BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Egalitate cu Olanda. Poloiștii tricolori vor întâlni Muntenegru în optimile de finală

Egalitate cu Olanda. Poloiștii tricolori vor întâlni Muntenegru în optimile de finală

De Gavril Nuțiu
la 2 September 2022 20:58 Reactualizat la: 2 September 2022 21:03

Egalitate cu Olanda. Poloiștii tricolori vor întâlni Muntenegru în optimile de finală

2 September 2022 20:58 Reactualizat la: 2 September 2022 21:03
Scris de Gavril Nuțiu

Trimite articolul

X

Reprezentativa masculină de polo a României a remizat cu Olanda, scor 12-12 (3-3, 2-3, 3-4, 4-2), în ultimul meci din Grupa C a Campionatului European, care se desfășoară la Split (Croația). Partida a fost foarte echilibrată, dar Olanda a deținut inițiativa până în ultimul sfert. Poloiștii tricolori au reușit să egaleze prin Fulea, cu 21 de secunde înainte de final.

Portarul Marius Țic a făcut din nou un meci remarcabil, cu 8 mingi apărate din 20 de șuturi pe poartă. Reamintim, portarul orădean, care este totodată căpitanul reprezentativei noastre, a avut o prestație de excepție în partida precedentă, cu Germania, când a totalizat 10 parade din 14 șuturi primite. Antrenorul Bogdan Rath a aliniat echipa: Țic, Mihăluță – portari; Fulea 6 goluri marcate, Colodrovschi 2, Vl. Georgescu 2, Neamțu 1, Antipa 1, Iudean, Prioteasa, Remeș, Vrânceanu, Dragomirescu, Vancsik. Din păcate, rezultatul de egalitate nu a fost suficient echipei noastre pentru a se clasa pe locul secund.

Grupa C a fost câștigată de Spania, cu 9 puncte, urmată de Olanda, 4 puncte (golaveraj +6), România, 4 puncte (golaveraj 0) și Germania, 0 puncte. Spania s-a calificat direct în sferturile de finală. În optimile de finală, programate duminică, România va întâlni Muntenegru, iar Olanda va juca în compania Georgiei. Din nefericire, misiunea tricolorilor va fi una dificilă.

Trimite articolul

X
Taguri:
Marius Tic ,
nationala romaniei ,
polo ,
portar
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Meciuri amicale în Liga 3. Lotus Băile Felix a remizat cu Unirea Sântana, iar Bihorul Beiuș a învins Viitorul Arad
    Două dintre cele patru echipe bihorene din Liga 3 au susținut sâmbătă dimineață meciuri de pregătire în vederea noului sezon.

    Cultură

    Festivalul de Teatru pentru Copii Arcadia revine după 8 ani în cadrul FITO. Vezi ce spectacole se vor juca
    Programul ediţiei a VI-a prezintă nouă spectacole pentru copii de toate vârstele și familii, care se vor juca la Sala Arcadia.

    Economic

    Pensia de invaliditate poate deveni pensie pentru limită de vârstă, dar regulile s-au schimbat
    Trecerea de la pensia de invaliditate la pensia pentru limită de vârstă poate aduce surprize pentru persoanele ale căror drepturi au fost stabilite înainte de 1 septembrie 2024.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    FC Bihor

    FOTO
    Prima victorie din campionat se lasă așteptată. După succesul cu Farul, orădenii au remizat cu Olimpia Satu Mare
    CSM Olimpia Satu Mare și FC Bihor au terminat la egalitate, scor 0-0, în meci contând pentru etapa a 4-a din Liga 2.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cod galben de caniculă în Bihor. Ce temperaturi sunt prognozate și până când este valabilă avertizarea emisă de ANM
    Județul Bihor se află sâmbătă, 22 august, sub cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și disconfort termic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Nouă pompieri militari din Bihor au plecat în Serbia pentru a ajuta la stingerea incendiilor de vegetație
    România sprijină Republica Serbia în gestionarea incendiilor de pădure și vegetație care afectează teritoriul acestei țări. În acest context, nouă pompieri militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor – doi ofițeri și șapte subofițeri – au plecat astăzi în Republica Serbia, pentru a participa la misiunea internațională de sprijin.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X