BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
UPDATE! Accident grav la Vașcău: Bărbat în stare gravă, după ce a fost lovit de un Hyundai

UPDATE! Accident grav la Vașcău: Bărbat în stare gravă, după ce a fost lovit de un Hyundai

De Marius Sasu
la 5 December 2020 13:25 Reactualizat la: 5 December 2020 14:47
9 Comentarii

UPDATE! Accident grav la Vașcău: Bărbat în stare gravă, după ce a fost lovit de un Hyundai

FOTO: Dumitraș Horia Claudiu
5 December 2020 13:25 Reactualizat la: 5 December 2020 14:47
Un bărbat din Vașcău a ajuns în stare gravă la spital, în urma unui accident rutier, podus vineri seara, pe strada Miron Pompiliu din Vașcău.
Scris de Marius Sasu - Un bărbat din Vașcău a ajuns în stare gravă la spital, în urma unui accident rutier, podus vineri seara, pe strada Miron Pompiliu din Vașcău.

Trimite articolul

X

UPDATE! Starea victimei.

[eadvert]

Victima a suferit multiple leziuni grave la membre, dar şi la coloana vertebrală şi a fost internat la secția de Anestezie Terapie Intensivă a Spitalului Județean. O altă persoană a suferit un atac de panică.


Evenimentul rutier s-a produs în jurul orei 19:40, pe strada Miron Pompiliu din Vașcău.

„Un barbat de 74 de ani Din Cărpinet, în timp ce conducea un autoturism pe direcția Vașcău-Ștei, a accidentat un bărbat de 46 de ani din Vașcău. care a pătruns brusc pe partea carosabilă. În urma accidentului rutier, pietonul a suferit multiple leziuni, pentru îngrijirea cărora a fost transportat la spital”, a precizat comisar-șef Alina Fărcuța.

Potrivit surselor Bihon.ro, șoferul de 74 de ani, conducea un Hyundai Santa Fe, iar în urma accidentului, victima a fost transportată la Spitalul Județean Oradea, în stare gravă.

„Politistii birourului rutier Beiuș, continua cercetarile pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier”, a mai informat Fărcuța.

FOTO: Accident Vașcău 5.12.2020

Trimite articolul

X
Taguri:
accident grav ,
accident vascau ,
pieton lovit ,
stare grava
9 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. GEORGE says:
    December 5, 2020 at 3:50 pm

    Era autopilot Hyundai? Ce traeaba are brand-ul masini cu niste cretini cocalari care se dau in figuri.

    Reply
  2. Cetatean says:
    December 5, 2020 at 4:07 pm

    Pavel (victima) este un prapadit care bea si vagabondeaza prin zona. Asta nu-l face neom, dar i-a creat probleme bietului Pasolesh. Toti care sunt soferi stiu ca i se putea intampla si unuia de 25-30 de ani. Nu pt ca are 74 de ani l-a lovit. Vascaul este slab iluminat, fara borduri, fara linii pe sosea, ca un sat parasit. Pt asta ii multumim “porcarului” Porge caruia ii sticleau ochii aseara ca unei instalatii de brad. Alcoolul asta. Primare, sarmanul de Pavel a ajuns la spital si din cauza ta. Oamenii pleaca din vascau din cauza ta. Oamenii care raman in vascau sufera din cauza ta.

    Reply
    • Cetatean says:
      December 5, 2020 at 4:55 pm

      Sa nu uit, tirurile care stationeaza in parcarea aia ajuta foarte mult la intunericul de pe sosea. Primare, politie, cum au ajuns tirurile alea acolo daca in oras nu au voie autovehicule peste 7 tone.

      Reply
    • xxxxxxx says:
      December 5, 2020 at 5:44 pm

      merci de info. Si eu aveam senzatia ca e ceva sat, dar ni-l prezinta aici vopsit in oras cu strazi. Ce sa zic, cei de acolo si-au votat primarul sa se spele pe cap cu el. Au noroc ca vine bolojan pe acolo si ceva-ceva tot se va mai face

      Reply
      • eugen says:
        December 6, 2020 at 3:32 am

        pai tot “ceva sat” a ramas… am inteles ca a fost declarat oras doar pentru ca nu se mai saluta oamenii pe strada…

        Reply
        • Cetatean says:
          December 6, 2020 at 8:01 am

          @eugen. Asta … ce bine am ras.

          Reply
    • Vasile says:
      December 6, 2020 at 9:46 am

      Cei care au rămas au votat.

      Reply
  3. pilica says:
    December 6, 2020 at 8:52 am

    cam jenat primarul
    o fi prieten cu victima sau cu autorul
    intreb pentru un prieten

    Reply
    • Cetatean says:
      December 6, 2020 at 1:01 pm

      Prieten cu victima pana l-a votat. Prieten cu soferul pt ca e patron si mai suge ceva de acolo.

      Reply
  4. powered by Surfing Waves

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 27.06.2026 - 03.07.2026 - PL Salonta + PL Sacueni + PL Beius + PL Alesd + PL Marghita

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Orădenii vor putea folosi gratuit patru adăposturi inteligente pentru biciclete. Vezi unde vor fi amplasate
    Primăria Municipiului Oradea continuă investițiile în infrastructura dedicată mobilității urbane durabile și pune la dispoziția cetățenilor patru adăposturi inteligente pentru biciclete, amplasate în zone cu trafic intens și interes ridicat pentru deplasările cu bicicleta.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă - Zona Ogorului + comunele Sânmartin/Hidișelu de Sus/Drăgești/Ceica/Lăzăreni

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Waves Festival 2026 aduce peste 70 de artiști la Băile 1 Mai și curse OTL non-stop pentru participanți timp de trei zile
    Waves Festival revine la Băile 1 Mai în perioada 3-5 iulie 2026, cu cea de-a cincea ediție. Evenimentul se va desfășura zilnic între orele 17:00 și 05:00 și va reuni peste 70 de artiști, pe patru scene muzicale.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Colegiul Național „Onisifor Ghibu” va primi peste 26.000 de lei. Vezi pentru ce
    3 școli din România vor primi câte 5.000 de euro pentru implementarea unor soluții inovative dedicate siguranței elevilor. Printre ele se află și Colegiul Național „Onisifor Ghibu” din Oradea.

    Cultură

    S-a lansat Concursul internațional de artă fotografică „Via, vinul și bucuria de a trăi”, dotat cu premii în bani și medalii
    Participarea la concursul internațional este gratuită. Ultimul termen de trimitere a lucrărilor este data de 28 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X