Oradea, care duce spre Satu-Mare.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Sentință în cazul unui accident petrecut pe DN1, lângă Săcădat, în care tatăl șoferului și-a pierdut viața
    Judecătoria Oradea a pronunțat în această săptămână sentința în cazul unui accident produs în urmă cu aproape 2 ani, pe DN1, lângă Săcădat, unde un conducător auto din București s-a izbit cu mașina de un cap de pod, iar tatăl său, pasager în autoturism, a murit la scurt timp, pe patul de spital.

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Târgul Meşterilor Populari, ediţia cu cei mai mulţi meşteri participanţi în parcul Muzeului Ţării Crişurilor
    136 de meşteri sunt din România, Ungaria, Republica Moldova, Camerun şi Serbia sunt prezenţi la cea de a XXXIII-a ediţie.

    BIHON Sport local

    „Va fi un an provocator pentru noi, dar privim cu încredere spre viitor”
    După foarte mulți ani fotbalul bihorean va fi reprezentat de 4 echipe la nivel de Liga 3, după ce și proiectul ACS Transilvania Sport Academy a reușit promovarea în urma dublei de baraj câștigate în fața Minerului Rodna.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X