BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Liberalii au votat susținerea în continuare a lui Florin Cîțu în funcția de premier

Liberalii au votat susținerea în continuare a lui Florin Cîțu în funcția de premier

la 2 September 2021 12:12 Reactualizat la: 2 September 2021 12:24
7 Comentarii

Liberalii au votat susținerea în continuare a lui Florin Cîțu în funcția de premier

2 September 2021 12:12 Reactualizat la: 2 September 2021 12:24
Liberalii au votat, joi, în Biroul Permanent Național (BPN) pentru susținerea în continuare a lui Florin Cîțu în funcția de premier, după scandalul din Coaliție, după ce USR PLUS a condiționat rămânerea la guvernare de plecarea lui Cîțu.
Liberalii au votat, joi, în Biroul Permanent Național (BPN) pentru susținerea în continuare a lui Florin Cîțu în funcția de premier, după scandalul din Coaliție, după ce USR PLUS a condiționat rămânerea la guvernare de plecarea lui Cîțu.

Trimite articolul

X

În ședința BPN a PNL, convocată după scandalul din Guvern, izbucnit după ce premierul Florin Cîțu l-a demis pe ministrul Justiției, Stelian Ion, liberalii au votat cu 54 de voturi din 54 susținerea în continuare a lui Cîțu în funcția de premier, cu toate că USR PLUS a condiționat rămânerea la guvernare de plecarea premierului.

[eadvert]

La BPN nu a participat președintele partidului, Ludovic Orban, care a lansat un apel la responsabilitate a premierului și a miniștrilor PNL.

Co-președinții USR PLUS, Dacian Cioloș și Dan Barna, au ajuns și ei la Parlament, au aflat decizia, dar nu au făcut încă declarații.

Stelian Ion a fost revocat din funcţia de ministru al Justiţiei, a anunţat, miercuri, premierul Florin Cîţu. Revocarea a fost motivată de disputa privind avizul pentru programul Anghel Saligny, în valoare de 50 de miliarde de lei.

Interimar la Ministerul Justiţiei a fost numit Lucian Bode, acesta fiind al treilea minister pe care îl conduce într-un singur an.

(sursa: Mediafax)

Trimite articolul

X
Taguri:
florin citu ,
PNL ,
premier
7 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Alwaysnever says:
    September 2, 2021 at 1:28 pm

    Asta asteptam.. cu totii vom fi martori la dizolvarea PNL asemenea PDL ului, cel mai probabil se vor camufla in fomistii din USR.
    Presedintele meu, guvernul meu, parlamentul meu, si toate duduie de bine ce merg.

    Priviti in aste fapte
    Mareti semidocti si ipocriti
    Ce au facut si ce vor face
    Guvernul si parlamentul meu
    Cat ai zice “duduie”
    Peste noapte.

    Reply
  2. Niciolae Racovitan says:
    September 2, 2021 at 1:36 pm

    A venit vremea sa ne tiganim.Pe cand si bataia in public?

    Reply
  3. racord says:
    September 2, 2021 at 1:52 pm

    USR-PLUS o maree deceptie. Urmeaa scandalul si bataile tiganesti.In plina pandemie Delta !

    Reply
  4. M🤮iepnlussr says:
    September 2, 2021 at 1:55 pm

    Betivi si incompetenti si santajabili la betivi, incompetenti si santajati trag.
    TOATA LUMEA VEDE: PNL= PDL 😁

    Reply
  5. Enache says:
    September 2, 2021 at 2:48 pm

    demiterea ministerului justitiei s-ar putea sa-i fie fatala lu Cațu deoarece daca usr iese de la guvernare pica si Cațu, pentru ca se vede cu stie sa negocieze ci actioneaza aiurea sub impulsul nervilor, ori cu iesiri de genul asta nu poti sa tii in frau coalitia, asa ca s-ar putea ca zilele lui ca premier sa fie numarate, Orban este mult mai valoros decat cațu care este sustinut de politrucul rares bogdan, boc etcompania dar s-ar putea sa piarda toti pentru nesabuinta lor.

    Reply
  6. anti_usl says:
    September 2, 2021 at 5:07 pm

    Unitatea penalilor…. Sunt decisi sa mearga cu totii spre dezastru, n-au cum altfel, sunt prea legati unul de altul!

    Reply
  7. Oradean says:
    September 3, 2021 at 9:03 am

    Mare greseala! Este evident ca Catu (sic!) asta este o mana perdanta pentru PNL, asa ca nu inteleg de ce insista cu el. PDL incearca sa preia fraiele, dupa ce au contaminat PNL prin fuziune, aratandu-si adevarata fata si modus operandi (nu degeaba in trecut abia ne-am vazut scapati de ei). Singura solutie de iesire onorabila din criza acum este sa-l numeasca pe Bolojan prim-ministru, pentru ca este agreat de toti. Sper doar sa faca fata si sa nu asistam din nou la daramarea unui mit si la o noua deceptie.

    Reply
  8. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Nu am griji. Am o Toyota. Yaris Cross începând de la 22.377 €
    Ai Toyota, nu ai griji! Consum mic, fiabilitate, siguranță și 10 ani garanție.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primarul Florin Birta, despre noul stadion: „municipiul Oradea își va asuma cota de cofinanțare de 25%”
    După tumultoasele lupte politice din ultimele săptămâni, primarul Florin Birta a evidențiat pasul înainte făcut în perspectiva construirii noului stadion de 16.000 de locuri în Oradea. După zece luni de contestații, constructorul desemnat inițial își va putea duce planul. Lucrările ar urma să înceapă în primăvara anului 2027, dar până atunci trebuie mutată și Grădina Zoologică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Tragedie în Bihor. Un adolescent a murit înecat după ce a ieșit la scăldat alături de un prieten
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de miercuri, 24 iunie.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    FC Bihor

    Ioan Filip: „Vrem să obținem mai mult sezonul acesta, ca să se vadă o evoluție”
    Ioan Filip are 37 de ani și se pregătește pentru un nou sezon în Liga 2 cu FC Bihor. Revenit la Oradea în 2024, căpitanul echipei speră la un sezon și mai bun al „roș-albaștrilor”.

    Cultură

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Cu coroniţe şi bucheţele de sânziene, fete îmbrăcate în costume tradiţionale au marcat Ziua Internaţională a Iei, la Oradea
    Parada costumelor a fost organizată de Centrul de Cultură al Județului Bihor.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO+VIDEO
    31 de jucători au fost prezenți la primul antrenament al FC Bihor. „Obiectivul este să încercăm să ajungem din nou în play-off ”
    Plecați în vacanță după antrenamentul din 20 mai, jucătorii de la FC Bihor au revenit miercuri pe iarbă, dornici să pregătească sezonul 2026/2027.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X