BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
După 27 de ani de la moartea lui Tupac, a fost făcută prima arestare. Vezi cine este acuzatul

După 27 de ani de la moartea lui Tupac, a fost făcută prima arestare. Vezi cine este acuzatul

la 30 September 2023 16:09 Reactualizat la: 30 September 2023 16:10
4 Comentarii

După 27 de ani de la moartea lui Tupac, a fost făcută prima arestare. Vezi cine este acuzatul

foto: Hotnews
30 September 2023 16:09 Reactualizat la: 30 September 2023 16:10
Autoritățile din Las Vegas l-au arestat vineri, 29 septembrie, pe Duane „Keffe D” Davis, fiind bănuit de împușcarea și uciderea rapperului Tupac Shakur în urmă cu aproape 30 de ani.
Autoritățile din Las Vegas l-au arestat vineri, 29 septembrie, pe Duane „Keffe D” Davis, fiind bănuit de împușcarea și uciderea rapperului Tupac Shakur în urmă cu aproape 30 de ani.

Trimite articolul

X

Potrivit procurorului Marc DiGiacomo, Duane „Keffe D” Davis a fost inculpat de un mare juriu din Nevada, relatează BBC.

[eadvert]

„Prezumția este mare că el este responsabil pentru uciderea lui Tupac Shakur și va fi găsit vinovat de ucidere cu utilizarea unei arme mortale”, a mai precizat procurorul, citat de presa americană.

Duane a fost arestat la primele ore ale dimineții de vineri, 29 septembrie, cu toate că acuzația sau acuzațiile nu au fost clare, potrivit AP, care a mai transmis că acesta a fost pus sub acuzare tot vineri.

Tupac Shakur a fost rănit pe 7 septembrie 1996 și a murit șase zile mai târziu, la spital, la vârsta de doar 25 de ani.

Potrivit AP, Davis a recunoscut în mai multe interviuri, dar și în memoriile sale din 2019, „Compton Street Legend”, că se afla în Cadillac-ul din care au fost trase focurile de armă care ulterior au provocat decesul rapperului Tupac.

Artistul a fost un rapper, activist și actor care a reușit să vândă peste 75 de milioane de discuri în întreaga lume.

Arestul vine după ce poliția din Nevada a executat un mandat de percheziție în lune iulie în legătură cu uciderea neelucidată a rapperului Tupac Shakur, a relatat HotNews.

Tupac Shakur, cunoscut și sub pseudonimul 2Pac, a primit o stea pe Hollywood Walk of Fame (Aleea Celebrităților de la Hollywood) în data de 7 iunie, cu doar câteva luni înainte de a se împlini 27 de ani de la decesul acestuia.

De ce a fost ucis cântărețul de rapp

Ofițerul de poliție Jason Johansson a spus că Orlando Anderson, care este nepotul lui Duane Davis, și Shakur au fost implicați într-o ceartă într-un cazinou cu puțin timp înainte de uciderea rapperului.

Ofițerul de poliție care se ocupă de acest caz, Jason Johansson susține că Orlando Anderson, nepotul lui Duane Davis și Shakur s-au certat într-un cazinou cu puțin timp înainte de împușcarea rapperului. Johannsson a apelat la înregistrările unei camere de securitate a unui hotel în care este surprins faptul că Anderson a fost bătut înainte ca Tupac să fi fost împușcat.

Johansson a spus că acest incident a dus în cele din urmă la împușcarea și moartea lui Shakur, a mai scris Hotnews.

Deși a fost tot mai evident faptul că a fost o crimă legată de bande, odată cu trecerea timpului, acest caz a fost redeschis de mai multe ori, dar s-a trecut cu adevărat la investigații abia în 2018, când au apărtu noi informații.

Ofițerul a spus că a contat și faptul că Duane Davis a furnizat în repetate rânduri informații cum că acesta se afla în mașina din care au fost trase focurile de armă, a mai precizat sursa menționată anterior.

Trimite articolul

X
Taguri:
acuzatii ,
arestat ,
faptas ,
tupac ,
ucis
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. ...... says:
    September 30, 2023 at 4:42 pm

    Fix de Tupac nu mai putem noi și de moartea lui..

    Reply
    • sandu2100 says:
      October 1, 2023 at 5:41 am

      Exact. Noi vrem beton si dezvoltare, eu vreau Bolojan

      Reply
    • Tautu says:
      October 1, 2023 at 9:14 am

      🤣

      Reply
  2. cornel says:
    September 30, 2023 at 8:03 pm

    Politie adevarata in SUA, nu se lasa, nu pensatii si fatalaii de la noi

    Reply
  3. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO/VIDEO
    „Leii roșii” au luat o opțiune serioasă pentru calificarea în semifinale. CSM CSU Raiffeisen conduce în seria cu FC Argeș
    Echipa orădeană a câștigat cu scorul de 89-78 cea de-a doua partidă cu FC Argeș Basketball Pitești, contând pentru sferturile de finală din turneul play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: Rezultate, marcatori și clasamente după etapa a 9-a din play-off și play-out
    În etapa a 9-a, CS Oșorhei a obținut o remiză în prelungiri cu viceliderul CAO, în timp ce ACS Transilvania Sport Academy s-a impus la scor la Salonta și s-a distanțat la 5 puncte de „atletici”. După opt înfrângeri consecutive, CSO Ștei a obținut primul succes în play-off.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Incendiu puternic în Palota: pompierii au salvat gospodăria și mai multe animale din calea flăcărilor
    Pompierii orădeni au acționat în dimineața acestei zile, pentru stingerea unui incendiu de amploare, care a cuprins o gospodărie din localitatea Palota, comuna Sântandrei, reușind să salveze din calea flăcărilor o casă, un depozit de materiale de construcții, solarii și mai multe animale.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    11 case cuprinse de flăcări într-o localitate din Vrancea. Pompieri din 5 județe intervin
    Un incendiu de amploare izbucnit în localitatea Rucăreni, comuna Soveja, a mobilizat forțe de intervenție din mai multe județe, după ce flăcările au cuprins 11 case din lemn.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    23 de tineri din Marghita, noi voluntari alături de pompierii bihoreni în programul „Salvator din pasiune”
    În perioadele 18–19 aprilie 2026 și 25–26 aprilie 2026, la sediul Detașamentului de Pompieri Marghita, 23 de tineri au participat la cursul introductiv general destinat voluntarilor înscriși în programul „Salvator din pasiune”, desfășurat de Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Incendiu violent într-un apartament de pe strada Grigore Erofte din Oradea: trei persoane au ajuns la spital
    Un incendiu puternic a izbucnit în dimineața zilei de duminică, 26 aprilie, la un bloc cu patru etaje situat pe strada Grigore Erofte din Oradea. Nouă persoane au fost evacuate de pompieri, dintre care trei au necesitat transportul la spital.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X