BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
UPDATE! Două noi cazuri de coronavirus: un băiat de 16 ani și un bărbat de 71 de ani

UPDATE! Două noi cazuri de coronavirus: un băiat de 16 ani și un bărbat de 71 de ani

De Bihon.ro
la 4 March 2020 14:45 Reactualizat la: 4 March 2020 16:27
5 Comentarii

UPDATE! Două noi cazuri de coronavirus: un băiat de 16 ani și un bărbat de 71 de ani

4 March 2020 14:45 Reactualizat la: 4 March 2020 16:27
Două noi cazuri de coronavirus au fost confirmate în cursul zilei de miercuri în România, în județele Timiș și Suceava.
Scris de Bihon.ro - Două noi cazuri de coronavirus au fost confirmate în cursul zilei de miercuri în România, în județele Timiș și Suceava.

Trimite articolul

X

Al cincilea caz, în Timiș

Acesta este cel de-al treilea caz de infecție înregistrat în județul Timiș. Potrivit Tion.ro, este vorba despre un băiat de 16 ani care face parte din familia bărbatului de 47 de ani ce a fost internat marți la Spitalul Victor Babeș, având coronavirus, după ce a călătorit pe locurile apropiate din avion cu femeia de 38 de ani – primul caz de coronavirus depistat la Timișoara.

Conform primelor informații din partea DSP Timiș, tânărul este asimptomatic, afebril. S-a solicitat transportul cu izoleta la Spitalul de Boli Infecțioase Victor Babeș din Timișoara. De asemenea, rezultatele de miercuri ale probelor luate de la bărbatul de 47 de ani sunt negative și urmează conform procedurii un nou test la distanță de 24 de ore față de ultimul realizat.

Cazul șase, la Suceava

A fost confirmat al şaselea caz de infectare cu noul coronavirus din România. Potrivit primelor date, este vorba desre o persoană de 71 de ani din Suceava pentru care testul a ieşit pozitiv

„În această după amiază, s-a confirmat al șaselea caz de infectare cu noul coronavirus în România COVID 19. Este vorba despre un bărbat în vârstă de 71 de ani, care s-a întors din Lombardia în data de 28 februarie și se afla în autoizolare. Conform primelor informații din teritoriu, în data de 2 martie 2020, bărbatul s-a prezentat la Spitalul Județean de Urgență Suceava, secția de boli infecțioase cu febră și frison unde a rămas internat.

„Pacientului i s-au recoltat probe, inclusiv pentru testul pentru noul coronavirus, al cărui rezultat a ieșit pozitiv. În prezent, s-a declanșat anchetă epidemiologică pentru stabilirea contacților”, transmit reprezentanții departamentului de comunicare strategică.

Primul depistat pe teritoriul țării noastre ca fiind pozitiv este considerat vindecat după ce două teste au ieșit negative la un interval de 24 de ore unul de celălalt. Bărbatul a fost externat în data de 3 martie.

În prezent, trei pacienți sunt internați la Timișoara, iar unul la Cluj-Napoca

Trimite articolul

X
Taguri:
coronavirus ,
Suceava ,
timisoara
5 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Geo says:
    March 4, 2020 at 4:28 pm

    Mergeti si goliti magazinele maimutelor

    Reply
    • marianXXL says:
      March 4, 2020 at 5:33 pm

      razi tu razi dar sa vedem cine rade cand imi bati la usa dupa PATEU

      Reply
  2. ctm says:
    March 4, 2020 at 8:28 pm

    isteria a cuprins Romania, presa e avida dupa stiri idioate si false, de unde sa aiba coronavirus? au fost ei la Whuan in china, au si ei gripa normala si imediat idioti afirma ca au covid19, lasati-o mai moale cu stirile idioate si afirmatii mincinoase.

    Reply
  3. Cauza nu scuzã pauza says:
    March 5, 2020 at 1:55 am

    Şi in secolul XXI, nefiind vaccin…

    Reply
  4. Popey the Sailor says:
    March 5, 2020 at 10:28 am

    Gripa trece.
    Prostia rămâne.

    Reply
  5. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Mii de iubitori ai vinului și muzicii live, pe malul Crișului la VinLaMal
    Unul dintre cele mai apreciate evenimente din cadrul Festum Varadinum, VinLaMal, a debutat vineri, 15 mai, pe malul Crișului, adunând din nou iubitorii de vinuri, muzică live și atmosferă relaxată.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Moldovean prins lângă Girișu de Criș cu 12 migranți în mașină, adus din Germania pentru a executa 3 ani de pușcărie
    Polițiștii români l-au adus din Germania, la sfârșitul acestei săptămâni, pe un tânăr de 25 de ani, din Republica Moldova, condamnat de Tribunalul Bihor la 3 anin de închisoare, cu executare, pentru trafic de migranți.

    FC Bihor

    Erik Lincar: „Îmi doresc ca pe viitor să avem o echipă solidă și să reușim să terminăm pe primele două locuri”
    FC Bihor Oradea a încheiat sezonul 2025/2026 cu o remiză pe terenul campioanei din Liga 2, singura echipă în fața căreia nu a luat punct în ultimele două campionate. Cu o zeste de 50 de puncte, orădenii au terminat play-off-ul pe un onorant loc 4, după ce anul trecut s-a salvat de la retrogradare.

    BIHON CAO

    CAO lansează un portal digital pentru depunerea, preluarea și emiterea documentațiilor pentru avize și contracte

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Mapamond

    Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. România pe locul al treilea
    Cântăreața bulgară DARA a adus sâmbătă seara Bulgariei prima victorie la concursul Eurovision, cu piesa 'Bangaranga', un imn al petrecerii și al emancipării, cu care țara a revenit în competiția de la care lipsise trei ani din cauza problemelor economice, transmit AFP și EFE.

    Economic

    Șomaj după expirarea contractului pe perioadă determinată. Cine are dreptul la indemnizație
    Expirarea unui contract individual de muncă pe perioadă determinată nu înseamnă automat pierderea oricărei forme de protecție socială.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un nou bloc ANL la Salonta: 24 de apartamente pentru tineri aprobate de Ministerul Dezvoltării
    Ministerul Dezvoltării a aprobat construirea unui nou bloc ANL în municipiul Salonta, cu 24 de apartamente destinate tinerilor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X