BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
România
Ucigașul fetei de 12 ani, care a fost găsită moartă în lada canapelei dintr-un apartament din Capitală, prins în Olanda

Ucigașul fetei de 12 ani, care a fost găsită moartă în lada canapelei dintr-un apartament din Capitală, prins în Olanda

la 10 June 2023 19:06 Reactualizat la: 10 June 2023 19:13
3 Comentarii

Ucigașul fetei de 12 ani, care a fost găsită moartă în lada canapelei dintr-un apartament din Capitală, prins în Olanda

foto: G4Media
10 June 2023 19:06 Reactualizat la: 10 June 2023 19:13
Inspectoratul General al Poliţiei Române a anunţat, sâmbătă, că, în cadrul unei operaţiuni ENFAST, a fost depistat în Ţările de Jos un bărbat, de 37 de ani, urmărit la nivel internaţional pentru omor.
Inspectoratul General al Poliţiei Române a anunţat, sâmbătă, că, în cadrul unei operaţiuni ENFAST, a fost depistat în Ţările de Jos un bărbat, de 37 de ani, urmărit la nivel internaţional pentru omor.

Trimite articolul

X

Surse judiciare au precizat, pentru AGERPRES, că ar fi vorba despre Ilie-Marcel Serbuc – concubinul mamei fetei de 12 ani, care a fost găsită decedată în lada unei canapele dintr-un apartament din Capitală.

[eadvert]

Potrivit unui comunicat al IGPR transmis AGERPRES, în urma cooperării poliţieneşti dintre Poliţia Română şi autorităţile din Regatul Ţărilor de Jos, în cadrul unei operaţiuni ENFAST, sâmbătă, a fost depistat un bărbat, de 37 de ani, urmărit la nivel internaţional pentru omor.

„Acesta a fost depistat cu sprijinul ataşatului de afaceri interne al Regatului Ţărilor de Jos la Bucureşti, în ţara respectivă, urmând a se desfăşura în continuare procedura de predare către România”, precizează sursa citată.

La data de 3 iunie, poliţiştii Secţiei 16 au fost sesizaţi de proprietarul unui apartament din municipiul Bucureşti, Sector 4, cu privire la faptul că, după plecarea unor chiriaşi, a găsit în lada canapelei un sac din plastic, ce emană un miros de putrefacţie.

Tot pe 3 iunie, sacul din plastic a fost transportat la INML, unde a fost desfăcut, constatându-se că „în interior se afla cadavrul unei persoane de sex femeiesc, aflat în stare de putrefacţie. Autopsia medico-legală a stabilit că moartea persoanei neidentificate, de sex femeiesc, a fost violentă”.

Mama fetei de 12 ani a fost lăsată în libertate de procurori, după ce a fost audiată, vineri, timp de mai multe ore, la sediul Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti.

Potrivit unor oficiali ai Parchetului, femeia a dat o declaraţie coerentă în faţa procurorilor, iar din aceasta nu au rezultat indicii că ea ar fi implicată în comiterea crimei.

Concubinul ei, Serbuc Ilie-Marcel, a fost dat în urmărire prin Europol şi încadrat la categoria „periculos”, ultimele informaţii fiind că se află în Olanda.

Tatăl biologic al fetei este cel care a reclamat dispariţia copilei la începutul lunii mai. Fata locuia cu chirie împreună cu mama ei şi concubinul acesteia, într-un apartament din cartierul Berceni, Sectorul 4 al Capitalei.

sursa: Agerpres

Trimite articolul

X
Taguri:
concubin ,
fata de 12 ani ,
mama ,
omor
3 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. zsizsi says:
    June 10, 2023 at 11:12 pm

    Da, sigur, mama nu știa de crimă… Fata ei dispare din apartament, mai și miroase a hoit, dar nu are atâta logică să caute de unde miroase.

    Reply
  2. Dada says:
    June 11, 2023 at 12:55 am

    Dupa cate stiu eu aceasta persoana este presupusul ucigas…nu ucigas…adica nu are o condamnare definitiva.Cum se poate ca presa sa vorbeasca asa de liber in detrimentul unei persoane?…sincer ar meritati sa fiti dat in judecata…pana instanta nu decide ca e ucigas…cum sa va permiteti voi sa denigrati o persoana?

    Reply
    • K62i says:
      June 11, 2023 at 9:47 pm

      Hallo?? Dar ce vrei sa spui ca fata s-a si ucis? Sau de ce vrei sa ii tii parte la un individ suspect de crima? Sau crezi ca suspectii nu sunt arestati?

      Reply
  3. powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO
    Victorie în primul meci de acasă din presezon. CSM CSU Raiffeisen a câștigat partida cu SCM Politehnica Timișoara
    Echipa „leilor roșii” s-a impus cu scorul de 78-75 în meciul de verificare cu SCM Politehnica Timișoara, disputat sâmbătă seară la Oradea Arena.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    UPDATE: Motociclistul care a căzut într-o râpă de 30 de metri în apropiere de Bratca a decedat
    Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de sâmbătă, 29 august.

    BIHON Sport local

    Fotbalistul orădean Mario Simuț a revenit în prima ligă maghiară la o dublă câștigătoare a Cupei Ungariei
    Fotbalistul Mario Simuț a semnat ieri cu Paksi FC, formație din MN I, prima ligă a fotbalului maghiar.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    1.500 de euro, daune morale pentru o femeie șantajată de un bihorean cu care a avut o relație extraconjugală
    Un bărbat de 27 de ani, dintr-o comună de lângă Beiuș, a fost condamnat la un an, două luni și 10 zile de închisoare cu suspendare și obligat să plătească daune morale de 1.500 de euro, după ce a amenințat-o pe femeia căsătorită cu care a avut o relație că îi va dezvălui totul soțului acesteia. Mai mult, tânărul și-a pus în practică avertismentul și i-a trimis soțului victimei imagini compromițătoare cu aceasta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Condamnat la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri, orădeanul Andrei Bara a fost adus de Poliție din Italia
    Poliția Română a anunțat că în cursul zilei de vineri, 28 august, l-a adus în țară pe Andrei Mihai Bara, un orădean de 41 de ani, condamnat de Tribunalul Vâlcea la 5 ani și 6 luni de închisoare pentru trafic de droguri.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Bucurie la Oradea! FC Bihor a regăsit drumul spre victorie în campionat
    FC Bihor Oradea s-a duelat în premieră cu CSL Ștefănești, nou promovată în Liga 2, care pierduse cele două jocuri disputate până acum în deplasare la Bacău (0-3) și Reșița (0-2), fără să marcheze vreun gol. Diferența dintre cele două formații a fost evidentă pentru cei care au văzut meciul de sâmbătă disputat pe Stadionul Iuliu Bodola, FCB controlând partida de la început până la sfârșit.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X