BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Angela Merkel anunţă noi restricţii începând cu 16 decembrie până pe 10 ianuarie

Angela Merkel anunţă noi restricţii începând cu 16 decembrie până pe 10 ianuarie

la 13 December 2020 14:43
1 Comentarii

Angela Merkel anunţă noi restricţii începând cu 16 decembrie până pe 10 ianuarie

13 December 2020 14:43
Toate magazinele neesenţiale, precum şi şcolile şi creşele vor fi închise în Germania începând cu ziua de miercuri, 16 decembrie, până pe 10 ianuarie, în încercarea de a opri al doilea val al epidemiei de coronavirus, a anunţat duminică cancelarul federal Angela Merkel, constatând că lockdown-ul parţial instituit până acum "nu a fost suficient", informează AFP şi dpa.
Toate magazinele neesenţiale, precum şi şcolile şi creşele vor fi închise în Germania începând cu ziua de miercuri, 16 decembrie, până pe 10 ianuarie, în încercarea de a opri al doilea val al epidemiei de coronavirus, a anunţat duminică cancelarul federal Angela Merkel, constatând că lockdown-ul parţial instituit până acum "nu a fost suficient", informează AFP şi dpa.

Trimite articolul

X

Constatând un număr “foarte mare de decese” cauzate de COVID-19 şi o “creştere exponenţială” a contaminărilor, lidera conservatoare a spus că autorităţile germane “sunt constrânse să acţioneze şi acţionează acum”.

[eadvert]

SURSA: AGERPRES

Trimite articolul

X
Taguri:
angela merkel ,
covid germania ,
noi restrictii coronavirus
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Nelu says:
    December 14, 2020 at 11:52 am

    Era de așteptat ..,, exact înaintea Crăciunului . Și după Crăciun când începe munca le da drumu înapoi la nemți. Munca contează …. Crăciunul nu are importantă. Mama ce vremuri trăim. Urmam noi acum.

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    România

    Crimă sub ordin de protecție: o mamă a fost ucisă în timp ce încerca să-și salveze fiica de agresor
    O femeie de 36 de ani din Luna, județul Cluj, a fost ucisă marți, într-un atac comis de fostul partener al fiicei sale, un tânăr de 24 de ani care avea ordin de protecție. Alte trei persoane, între care două minore, au fost rănite în incident. Agresorul a fost prins la scurt timp de polițiști. IGPR a trimis o echipă de control.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Barajul Leșu renaște după mai bine de 10 ani: acumularea a ajuns la 10%, iar peisajul spectaculos revine în Apuseni
    După mai bine de un deceniu în care lacul Leșu a rămas golit din motive de siguranță, acumularea revine treptat la viață.

    Cultură

    În Casa Léda din Oradea vor fi vernisate două expoziții ale unor artişti fotografi din Ungaria
    Expoziţiile sunt semnate de fotografii Szabó Béla EFIAP din Öttevény și Varga György EFIAP din Győr.

    BIHON CAO

    Comunicat oprire apă Felcheriu

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lemne în valoare de peste 84.000 de lei, confiscate în Bihor după controale în depozite și transporturi
    Polițiștii au desfășurat o acțiune de amploare în domeniul silvic în perioada 18 - 22 mai.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Centru județean de orientare școlară și profesională în Oradea, unic la nivel național. Aproape 4.000 de elevi ar urma să fie testați anual
    Vicepreședintele CJ Bihor, Horea Abrudan a anunțat, în conferința de presă organizată înaintea ședinței Consiliului Județean din 26 mai, că administrația județeană pregătește înființarea unui centru județean de orientare școlară și profesională destinat elevilor din învățământul gimnazial.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ISCIR Oradea: peste 21.000 de instalații monitorizate și amenzi de 256.000 de lei
    Activitatea ISCIR Oradea a fost prezentată marți, 26 mai, în cadrul ședinței Colegiului Prefectural, instituția raportând pentru anul 2025 un volum ridicat de activitate, venituri de peste 1,6 milioane de lei și o scădere cu 38% a numărului de avarii și accidente față de anul precedent.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X