BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
O tânără de 33 de ani și-a pierdut viața la trei zile după ce a născut. A fost însărcinată cu al șaptelea copil

O tânără de 33 de ani și-a pierdut viața la trei zile după ce a născut. A fost însărcinată cu al șaptelea copil

la 5 February 2023 18:33
7 Comentarii

O tânără de 33 de ani și-a pierdut viața la trei zile după ce a născut. A fost însărcinată cu al șaptelea copil

foto: alba24.ro
5 February 2023 18:33
Serviciiile de intervenție au preluat duminică o femeie de 33 de ani care a născut în urmă cu trei zile, în luna a șaptea de sarcină. Femeia nu a răspuns manevrelor de resuscitare fiind declarat decesul acesteia, anunță ISU Alba.
Serviciiile de intervenție au preluat duminică o femeie de 33 de ani care a născut în urmă cu trei zile, în luna a șaptea de sarcină. Femeia nu a răspuns manevrelor de resuscitare fiind declarat decesul acesteia, anunță ISU Alba.

Trimite articolul

X

Un echipaj SMURD din cadrul Stației de pompieri Câmpeni, în cooperare cu o ambulanță SAJ cu medic au fost solicitați să intervină în localitatea Scărișoara la un caz medical (persoană inconștientă).

[eadvert]

Din cauza drumului greu accesibil și a zonei înzăpezite au fost suplimentate forțele de intervenție cu 1 APIC și 1 UTV(autoșenilată) de la Stația de Pompieri Câmpeni pentru facilitarea accesului echipajelor medicale la locul solicitării și transportul persoanei la ambulanță.

Persoana a fost preluată de către pompierii militari și predată echipajelor medicale. Era vorba despre o persoană de sex feminin, de aproximativ 33 ani care a născut în urmă cu trei zile, în a șaptea lună de sarcină.

Femeii i s-au acordat îngrijiri medicale de către echipajul SAJ cu medic. Femeia a intrat în stop cardio-respirator au început manevrele de resuscitare de către echipajul SAJ, dar nu a răspuns manevrelor de resuscitare fiind declarat decesul.

foto: alba24.ro

A fost preluat de către echipajul SMURD Câmpeni și nou-născutul, în vârstă de 3 zile, în vederea evaluării medicale al acestuia. Sugarul va fi transportat la CPU Câmpeni de către echipajul SMURD. Acesta este conștient, fără probleme medicale.

sursa: Mediafax

Trimite articolul

X
Taguri:
a saptea sarcina ,
deces ,
femeie 33 ani ,
tragedie in alba
7 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Grigore says:
    February 5, 2023 at 7:22 pm

    Doamne iart-o. Scarisoara nu e pe muntele Vladeasa sau in Alaska , si totusi administratia PNL nu a reusit sa dezapezeasca daca au cazut 3 fulgi de zapada.
    Oricum mor multi si prin spitalele administrate de mafia big pharma.
    Ce fai Iohanis ? Esti multumit mosule cum merge tara ? Dormi bine acolo la Cotroceni , te freci pe doba cu Ciuca tava de mici.

    Reply
    • Vorbesti ca sa te gasesti says:
      February 6, 2023 at 9:01 am

      Ai fost in week end sa te dai pe schiuri ?
      La Arieseni , locul unde se duc sa isi faca selfie oradenii .
      Daca mergeai , ai fi vazut ca nu-s trei fulgi cazuti in 24 de ore . Ci sunt 50 cm de zapada .
      Iar motii in Scarisoara sunt imprastiati cu gospodariile pe dealuri . Unul la 300 – 500 de metri si diferente de altitudine de 150 metri fata de ceilalti .
      Deci nu e chiar asa .
      Plus ca femeile sunt cam obisnuite pe zona sa nasca pe acasa cu cate o priceputa din comunitate, mai ales daca sunt de ceva confesiune neoprotestanta sau rromi. Abia apoi se prezinta la spital, doar daca-s probleme.
      Banuiesc ca nu stii ca in Scarisoara ( nu pe drumul national !!!! ) este cea mai mare comunitate de rromi din zona Muntilor Apuseni.
      Si traiesc dupa reguli ca acum 50-70 de ani.
      Ca avand 33 de ani si fiind la al 7-lea copil, sigur nu e familie de moti ortodocsi sau greco-catolici.
      Ori sunt pocaiti, ori rromi. Intuiesc ca e vorba de colonia de ….ultimii .

      Reply
      • Mortul este de vina says:
        February 6, 2023 at 1:04 pm

        Normal,ca de obicei în România mortul este de vină,sau 50cm de zăpadă.

        Reply
      • Unu says:
        February 6, 2023 at 1:10 pm

        Bănuiesc ca te-ai dat cu off road-ul în week-end prin Apuseni asa cum fac cocalarii adevărați, asa, pe bogăție .
        Pentru cultura ta generala, romii din comuna Scarisoara locuiesc doar în casele aflate pe șoseaua națională, nicidecum în cătunele izolate care alcătuiesc comuna Scarisoara.
        Tânără decedată este româncă, o chema Maria iar pe soțul ei îl cheamă Adrian, sunt sau erau o familie simplă, care își creștea copiii cu drag în cătunul izolat Dos din comuna Scarisoara. Pentru ei și oameni ca ei nu a a făcut și nu face nimeni nimic in România…
        In afara de câteva amărâte de campanii umanitare, și alea de ochii lumii, de doua ori pe an la Paște și Crăciun , nu se face nimic, oamenii ăștia nu există pentru nimeni .

        Reply
        • Altul orfan, crescut de moti says:
          February 7, 2023 at 7:55 am

          Clar sunt pocaiti !
          Cred ca si tu, UNUL.âAre dreptate Motu.
          De aia ai sarit asa in sus.
          La 33 de an , 7 copii, doar penticostalii in mod special, fac.
          Si sa mai stii ca in Scarisoara, in zona coloniei de rromi , daca treci podul peste Aries si o iei printre dealuri, gasesti o mare comunitate de rromi imprastiata. Aia nu-s la soseaua nationala, de aia nu i-ai vazut. Ti-o spune unul crescut de mic pe zona.

          Reply
  2. Vasi says:
    February 5, 2023 at 9:38 pm

    Colectiv…. avionul din Apuseni.
    Sigur….
    Arafat e tot acolo.

    Reply
  3. alioto says:
    February 6, 2023 at 9:38 am

    Ce bine ar fi sa scrieti un articol din care sa se inteleaga mai multe.

    De exemplu unde a stat femeia 3 zile cu un nou-nascut prematur ?

    Infiorator, saraca femeie si saracii copilasi ramasi in urma.
    Lipsa unei educatii adecvate isi spune cuvantul.

    Reply
  4. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    „Leii roșii”, mai buni decât „câinii roșii”. CSM CSU Raiffeisen a câștigat primul meci al semifinalei cu Dinamo
    La Oradea Arena s-a desfășurat duminică seară prima partidă a seriei dintre CSM CSU Raiffeisen și Dinamo București, contând pentru semifinalele turneului play off al Ligii Naționale de baschet masculin.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ploile au lovit jumătate din județul Bihor. Grindina a acoperit curțile și grădinile oamenilor dintr-un sat bihorean
    Un episod de grindină a transformat curțile oamenilor din localitatea Sârbești, într-un „covor” alb de gheață, în dimineața zilei de 10 mai.

    Bihon CSM Oradea

    Judoka orădean Ioan Dzitac și-a apărat titlul de campion național. Daniel Matei și Adrian Olaru au obținut medalii de bronz
    Localitatea Ghioroc (jud. Arad) a găzduit Campionatul Național individual de judo pentru seniori. Judoka de la CSM Oradea și-au trecut în cont trei medalii, dintre care una de aur și două de bronz.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mama elevei ucise în Parhida rupe tăcerea și lansează acuzații grave după moartea tinerei de 18 ani
    Mama Alisiei respinge ipoteza unei relații între fiica sa și suspect, îl acuză pe agresor de crimă din gelozie și susține că patronii fermei au încercat să-l ascundă.

    Cultură

    „Unchiul Vania”, reinterpretat de Cristian Ban: premieră pe scena Teatrului Regina Maria
    Regizorul Cristian Ban a pus în scenă, la Oradea, un „Unchiul Vania” actual, viu și sincer, un spectacol despre eşec, resemnare şi speranţă.

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO
    Andrei Timoce este vicecampion național la spadă. Bianca Benea și echipa feminină a CSM Oradea au cucerit medalii de bronz
    La Satu Mare a avut loc sâmbătă și duminică ediția 2026 a Campionatului Național de spadă feminin și masculin, în proba individuală, respectiv pe echipe.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X