BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Actiuni tematice de Ziua Mediului

Actiuni tematice de Ziua Mediului

la 31 May 2012 15:24
31 May 2012 15:24
De Ziua Mondială a Mediului, Primăria organizeză în perioada 31 mai - 6 iunie 2012 mai multe acţiuni tematice.
Scris de Cristina Ghilea - De Ziua Mondială a Mediului, Primăria organizeză în perioada 31 mai - 6 iunie 2012 mai multe acţiuni tematice.

Trimite articolul

X

Astfel, în intervalul 31 mai – 6 iunie holul instituţiei găzduieşte expoziţii de desene ale elevilor din şcolile orădene. Pe 5 iunie este programată o masă rotundă, de la ora 13:00, în sala mare a Primăriei, cu tema „Importanţa colectării selective a deşeurilor în municipiul Oradea”. În cadrul mesei rotunde se vor prezenta managementul deşeurilor, tipurile de deşeuri de ambalaje, semnificaţia culorilor igloourilor primite prin protocolul cu ECO ROM/ RER Ecologic/ ECO Bihor, dispozitivul de presare a PET-urilor de către elevii Şcolii „Ioan Slavici” din Oradea.

Invitaţi vor fi reprezentanţi ai Agenţiei pentru Protecţia Mediului Bihor, S.C. RER Ecologic S.A., SC Eco Bihor, presa locală, elevii şi cadre didactice din şcolile municipiului Oradea.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
ziua mediului
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Bani pentru fermierii care cultivă cartofi în 2026. Ajutor de până la 300 de euro pe hectar
    Producătorii de cartofi de consum vor putea beneficia în 2026 de un ajutor de minimis de cel mult 300 de euro pentru fiecare hectar eligibil.

    BIHON Sport local

    Cu mulți debutanți în echipă, Transilvania Sport Academy a pierdut la scor primul meci în Liga 3
    La debutul în Liga 3, Seria 8, Transilvania Sport Academy a avut parte de un adversar redutabil la acest nivel, Sănătatea Cluj – formație care a evoluat în play-off-ul ediției trecute de campionat.

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Trei puncte pentru Lotus Băile Felix. Un jucător nou venit a marcat golul decisiv
    Lotus Băile Felix și-a adjudecat cele trei puncte la debutul în noul sezon din Liga 3, Seria 8, la capătul unui meci destul de complicat cu tânăra echipă Viitorul Cluj.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă pe strada Libertății din Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    UPDATE Incendiu violent pe strada Calea Mareșal Alexandru Averescu din Oradea. Bărbatul resuscitat a murit: era un fotbalist cunoscut
    Incidentul s-a petrecut în seara zilei de vineri, 28 august.

    România

    Vești bune pentru șoferi: acciza la motorină scade din nou în septembrie
    Ministerul Finanţelor (MF) majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1 - 15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr. 162/2026 privind declararea situaţiei de criză pe piaţa ţiţeiului şi/sau a produselor petroliere.

    Economic

    Terenurile din România care s-ar putea scumpi cu până la 20%. Ce schimbă noul Cod al Urbanismului
    Piața terenurilor din România intră într-o etapă în care nu doar locația și suprafața vor conta la stabilirea prețului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X