BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Accident mortal în Olcea. Două persoane au murit iar două sunt rănite după ce un autoturism s-a răsturnat în afara drumului

Accident mortal în Olcea. Două persoane au murit iar două sunt rănite după ce un autoturism s-a răsturnat în afara drumului

De Chelaru Vlad
la 11 October 2022 15:47 Reactualizat la: 11 October 2022 16:06

Accident mortal în Olcea. Două persoane au murit iar două sunt rănite după ce un autoturism s-a răsturnat în afara drumului

11 October 2022 15:47 Reactualizat la: 11 October 2022 16:06
Accidentul a avut lor marți, 11 octombrie, în jurul orei 14:00 pe D.J. 792 A între localitățile Olcea și Ucuriș.
Scris de Chelaru Vlad - Accidentul a avut lor marți, 11 octombrie, în jurul orei 14:00 pe D.J. 792 A între localitățile Olcea și Ucuriș.

Trimite articolul

X
UPDATE 15:50
În ciuda manavrelor de resuscitare și cea de-a doua victimă găsită în stop cardio-respirator, a decedat.

Știre inițială

”Marți, 11 octombrie, la ora 14.38, Inspectoratul de Poliție Județean Bihor a fost sesizat prin S.N.U.A.U. 112 că, pe drumul județean 792A, între localitățile bihorene Olcea și Ucuriș, s-a produs un accident rutier, în care a fost implicat un autoturism care, în împrejurări ce urmează a fi stabilite din cercetări, s-a răsturnat pe acostamentul din partea stângă a direcției sale de deplasare, respectiv înspre localitatea Ucuriș” a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor, comisar-șef Alina Fărcuța.
Echipajul de descarcerare a evacuat de urgență, victima încarcerată iar echipajele medicale și cel de pompieri paramedici au acordat îngrijiri medicale victimelor. În cazul celor două victime aflate în stop cardio-respirator s-au început manevrele de resuscitare.

[eadvert]

”Pentru salvarea victimelor, la locul accidentului au fost mobilizate de urgență, echipajele de pompieri militari din cadrul Gărzii Tinca, cu o autospecială de intervenție cu modul de descarcerare, echipajul medical care încadrează elicopterul SMURD și un un echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean. Ajunse la fața locului, forțele de intervenție au constatat că două dintre victime se aflau în stop-cardio respirator, una dintre acestea fiind proiectată în afara mașinii, iar cealaltă încarcerată” a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Bihor, maior Camelia Roșca.

În urma accidentului rutier, din nefericire, o femeie, a suferit leziuni care i-au provocat decesul la fața locului.

Unei alte persoane i se efectuează, în prezent, manevre de resuscitare. Alte două persoane, tot din autoturism, au suferit leziuni pentru îngrijirea cărora urmează să fie transportate la spital.

Traficul rutier se desfășoară normal pe acel sector de drum.

Polițiștii rutieri urmează să efectueze cercetarea la fața locului, pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului rutier.

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
autoturism rasturnat ,
interventie ,
morta ,
olcea ,
pompieri
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Judoka orădean Ioan Dzitac și-a apărat titlul de campion național. Daniel Matei și Adrian Olaru au obținut medalii de bronz
    Localitatea Ghioroc (jud. Arad) a găzduit Campionatul Național individual de judo pentru seniori. Judoka de la CSM Oradea și-au trecut în cont trei medalii, dintre care una de aur și două de bronz.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Mama elevei ucise în Parhida rupe tăcerea și lansează acuzații grave după moartea tinerei de 18 ani
    Mama Alisiei respinge ipoteza unei relații între fiica sa și suspect, îl acuză pe agresor de crimă din gelozie și susține că patronii fermei au încercat să-l ascundă.

    Cultură

    „Unchiul Vania”, reinterpretat de Cristian Ban: premieră pe scena Teatrului Regina Maria
    Regizorul Cristian Ban a pus în scenă, la Oradea, un „Unchiul Vania” actual, viu și sincer, un spectacol despre eşec, resemnare şi speranţă.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    Bihon CSM Oradea

    GALERIE FOTO
    Andrei Timoce este vicecampion național la spadă. Bianca Benea și echipa feminină a CSM Oradea au cucerit medalii de bronz
    La Satu Mare a avut loc sâmbătă și duminică ediția 2026 a Campionatului Național de spadă feminin și masculin, în proba individuală, respectiv pe echipe.

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Șase goluri în „finala” pentru locul 4. FC Bihor a egalat în prelungirile duelului cu Steaua București
    În „finala pentru locul 4”, FC Bihor și Steaua și-au împărțit reprizele, și au obținut câte un punct la capătul unui meci cu 6 goluri și răsturnări de situație.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Ilie Bolojan, ovaționat în Cetatea Oradea după apariția alături de partenera sa la Festum Varadinum
    Mai mulți participanți la evenimentul Majális, organizat de comunitatea maghiară în cadrul Festum Varadinum, l-au aplaudat vineri seară, 8 mai, pe Ilie Bolojan, în Cetatea Oradea. 5
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X