BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Carambol uriaș pe Autostrada Soarelui: cel puțin 20 de mașini implicate. A fost activat Planul Roșu de intervenție

Carambol uriaș pe Autostrada Soarelui: cel puțin 20 de mașini implicate. A fost activat Planul Roșu de intervenție

la 16 July 2021 08:48 Reactualizat la: 16 July 2021 10:12
18 Comentarii

Carambol uriaș pe Autostrada Soarelui: cel puțin 20 de mașini implicate. A fost activat Planul Roșu de intervenție

FOTO: Direcția Regională Drumuri Poduri Contanța
16 July 2021 08:48 Reactualizat la: 16 July 2021 10:12
Traficul este blocat pe Autostrada Soarelui, În urma unui accident rutier cu cel puțin 20 de mașini implicate, produs vineri dimineață. Două persoane sunt rănite.
Traficul este blocat pe Autostrada Soarelui, În urma unui accident rutier cu cel puțin 20 de mașini implicate, produs vineri dimineață. Două persoane sunt rănite.

Trimite articolul

X

UPDATE2! Infotrafic precizează că sunt 3 evenimente rutiere. 55 de mașini implicate

[eadvert]

Astfel, potrivit Infotrafic, la km. 181, la limita dintre localitatea Peștera și Medgidia, pe sensul către Constanța, a avut loc un accident între două mașini. Potrivit primelor informații, patru persoane au suferit leziuni grave, primind îngrijiri medicale.

La km. 181+500 de metri, sensul către Constanța, s-a produs un alt accident în care au fost implicate 5 autovehicule. Din primele date, două persoane au fost rănite.

La km. 183, în zona municipiului Medgidia, sensul către Constanța, a avut loc un carambol în care au fost implicate 30-35 de autovehicule.

Potrivit bilanțului realizat de ISU Constanța, în evenimentele rutiere produse pe Autostrada București – Constanța au fost implicate 55 de mașini și 155 de persoane.

Traficul rutier este deviat pe la nodul rutier de la km. 160, loc. Cernavodă – DN 22C Cernavodă-Murfatlar. De asemenea, pentru a evita aglomerația produsă pe autostrada A2 București-Constanța, polițiștii le recomandă șoferilor și ruta alternativa București – DN3 – Constanța.

Șoferii sunt sfătuiţi să respecte indicaţiile poliţiştilor prezenţi pe traseu pentru fluidizarea circulaţiei, să adapteze viteza la condiţiile de trafic şi să evite să se angajeze în efectuarea unor manevre riscante, cum sunt depăşirile coloanelor de autovehicule sau întoarcerile pe segmente de drum unde această manevră este interzisă.

Centrul Infotrafic din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române informează, vineri, că pe Autostrada Soarelui nu a fost un singur eveniment rutier, ci trei distincte. ISU Constanța a transmis că au fost implicate în total 55 de mașini și 155 de persoane.


UPDATE! 17 victime preluate de echipajele medicale și transportate la spital.

Un număr de 17 victime au fost preluate de echipajele de ambulanță și duse la spital după carambolul în care au fost implicate peste 20 de mașini, produs pe Autostrada Soarelui, în zona localității Medgidia.

FOTO: Cosmin Nicolae – Facebook

Potrivit ISU Constanța, au fost preluate, până la acest moment, de la locul accidentului, un număr de 17 persoane rănite.

Între victime sunt și trei copii.

Se pare că toate victimele sunt conștiente și cooperante, dar au mai multe traumatisme în urma accidentului. Cel puțin 20 de mașini sunt implicate în accidentul în lanț de pe Autostrada Soarelui, pe sensul spre Litoral.

Se pare că accidentul în lanț s-ar fi produs pe fondul vizibilității reduse, în zonă fiind ceață densă. La fața locului acționează 20 de ambulanțe din București, Constanța, Ialomița și Călărași, iar Inspectoratul General pentru Situații de Urgență a trimis în zonă și un spital mobil.

FOTO: Direcția Regională Drumuri Poduri Constanța


Știrea inițială: Cel puțin 20 de mașini sunt implicate în accidentul în lanț de pe Autostrada Soarelui. La fața locului acționează 20 de ambulanțe din București, Constanța, Ialomița și Călărași.

FOTO: Cosmin Nicolae – Facebook

Până acum sunt raportate două victime rănite.

Potrivit Centrului Infotrafic din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, accidentul s-a produs în zona municipiului Medgidia, pe sensul către litoral, una dintre persoanele rănite fiind încarcerată.

https://www.bihon.ro/wp-content/uploads/2021/07/6414382carambolautostrada.mp4

Traficul rutier este oprit total pe sensul către Constanța, formându-se coloane de mașini pe mai mulți kilometri.

Șoferii sunt sfătuiţi să respecte indicaţiile poliţiştilor prezenţi pe traseu pentru fluidizarea circulaţiei, să adapteze viteza la condiţiile de trafic şi să evite să se angajeze în efectuarea unor manevre riscante, cum sunt depăşirile coloanelor de autovehicule sau întoarcerile pe segmente de drum unde această manevră este interzisă.

FOTO: Accident Autostrada Soarelui 16.07.2021

 

Sursa: Mediafax

Trimite articolul

X
Taguri:
carambol autostrada soarelui ,
carambol cu 20 masini ,
carambol urias ,
planul rosu interventie ,
trafic blocat
18 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. sdfsgjjk says:
    July 16, 2021 at 9:27 am

    Unde-s desteptii care ziceau ca “sunt multe accidente pentru ca nu avem autostrazi” ?

    Reply
  2. lili says:
    July 16, 2021 at 9:38 am

    Degeaba faci autostrazi pentru prosti.

    Reply
    • hihi says:
      July 16, 2021 at 2:10 pm

      Nu e pentru tine, calmeaza-te.

      Reply
      • lili says:
        July 16, 2021 at 10:30 pm

        Aici ai dreptate. Toata lumea spune ca sunt desteapta.

        Reply
    • Volg says:
      July 17, 2021 at 9:09 am

      Foarte adevarat

      Reply
  3. Gheorghe says:
    July 16, 2021 at 10:00 am

    …se grabesc ,,baietii tari,, pe litoral sa stea toata ziua cu o limonada in fata lor si sa-si faca un selfie la mare sa vada ,,lumea saraca,, ca ei isi permit !

    Reply
    • babababa says:
      July 16, 2021 at 2:09 pm

      ne e problema ta oaie, tu stai la stana acole la racoare

      Reply
    • aurel says:
      July 16, 2021 at 3:20 pm

      tu stai la sapa gheorghe taranu

      Reply
  4. garcea says:
    July 16, 2021 at 1:22 pm

    Si-au luat talpasita de dimineata buna ciorile praduitoare di buci cur esti,sa praduiasca tot ce au furat intro saptamana ! Da,las,saptamana viitoare vor fura dublu,sa compenseze !

    Reply
    • bucuresti says:
      July 16, 2021 at 6:57 pm

      esti cam prost de felul tau garcea.la cat de prost esti cred ca busola ta este dereglata cred ca nici nu sti unde se afla bucurestiu

      Reply
  5. Vasile says:
    July 16, 2021 at 1:32 pm

    Au pornit maimuțele carpatine la drum.

    Reply
    • ile says:
      July 16, 2021 at 2:08 pm

      Zice porcul de Vasile.

      Reply
      • Vasile says:
        July 16, 2021 at 10:41 pm

        Fanul meu ungur, “incă” două injurii și îți iau banii de concediu. 🐵

        Reply
  6. zsizsi says:
    July 16, 2021 at 5:57 pm

    Da, ne trebuie autostrăzi, dar viteza de 130km/h nu este cea potrivită românului. O victimă tocmai s-a făcut de râs că și în ceață la vizibilitate redusă cu o mașină fără ABS merge cu 90km/h și se miră că nu poate opri în 10m. Alți tâmpiți nu își pun avariile dacă au oprit (la unele mașini după un accident ele pornesc automat). Până nu sunt toate mașinile echipate cu sisteme care să frâneze automat dacă ești la o distanță periculoasă de mașina din față (tempomat adaptiv/distronic) vor fi vătămați/morți mulți proști și nevinovați laolaltă.

    Reply
  7. Vașadi says:
    July 16, 2021 at 6:38 pm

    Dacă nu folosesc luminile de ceață …. merg cu 200 km\h in ceață…. își merită soarta…..

    Reply
  8. bucuresti says:
    July 16, 2021 at 6:58 pm

    esti cam prost de felul tau garcea.la cat de prost esti cred ca busola ta este dereglata cred ca nici nu sti unde se afla bucurestiu

    Reply
  9. Cares says:
    July 17, 2021 at 9:07 am

    Cine nu respecta regulile pw circulatie pe o strada sau un drum judetean, nu le respecta nici pe autostrada. Degeaba acuza unii ca accidentele se produc din cauza lipsei autostrazilor. Accidentele se produc din cauza dobitocilor la volan si a lipsei de respect in trafic a romanilor, oriunde s-ar afla in Europa!

    Reply
  10. Nicușor says:
    July 17, 2021 at 9:38 am

    ioi ma ioi da tulai doamne da ce făcură giboni ciia colo? aia da maimuțe carpatine ca doară vrutau sa conducă si iei ca schumacher! ioi ma da bolunzi mai sunt oameni !
    Apoi doamne ajuta ca tăti is bine amu mașinile le fac iei ca doar mai merg la cules prin spania pe la jermani pe la tigani italieni etc

    Reply
  11. powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    „Am întâlnit o echipă care s-a dovedit a fi mult mai bună ca noi”
    După două eșecuri cu 0-3 și 0-2, CSL Ștefănești a pierdut la un scor și mai mare a treia deplasare din acest sezon, scor 0-4 la FC Bihor Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident rutier pe Podul Decebal din Oradea. O mașină a intrat în parapetul metalic de protecție
    Un accident rutier s-a produs pe Podul Decebal din Oradea, în noaptea de sâmbătă, 29 august, spre duminică, 30 august.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihorul intră din nou sub cod galben de caniculă. Temperaturile cresc până la 37 de grade
    Începând de luni, 31 august, între orele 10:00 și 21:00, temperaturile vor fi deosebit de ridicate în Crișana, Banat, Maramureș, vestul Transilvaniei, vestul și sudul Olteniei, precum și în sud-vestul Munteniei. Local, va fi caniculă.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cauzele accidentului mortal dintre Bratca și Damiș. Motociclistul ar fi pierdut controlul într-o curbă periculoasă
    Un motociclist de 61 de ani din Ungaria a murit după ce a pierdut controlul pe DJ 764D, între Bratca și Damiș, și a căzut circa 30 de metri. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bihoreanul închis 3 ani pentru uciderea unui câine, obligat să muncească gratuit 120 de zile după executarea pedepsei
    Judecătoria Beiuș a hotărât să-l oblige pe Andrei George Pirtea, bărbatul de 38 de ani, din Poienii de Jos, ca după executarea pedepsei de 3 ani de închisoare care i-a fost aplicată pentru că a spânzurat un câine, să muncească 120 de zile în folosul comunității. 1

    Economic

    Val de firme dizolvate în Bihor: peste 1.000 au dispărut din economia județului, în doar șapte luni
    Numărul firmelor dizolvate din județul Bihor a crescut semnificativ în primele șapte luni ale anului 2026. 3
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X