BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Sport local
Vrem sa nu pierdem niciun meci in retur

Vrem sa nu pierdem niciun meci in retur

la 13 December 2011 09:31
13 December 2011 09:31
„Nu dorim două serii în Liga a IV-a pentru că nivelul ar fi mai scăzut”, spuneau în vară vocile care nu agreau apariţia altor echipe în eşalonul patru prin organizarea în două serii.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - „Nu dorim două serii în Liga a IV-a pentru că nivelul ar fi mai scăzut”, spuneau în vară vocile care nu agreau apariţia altor echipe în eşalonul patru prin organizarea în două serii.

Trimite articolul

X

Ajunsă în Liga 4 prin asocierea cu Kinder Junior, echipa din Paleu le-a dat peste nas cârcotaşilor. După ce a fost lideră câteva etape, Kinder Paleu Cetariu a terminat turul pe locul 3 la un punct de liderul Tricolorul Alparea. „Am fost la un gol de termina turul pe primul loc, dacă în meciul de la Vaşcău terminat 1-1 Crişan ar fi marcat din penalty. Nici locul trei nu este o catastrofă, mai ales că suntem la un punct pe primul loc, având în vedere faptul că la început ne-am propus locurile 1-5. Pofta a venit mâncând”, ne-a declarat managerul Papp Gyorgy.

Puncte pierdute uşor

Obiectivul pentru retur al echipei susţinute de primăriile Paleu şi Cetariu este îndrăzneţ: „Dorinţa noastră este să nu pierdem niciun meci. Ne aşteaptă jocuri grele, cu deplasări la Aleşd, Avram Iancu sau Alparea. Ne vom lupta pentru primul loc cu Alparea, Sântandrei şi Aleşdul. Un cuvânt greu de spus va avea Luceafărul II, echipă care poate arbitra lupta pentru primul loc”.

Dacă echipa a avut rezultate bune în faţa formaţiilor fruntaşe, sincope au apărut în confruntările cu Ţeţchea, Mădărasul sau Vaşcău în care Kinder a pierdut puncte preţioase. În pauza dintre tur şi retur lotul va suferi unele modificări. „Unii jucători şi-au demonstrat valoarea, dar sunt şi unii în privinţa cărora ne-am înşelat cu toate că au mai evoluat în Liga 3 sau Liga 4”, spune Papp.

Managerul consideră că în actualul sezon al Ligii a IV-a nivelul meciurilor este mai ridicat: „Pot să spun că acest campionat este mai valoros şi mai echilibrat. Imi pare bine că am demonstrat că nu am slăbit Liga 4 prin venirea noastră”.

Echipa din Paleu a avut doi antrenori în turul de campionat, Ovidiu Lazăr în etapele 1-12, respectiv Musznay Zsolt în etapele 13-15.

T.B.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
fotbal ,
kinder paleu ,
tricolorul alparea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Exploatare de balast pe o suprafață de 55.000 mp, fără permis sau licență, lângă barajul de la Tileagd. Polițiștii au făcut 5 percheziții
    Polițiștii de investigare a criminalității economice din Bihor au descins, miercuri dimineață, între localitățile Telechiu și Țețchea, unde au efectuat 5 percheziții într-un dosar instrumentat de Parchetul de pe lângă Curtea de Apel Oradea, în care sunt vizate infracțiuni de evaziune fiscală și efectuarea de activităţi miniere fără permis sau licenţă.

    Cultură

    Se schimbă locaţia! „O seară de operetă vieneză”, spectacolul de deschidere a festivalului Sounds of Oradea, se mută în sala Filarmonicii
    Cea de-a cincea ediție a festivalului oferă trei spectacole de excepție în perioada 12-14 iunie 2026.

    Economic

    Bani europeni pentru fermierii din Bihor: finanțare 100% nerambursabilă pentru investiții în energie verde
    Fermierii și procesatorii din industria alimentară au la dispoziție o nouă oportunitate de finanțare pentru dezvoltarea unor capacități proprii de producere a energiei electrice din surse regenerabile.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Trei arme și sute de proiectile deținute ilegal, găsite în urma unor percheziții efectuate în Bihor
    Cinci percheziții au fost efectuate, miercuri, de polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Bihor în Oradea și trei localități din județ, în cadrul a trei dosare penale care vizează infracțiuni de nerespectarea regimului armelor și al munițiilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tensiuni în Justiție. 151 de judecători din Bihor și Satu Mare iau în calcul oprirea activității în instanțe
    Cei 151 de judecători sunt in instanțele aflate în județele Bihor și Satu Mare.

    Economic

    Cine angajează acum în Bihor? Lista firmelor cu cele mai multe posturi vacante
    Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă (AJOFM) Bihor anunță că, la data de 10 iunie 2026, sunt disponibile 720 de locuri de muncă vacante la nivelul județului, dintre care 472 în municipiul Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X