BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
„Jucatorii au dat dovada de lehamite”

„Jucatorii au dat dovada de lehamite”

la 3 November 2010 14:22
3 November 2010 14:22
Pavel Mercea acuză atitudinea echipei naţionale de handbal în meciul cu Spania.
Scris de IM:JURNAL_BIHOREAN - Pavel Mercea acuză atitudinea echipei naţionale de handbal în meciul cu Spania.

Trimite articolul

X

Preşedintele Asociaţiei Judeţene de Handbal, Pavel Mercea, organizatorul Trofeului Carpati la handbal masculin şi al meciului dintre Romania şi Spania (scor 20-35), contând pentru preliminariile CE 2012, şi-a exprimat nemulţumirea cu privire la atitudinea handbaliştilor tricolori în partida cu reprezentativa iberică.

„Mi-a fost ruşine de publicul orădean faţă de modul în care s-a prezentat naţionala noastră în acel meci. Jucătorii au dat dovadă de lehamite, este de neînţeles atitudinea lor. Dacă nu au valoare ca sportivi, ca handbalişti, trebuiau măcar să facă tot ce depindea de ei pentru a nu pierde în asemenea mod, pentru a avea o prestaţie cât de cât onorabilă. Mulţumesc publicului orădean pentru modul extraordinar în care a încurajat naţionala, chiar în momentele în care ea nu merita această susţinere”, a afirmat Pavel Mercea.

Preşedintele AJH Bihor a dorit să tragă un semnal de alarmă în legătură cu viitorul naţionalei masculine. „Federaţia trebuie să ia măsuri urgente, pentru că viitorul acestui sport poate fi asigurat doar pornind de jos, de la copii, cu antrenori care nu sunt atinşi de criza morală, dornici să muncească cu adevărat, să crească viitori performeri. Nu cred că federaţia şi cluburile trebuie să cheltuiască atât de mulţi bani cu jucătorii actuali, care par incapabili să realizeze performanţe. Sincer, nu cred că actuala generaţie de jucători ai naţionalei poate să facă rezultate notabile”, a conchis conducătorul AJ Handbal Bihor.

La meciul dintre România şi Spania au fost vândute 1.700 de bilete. La ora actuală, nu se ştie încă dacă celelalte două meciuri de pe teren propriu ale României din preliminariile Euro-2012, cu Croaţia şi Lituania, programate anul viitor, vor fi găzduite tot de oraşul nostru.

G.N.

Trimite articolul

X
Taguri:
handbal ,
romania ,
Spania ,
trofeul carpati
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.

    Bihon Decese

    Decese 22.04.2026
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X