BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Mitraliera furată de la o unitate militară din Mamaia, în luna martie, a fost găsită abia acum

Mitraliera furată de la o unitate militară din Mamaia, în luna martie, a fost găsită abia acum

la 14 July 2022 09:32
1 Comentarii

Mitraliera furată de la o unitate militară din Mamaia, în luna martie, a fost găsită abia acum

14 July 2022 09:32
Mitraliera şi muniţia furate în luna martie de la o unitate militară din Mamaia Sat au fost găsite.
Mitraliera şi muniţia furate în luna martie de la o unitate militară din Mamaia Sat au fost găsite.

Trimite articolul

X

Arma şi cele 30 de cartuşe sustrase de la un militar aflat în post au fost identificate după aproape patru luni.

Potrivit reprezentanților MApN, citați de Mediafax, pistolul mitralieră și muniția au fost găsite în data de 5 iulie. Ancheta în acest caz continuă.

Reamintim că o persoană a reușit să fure o mitralieră și un încărcător cu 30 de cartușe de la o unitate militară din Mamaia în luna martie a acestui an. Incidentul a avut loc la Centrul 110 Comunicații și Informatică din Mamaia Sat.

Persoana neidentificată, care purta cagulă și avea o armă albă, a intrat prin efracție în perimetrul unității militare, în jurul orei 20.15, și l-a atacat pe militar, potrivit Ministerului Apărării. Militarul a încercat să se lupte cu hoțul, dar acesta i-a furat arma din dotare și de un încărcător cu 30 de cartușe. Bărbatul a reușit să fugă sărind gardul unității militare.

Parchetul Militar Constanța și organele de poliție au deschis o anchetă pentru cercetarea evenimentului. Comandantul Centrului 110 Comunicații și Informatică a numit o comisie administrativă pentru cercetarea împrejurărilor producerii evenimentului, potrivit comunicatului transmis de MApN după incident.

Un individ cu cagulă și înarmat a intrat într-o unitate militară din Mamaia. Bărbatul este căutat de poliție după ce a dezarmat soldatul de pază!

[eadvert]

Trimite articolul

X
Taguri:
furata ,
mamaia sat ,
mitraliera ,
recuperate
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Alyssa92 says:
    July 14, 2022 at 9:44 am

    Ce milita este a dormit in post

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șofer prins cu 193 km/h pe DEx 16, în Bihor: amendă usturătoare și permis suspendat pentru 120 de zile
    Tânărul de 22 ani a fost identificat de polițiști în cursul zilei de miercuri, 15 aprilie, la ora 15:34.

    Cultură

    VIDEO
    Undergroundul preia controlul în Lokal prin concertele trupelor Imund şi Crumble
    Publicul este invitat într-un underground unde autenticitatea contează mai mult decât vizibilitatea mainstream.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Al treilea tânăr a fost arestat pentru tentativă de omor asupra unui bărbat, în Săldăbagiu de Barcău
    Un judecător de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Bihor a admis, miercuri, propunerea procurorului de caz și l-a arestat pentru 30 de zile pe cel de-al treilea bărbat acuzat de implicare în tentativa de omor din Săldăbagiu de Barcău, din 6 aprilie, unde un localnic a fost atacat cu bâte și un cuțit și a fost la un pas să-și piardă viața.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Termoficare Oradea oprește încălzirea în Oradea și Sânmartin
    Potrivit unui comunicat transmis de reprezentanții Termoficare Oradea, începând de joi, 16 aprilie se va întrerupe furnizarea energiei termice pentru încălzire.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor: încă 30 de zile de arest pentru polițistul de frontieră Cristian Ban. E acuzat de 20 de infracțiuni
    Agentul de Poliție de Frontieră Cristian Ban, arestat pe 20 februarie într-un dosar de luare de mită, va rămâne încă 30 de zile după gratii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Două incendii într-o singură zi în Bihor: o mașină cuprinsă de flăcări în mers și vegetație uscată distrusă
    Cele două incendii au izbucnit în cursul zilei de miercuri, 15 aprilie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X