BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Președintele SUA condamnă invazia Rusiei și amenință cu sancțiuni economice dure. „Putin e agresorul, el a ales acest război și acum va suporta consecințele"

Președintele SUA condamnă invazia Rusiei și amenință cu sancțiuni economice dure. „Putin e agresorul, el a ales acest război și acum va suporta consecințele"

la 24 February 2022 21:07 Reactualizat la: 24 February 2022 21:13
5 Comentarii

Președintele SUA condamnă invazia Rusiei și amenință cu sancțiuni economice dure. „Putin e agresorul, el a ales acest război și acum va suporta consecințele"

foto: EPA-EFE/Oliver Contreras / POOL
24 February 2022 21:07 Reactualizat la: 24 February 2022 21:13
Preşedintele Statelor Unite, Joseph Biden, a anunţat, joi seară, sancţiuni "severe" împotriva Rusiei, acuzându-l pe omologul său rus, Vladimir Putin, că "a ales războiul", astfel că va suporta "consecinţele".
Preşedintele Statelor Unite, Joseph Biden, a anunţat, joi seară, sancţiuni "severe" împotriva Rusiei, acuzându-l pe omologul său rus, Vladimir Putin, că "a ales războiul", astfel că va suporta "consecinţele".

Trimite articolul

X

Liderul de la Casa Albă a condamnat vehement atacul Rusiei asupra Ucrainei. “Vor exista costuri severe pentru economia Rusiei, atât imediat, cât şi în timp. Am conceput în mod intenţionat aceste sancţiuni pentru a maximiza impactul pe termen lung asupra Rusiei şi pentru a minimiza impactul pentru Statele Unite şi pentru aliaţii noştri. Statele Unite nu fac singure acest lucru”, a adăugat liderul de la Casa Albă, precizând că se vor ralia toate ţările din cadrul Uniunii Europene şi din Grupul G7.

[eadvert]

Joseph Biden a precizat că nu intenţionează să discute cu Vladimir Putin.

“Nu am planuri de a mai vorbi cu el. Agresiunea lui Putin împotriva Ucrainei va avea ajunge să coste Rusia scump din punct de vedere economic şi strategic. Putin va fi izolat pe scena internaţională. Opţiunea lui Putin de a lansa un război total nejustificat asupra Ucrainei va lăsa Rusia mai slăbită, iar restul lumii va fi mai puternică”, a atras atenţia preşedintele SUA, potrivit Mediafax.

Cele mai importante declarații ale lui Joseph Biden, potrivit Hotnews.ro.

  • Armata Rusiei a început un asalt fără provocări asupra populației din Ucraina
  • Atacul a fost premeditat
  • A respins diplomația
  • Săptămâni întregi am avertizat că se va întâmpla
  • În ultima săptămână am văzut creșeterea bombardamentelor în Donbas
  • Rusia a condus atacuri cibernetice
  • Ce am văzut a fost o încălcare flagrantă a legii internaționale
  • Autorizez noi sancțiuni, inclusiv asupra exporturilor
  • Statele Unite nu fac asta singure
  • Vom limita abilitatea Rusiei de a face afaceri în dolari, euro, lire sterline și yeni
  • Vom bloca alte patru bănci
  • Vom impune sancțiuni asupra elitelor Rusiei și familiilor lor
  • Banca VTB se află printre cele sancționate
  • Vom face pași pentru apărarea aliaților noștri NATO
  • Forțele SUA nu vor lupta în Ucraina
  • Autorizăm forțe adiționale în Germania
  • Companiile petroliere nu ar trebui să exploateze criza
  • Dacă Rusia va continua cu atacurile cibernetice, SUA vor răspune
  • Săptămânile și lunile care urmează vor fi grele pentru ucraineni
  • Este un moment periculos pentru Europa
  • Acțiunile lui Puin sunt agresiune pură
  • Are o viziune sinistră asupra lumii
  • Putin va fi un paria pe scena internaționalăNu am planuri să vorbesc cu Putin
  • Vrea să restabilează Uniunea Sovietică
  • Putin va vedea efectul sancțiunilor, care vor slăbi țara
  • Sancțiunile împotriva Rusiei nu include exluderea țării din sistemul bancar SWIFT deocamdată
  • Sancțiunile impuse depășesc excluderea din sistemul SWIFT

Trimite articolul

X
Taguri:
discurs biden ,
joe biden ,
joseph biden ,
santiuni rusia
5 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Giusepe says:
    February 25, 2022 at 1:08 am

    😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

    Reply
  2. Willhelm says:
    February 25, 2022 at 8:19 am

    Senilul ăsta trebuia parcă să fie la ospiciu! Si el iși caută de lucru la casa alba.

    Reply
  3. garcea says:
    February 25, 2022 at 9:40 am

    Tu,ma clawnule esti vinovat pentru tot ! Debil senil ce esti ! Tu zgandari zi de zi batul razboiului prin gard !

    Reply
  4. altuss says:
    February 25, 2022 at 1:59 pm

    Vorbe de bătrân: să fie bine ca să nu fie rău. Vai de capul lui de Biden ! Vladimir Putin şi acoliţii lui trebuie declaraţi oficial ca fiind criminali de război şi vânaţi peste tot !

    Reply
    • Luc says:
      February 27, 2022 at 11:41 pm

      da americani au atacat Iugoslavia unde au murit mii de civili , in au atact cu nerusinare Irakul cum ca ar detine arme chimice , minciuna , au invadat Afganistanul unde acum este prapad vor murii sute de mii de foame anul acesta daca nu milioane , si pe deasupra pe unde au trecut au lasat familii indurerate chiar si civile si sa nu uitam tarile respective au ramas in ruine unde vezi doamne tot oameni de afaceri ai lor au venit si au castigat de pe urma distrugerilor si crimelor facute de ei .. ei nu sunt criminali de razboi desteptilor , aveti mintea scurta .. acesta nu este razboi cateva gipuri , camioane si doua trei tancuri si nici urma de soldati , desteptilor razboiul inseamna mii sute de soldati, tancuri ,transportoare blindate , helicoptere , sii foarte multe bombardamente , daca rusi ar fii in razboi ar fii ras kievul de pe fataa pamantului doar din bombardamente fara sa-si expuna soldati.. cine a facut armata stie .. deci ce ar fii sa judecam fiecare presedinte american care a dat ordine te cucerirea acelor state de mai sus , hai sa fim corecti si sa cerem la unison pedepsirea tuturor presedintilor Americani pt genocid , simplu ca buna ziua fara sa tinem partea nimanui.

      Reply
  5. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noua capelă mortuară din Borod a fost dată în folosință. Investiția se apropie de un milion de lei
    Pentru locuitorii din comuna Borod, una din investițiile așteptate în ultimii ani a ajuns la final.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    42°C la Oradea! Recordul zilei în România, sub valul de caniculă
    Valul de caniculă care a adus dezastrul în Europa a ajuns şi în România.

    Economic

    Ajutoare pentru pensionarii cu venituri mici în 2026. Sprijin financiar, tichete sociale și ajutoare pentru energie
    Pensionarii cu venituri reduse au la dispoziție în acest an mai multe forme de sprijin financiar acordate de stat.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Afacere ilegală într-o casă din Oradea. Un tânăr cultiva canabis și vindea ciuperci halucinogene
    Un tânăr de 27 de ani, din Oradea, și-a transformat locuința în sediul unei afaceri ilegale cu droguri, dintre care unele proveneau din plante pe care le cultiva chiar el.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Pompierii orădeni au adus răcoare în Parcul Magnolia, în plin cod roșu de caniculă
    Pompierii din Oradea au avut, duminică seara, 28 iunie, o misiune mai puțin obișnuită în Parcul Magnolia.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    UPDATE Grav accident de circulație pe strada Oneștilor din Oradea. Un motociclist se află în strare critică
    Evenimentul rutier a avut loc duminică, 28 iunie, în jurul orei 19:00. 5
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X