BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
Mapamond
Rusia a închis robinetul de gaz către Polonia. Crește prețul gazului în Europa

Rusia a închis robinetul de gaz către Polonia. Crește prețul gazului în Europa

la 26 April 2022 19:55 Reactualizat la: 26 April 2022 19:55
4 Comentarii

Rusia a închis robinetul de gaz către Polonia. Crește prețul gazului în Europa

26 April 2022 19:55 Reactualizat la: 26 April 2022 19:55
Livrările de gaz din Rusia către Polonia au fost oprite, marți, iar ministerul pentru climă a alcătuit o echipă de criză, informează site-ului polonez Onet.pl, citat de businessinsider.com.pl..
Livrările de gaz din Rusia către Polonia au fost oprite, marți, iar ministerul pentru climă a alcătuit o echipă de criză, informează site-ului polonez Onet.pl, citat de businessinsider.com.pl..

Trimite articolul

X

„Nu există încă un comunicat din partea rusă dacă aceasta reprezintă îndeplinirea ultimatumului cu care a amenințat recent Vladimir Putin. Comunicatele oficiale pe această temă sunt așteptate în cursul zilei de astăzi (marți – n.r.)”, potrivit businessinsider.com.pl.

„Informația mai întâi despre o reducere semnificativă a transportului de gaze și apoi despre suspendarea acestuia marți a fost confirmată neoficial de Onet atât unor surse guvernamentale, cât și Companiei poloneze de petrol și gaze (PGNiG). Rușii nu au informat partea poloneză cu privire la motivele suspendării livrărilor”, a raportat Onet.

Business Insider din Polonia a transmis o întrebare oficială pe această temă atât către PGNiG, cât și către Gaz-System, dar încă nu a primit răspuns.

[eadvert]

În urma acestei știri, prețul gazelor europene (TTF Amsterdam) a urcat abrupt de la 90 la 107 EUR/MWh.

(sursa: Mediafax)

Trimite articolul

X
Taguri:
Polonia ,
pret gaz ,
Rusia
4 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. olguta_tramvai says:
    April 26, 2022 at 8:21 pm

    Polonezii au renunțat deja la gazul din rusia de vreo câteva săptămni, și statele baltice la fel.
    Asta e o manevră de imagine a rușilor, iar partea cu creșterea gazului în Europa e fake news

    Reply
  2. olguta_tramvai says:
    April 26, 2022 at 8:49 pm

    Polonia a renunțat la gazul rusesc de vreo câteva săptămâni, la fel și țările baltice.
    Asta cu crește prețul gazului în Europa pare fake news la comandă

    Reply
  3. olguta_tramvai says:
    April 26, 2022 at 9:09 pm

    Fake news, de la cap la coadă

    Reply
    • antiprosti says:
      April 27, 2022 at 8:32 am

      🙂 olguto ce-i cu tine ?

      Reply
  4. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primarul Florin Birta, despre noul stadion: „municipiul Oradea își va asuma cota de cofinanțare de 25%”
    După tumultoasele lupte politice din ultimele săptămâni, primarul Florin Birta a evidențiat pasul înainte făcut în perspectiva construirii noului stadion de 16.000 de locuri în Oradea. După zece luni de contestații, constructorul desemnat inițial își va putea duce planul. Lucrările ar urma să înceapă în primăvara anului 2027, dar până atunci trebuie mutată și Grădina Zoologică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Tragedie în Bihor. Un adolescent a murit înecat după ce a ieșit la scăldat alături de un prieten
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 24 iunie.

    FC Bihor

    Ioan Filip: „Vrem să obținem mai mult sezonul acesta, ca să se vadă o evoluție”
    Ioan Filip are 37 de ani și se pregătește pentru un nou sezon în Liga 2 cu FC Bihor. Revenit la Oradea în 2024, căpitanul echipei speră la un sezon și mai bun al „roș-albaștrilor”.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Cu coroniţe şi bucheţele de sânziene, fete îmbrăcate în costume tradiţionale au marcat Ziua Internaţională a Iei, la Oradea
    Parada costumelor a fost organizată de Centrul de Cultură al Județului Bihor.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO+VIDEO
    31 de jucători au fost prezenți la primul antrenament al FC Bihor. „Obiectivul este să încercăm să ajungem din nou în play-off ”
    Plecați în vacanță după antrenamentul din 20 mai, jucătorii de la FC Bihor au revenit miercuri pe iarbă, dornici să pregătească sezonul 2026/2027.

    Economic

    Oradea: un teren valoros cu potențial economic, ținut pe loc în mijlocul unei povești naționale de pierderi
    Declarațiile recente ale Oanei Gheorghiu au readus în atenție situația companiei de stat Active Conexe SA, o societate înființată în urma reorganizării activelor rezultate din privatizarea Automobile Craiova către Ford.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X