„Apelul 112 a intrat la ora 7:55. Accidentul a avut loc pe DN 76, în localitatea Hidiseșu de Jos, fiind implicate două autoturisme”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor, comisar-șef Alina Fărcuța.
În urma impactului dintre cele două autoturisme, unul dintre acestea a ajuns într-un stâlp de electricitate de pe marginea drumului.
În urma evenimentului rutier, au fost transportate patru persoane la UPU a spitalului Județean de Urgență Bihor pentru investigații medicale și tratament.
Traficul în zonă se desfășoară cu dificultate, pe o singură bandă de ciruclație, fiind dirijat de către polițiștii rutieri sosiți la fața locului. Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatule fiind negative.
Polițiștii de la Biroul Drumuri Naționale și Europene urmează să efectueze cercetările la fața locului pentru a stabili cu exactitate cauzele producerii evenimentului rutier.
Citiți principiile noastre de moderare aici!