BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
UPDATE! Cauzele accidentului dintre un autoturism Dacia și un autobuz

UPDATE! Cauzele accidentului dintre un autoturism Dacia și un autobuz

De Costel Demian
la 8 March 2021 11:41 Reactualizat la: 9 March 2021 11:59
1 Comentarii

UPDATE! Cauzele accidentului dintre un autoturism Dacia și un autobuz

8 March 2021 11:41 Reactualizat la: 9 March 2021 11:59
Un autoturism și un autocar au fost implicate într-un accident produs pe raza localității bihorene Topa de Criș.
Scris de Costel Demian - Un autoturism și un autocar au fost implicate într-un accident produs pe raza localității bihorene Topa de Criș.

Trimite articolul

X

UPDATE!

Potrivit polițiștilor bihoreni, accidentul a fost provocat de șoferul autobuzului.

„Un bărbat de 32 de ani, din localitatea Botoșani, județul Botoșani, în timp ce conducea un ansamblu format din autobuz cu remorcă, pe direcția Oradea – Cluj Napoca, s-a angajat într-o depășire neregulamentară, încălcând marcajul axial continuu, format dintr-o linie simplă continuă, în raza de acțiune a indicatorului rutier „Depășirea interzisă”, a intrat în coliziune frontală cu partea laterală a unui autoturism, condus de un bărbat de 49 de ani, din comuna Tileagd, județul Bihor, care circula în aceeași direcție de deplasare și care nu s-a asigurat corespunzător la efectuarea unui viraj la stânga, pentru a pătrunde pe un drum lăturalnic”, transmite comisar-șef IPJ Bihor, Alina Fărcuța.


Accidentul s-a produs pe DN 1, la ieșirea din localitatea bihoreană Topa de Criș și a fost anunțat printr-un apel la 112 la ora 11:07.

[eadvert]

FOTO: Accident Topa de Criș 08.03.2021

Potrivit comisar-șef IPJ Bihor, Alina Fărcuța, „sunt implicate două autovehicule, respectiv un autoturism și un autocar. Traficul rutier se desfășoară momentan pe un sens, alternativ. Polițiștii rutieri efectuează cercetări la fața locului pentru stabilirea cauzelor și împrejurărilor producerii accidentului”.

La fața locului s-au deplasat două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Aleșd: un echipaj de lucru cu apă și spumă și ambulanța de tip B2, alături de un echipaj al Serviciului de Ambulanță Bihor, transmite maior ISU Crișana, Camelia Roșca.

În urma accidentului a fost rănită o singură persoană, din autoturismul Dacia. Victima a primit îngrijiri medicale la fața locului și a fost transportată la spital de un echipajul Ambulanței.

 

 

 

Trimite articolul

X
Taguri:
accident ,
autobuz ,
topa de cris
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Dani says:
    March 8, 2021 at 11:34 pm

    Mosule “Crisan Ardelean cu 38 de ani vechime“ tu etti buba?

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 18.07.2026 - 24.07.2026 - PL Alesd + PL Sacueni + PL Salonta + PL Stei + PL Marghita + PL Rural + PL Oradea

    România

    DIICOT, cea șugubeață: „Scuze că nu am anunțat înainte!”, mesajul interpretat ca o ironie după scandalul din Bihor
    Direcția de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism (DIICOT) a publicat miercuri, 15 iulie, pe pagina oficială de Facebook un mesaj despre o amplă acțiune desfășurată într-un dosar de fraudă cu pensii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Val de solidaritate pentru Oradea Pride: peste 130 de organizații internaționale cer autorităților să aprobe marșul
    Peste 130 de organizații ale societății civile din 30 de țări și-au exprimat solidaritatea cu organizatorii Oradea PRIDE și solicită autorităților locale să respecte dreptul la liberă întrunire și să permită desfășurarea în siguranță a Marșului Oradea PRIDE, care ar urma să aibă loc pe 25 iulie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Întrerupere parțială pentru alimentare cu apă în localitatea Ceișoara

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    România

    Mai puțină toleranță pentru poluatori: noua lege aduce pedepse de până la 20 de ani de închisoare
    Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor a pus în transparență decizională proiectul de lege care înăsprește semnificativ regimul sancționator pentru infracțiunile de mediu, prin transpunerea în legislația națională a Directivei (UE) 2024/1203 privind criminalitatea de mediu.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Demisie șoc. Purtătoarea de cuvânt a Spitalului Județean Bihor, Lisa Crăiuț, și-a anunțat plecarea din funcție
    1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula pune stăpânire pe județul Bihor. ANM a emis Cod galben iar temperaturile vor ajunge până la 37 de grade
    Meteorologii au emis un Cod galben de caniculă, valabil joi și vineri în patru județe din Banat și Crișana, precum și o informare de vreme călduroasă, care vizează întreaga țară până sâmbătă seara.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X