Plecat de la Timişoara cu scandal, Oli nu pare să-şi fi potolit setea de răzbunare pe Marian Iancu nici după ce l-a executat pe Hagi în returul campionatului trecut.
Antrenorul catalogat de Iancu ca fiind pentru locurile trei-patru vrea să îi demonstreze boss-ului de la Poli că a greşit când a renunţat la serviciile sale şi să plece de pe Dan Păltinişanu cu toate cele trei puncte.
Pe de altă parte, nici Sorin Cârţu nu stă cu mâinile în sân şi pregăteşte meticulos confruntarea. Pentru că olteanul nu are nimic de ascuns a anunţat primul 11 încă de sâmbăta trecută, aşa că Oli nu trebuie decât să contracareze.
Întors din vacanţa petrecută la Monte Carlo, preşedintele Politehnicii a evitat să pună presiune pe jucători declarând că are încredere în echipă şi că în meciul cu Steaua nu trebuie făcute experimente. Mai optimişti şi încrezători s-au arătat jucătorii alb-violeţi.
Unul dintre ei, Silviu Bălace, martor al umilinţei 1-8 de acum doi ani, spune că dacă el şi colegii lui vor rămâne la fel de concentraţi, pot obţine un rezultat bun. Dacă ne vom mobiliza şi vom da totul pe teren, vom putea obţine un rezultat bun , a declarat căpitanul Timişoarei.
Întăriţi cu câinii Ştefan Grigorie şi Dan Alexa, bănăţenii par să aibă un plus de forţă în linia mediană, mai ales pentru că la Steaua nu va juca Mirel Rădoi.
În schimb, situaţia se modifică în defensivă, compartiment în care Cârţu nu se poate baza pe Gabriel Cânu, accidentat, iar Mehmedovici nu a demonstrat că poate suplini lipsa titularului de bază. Partida dintre Poli Timişoara şi Steaua va începe de la ora 21 şi va fi transmisă de postul Antena 1.
Se infierbanta apele: Poli - Steaua
<p>Sambata, la Timisoara, se va consuma primul derby al ediţiei 2006-2007 la Ligii I. Sortii au decis ca echipa campioana, Steaua, sa intalnească pe Poli, ultima formatie antrenata de Olaroiu.</p>
Trimite articolul
Xpowered by Surfing Waves
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Conform bilanțului prezentat în cursul zilei de marți, 10 februarie de conducerea instituției, în decursul anului trecut au fost identificate și ridicate de pe domeniul public 2.483 de persoane care apelau la mila publică, aproape jumătate mai puțin decât în 2024, când au fost înregistrate 4.463 de cazuri.
Bihon CSM Oradea
A fost sărbătoare în seara de marți pentru iubitorii handbalului orădean, care au avut ocazia de a-și vedea favoriții jucând într-un meci de gală, în compania lui Dinamo, multipla campioană a României și participantă constantă la EHF Champions League.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Turneul special este dedicat aniversării a 10 ani de la alnsarea albumului „Dirtylicious”.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Conform instrucţiunilor prezentate de Ministerul Culturii, angajaţii din instituţiile publice de spectacole şi concerte vor fi obligaţi să lucreze 8 ore pe zi şi să se ponteze.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Direcția Poliția Locală Oradea a desfășurat în anul 2025 activități de menținere a ordinii și liniștii publice și de supraveghere a circulației rutiere cu un efectiv mediu zilnic de 16 polițiști locali, organizați în ture de câte 12 ore.
BIHON Ştirile judeţului Bihor
A început forarea piloților la pasajul rutier suprateran de pe Centura Oradea, luni, 9 februarie 2026, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix.
Citiți principiile noastre de moderare aici!