BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Sport - pagina specială
Retur amanat cu o saptamana

Retur amanat cu o saptamana

la 1 March 2006 10:40 Reactualizat la: 9 February 2011 14:04
2 Comentarii
1 March 2006 10:40 Reactualizat la: 9 February 2011 14:04
Presedintii de cluburi au votat miercuri dimineata, in unanimitate, sa amane returul. LPF s-a conformat si a hotarat oficial amanarea startului Diviziei A cu o saptamana, din cauza conditiilor meteo nefavorabile.
Scris de IM:ONLINE_SPORT.RO - Presedintii de cluburi au votat miercuri dimineata, in unanimitate, sa amane returul. LPF s-a conformat si a hotarat oficial amanarea startului Diviziei A cu o saptamana, din cauza conditiilor meteo nefavorabile.

Trimite articolul

X

Iata si comunicatul oficial remis miercuri de LPF in acest sens, precum si prognoza meteo pe urmatoarele zile. Procedura de amanare a fost simpla. Vali Alexandru a discutat telefonic intre orele 9 si 10 cu toti presedintii de club din Divizia A.

Asa cum a anuntat de marti seara Dumitru Dragomir, daca presedintii doreau in majoritate sa amane, Liga se va conforma. Ceea ce s-a si intamplat. Dinamo ceruse inca de marti amanarea, din cauza ninsorilor abundente din Bucuresti. Marti s-a hotarat si amanarea startului esaloanelor inferioare.

Comunicat LPF (1 Martie 2006):

Avand in vedere conditiile meteo nefavorabile si prognoza pentru urmatoarele zile, desi nu s-a dorit amanarea returului, comitetul de urgenta al L.P.F., considerand ca este o situatie de forta majora, in temeiul art.44.1 din R.O.A.F. hotaraste in unanimitate amanarea returului editiei 2005/2006 a campionatului Diviziei “A” la fotbal.

Acesta se va relua incepand cu data de 10.03.2006, televiziunile urmand a efectua transmisiile conform programului initial.

Prognoza meteo:

Meteorologii anunta ca pina pe 4 martie vremea se va raci, iar ninsorile vor continua sa cada. Ieri, pe majoritatea drumurilor nationale se circula in conditii de iarna, temperaturile ajungind si la -10 grade Celsius.

In perioada 28 februarie-1 martie, ziua va ninge slab si local in nordul, vestul si centrul tarii, iar in restul teritoriului vor fi precipitatii mixte, gen lapovita sau ploaie. Noaptea va ninge mai ales in zonele extracarpatice, la granitele Moldovei si ale Munteniei.

Temperaturile maxime vor fi cuprinse intre -2 si 6 grade Celsius, mai ridicate in sud-estul tarii, iar cele minime intre -12 si -2 grade Celsius, usor mai ridicate pe litoral.

La inceputul lunii martie vremea se va inrautati, continuind sa ninga.Vintul va bate mai ales in sud-estul tarii si la munte, viscolind ninsoarea. Temperaturile maxime vor fi cuprinse intre -5 si 3 grade Celsius, iar cele minime intre -10 si 0 grade. Meteorologii spun ca pina in 4 martie vremea se va raci si ninsorile nu se vor opri.

Trimite articolul

X
2 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. stelistul says:
    March 1, 2006 at 1:00 pm

    eu vad la televizor cum in alte campionate se joaca si pe zapada si pe frig numai noi nu suntem in stare sa jucam daca bate un pic vantul. asa n-o sa ajungem nicaieri cu astfel de vaicareli. ganditi-va ca in anglia se joaca, in franta la fel, in germania, in italia…si nimeni nu se plange ca nu poate juca fotbal. mare prostie fac ai nostri…in loc sa fie “mai caliti” si sa se poata adapta mai usor conditiilor meteo prefera sa-si traga plapumioaa pe ei si sa se uite pe geam ce frumos ninge.

    Reply
  2. Anonim says:
    March 1, 2006 at 2:10 pm

    Sa nu mai vorbin de compionatul din Rusia…..ai nostri sun mai comozi sau e vorba de interese………….

    Reply
  3. powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    CS Bihorul Beiuș leagă victoriile în play-out-ul din Seria 8 a Ligii a III-a
    CS Bihorul Beiuș se descurcă excelent în 2026 și a înregistrat al șaptelea rezultat pozitiv, ultimele 3 fiind victorii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Florin Birta merge în Piața Unirii alături de orădeni pentru a-l susține pe premierul Ilie Bolojan
    Anunțul a fost făcut sâmbătă, 2 mai, de către Florin Birta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Cât te costă, de fapt, să întreții o mașină electrică? Mituri vs. realitate!
    Mașinile electrice devin tot mai prezente pe drumurile din România, iar interesul pentru acest tip de mobilitate este în continuă creștere.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Cultură

    Cinema Varadinum 2026 - filme maghiare gratuite pe marele ecran, în cadrul Festum Varadinum
    Vor fi şase proiecţii, de la documentar și filme clasice de aventură, până la filmul de animaţie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patru noi magistrați la Judecătoria Oradea. Printre ei, două judecătoare venite prin transfer din Beiuș
    Secția pentru judecători din cadrul Consiliului Superior al Magistraturii (CSM) a aprobat cererile de transfer la Judecătoria Oradea a patru judecători, dintre care doi de la instanța din Beiuș și câte unul de la judecătoriile din Salonta și Marghita.

    Economic

    Creditele ar putea avea dobânzi mai mici: ce prevede noua inițiativă
    Un nou proiect legislativ aflat în dezbatere ar putea aduce schimbări importante în modul în care sunt calculate costurile creditelor pentru populație. Inițiativa vizează limitarea dobânzii anuale efective (DAE), astfel încât aceasta să rămână mai apropiată de nivelul stabilit de Banca Națională a României (BNR).
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X