BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Afară-i vopsit pasajul, înăuntru colcăie şobolanii

Afară-i vopsit pasajul, înăuntru colcăie şobolanii

la 10 October 2017 12:24 Reactualizat la: 10 October 2017 12:28
10 October 2017 12:24 Reactualizat la: 10 October 2017 12:28
Un orădean, rezident în Palatul Vulturul Negru reclamă că proaspăt renovatul palat este năpădit de şobolani din cauza mizeriei generalizate.
Scris de demeter1 - Un orădean, rezident în Palatul Vulturul Negru reclamă că proaspăt renovatul palat este năpădit de şobolani din cauza mizeriei generalizate.

Trimite articolul

X

Popa Beniamin susţine că în localurile din pasaj îşi depozitează pubelele şi gunoaiele în gangul care dă spre locuinţe şi birouri, RER refuză să ridice deşeurile pe care nu le poate „identifica” ca ţinând de vreun contract, Primăria nu reacţionează iar rezultatul este că locul e mizerabil.

„Sunt locatar în Piaţa Unirii, nr. 4 şi de câteva luni de zile holul de intrare în casa scării a devenit depozit de gunoi a cluburilor de sub pasaj. Desi suntem trei proprietari cu contracte la RER, jos sunt aduse 20-25 de tomberoane de la mai multe din localurile de sub pasaj.

Infecţia şi mizeria e incredibilă, sunt clanuri de sobolani. E rusinos că în centrul orașului, într-o clădire reprezentativă şi mult mediatizată îţi e dat să vezi imaginile deplorabile”, ne-a reclamat orădeanul.

Susţine că a facut sesizări prin aplicatia Oradea City Report iar rezultatul a fost „au venit, au văzut, au plecat”. „Odată mi s-a spus că s-au aplicat sancţiuni localurilor care au fost identificate ca depozitând ilegal gunoiul. Însa văd că nu s-au speriat deloc.

Cei de la Salubritate mi-au spus că nu pot lua toate gunoaiele din hol, că cine le plăteste intervenţia dacă la adresa respectivă sunt 3 contracte şi la faţa locului sunt 25 de tomberoane?”, relatează el, apreciind că „e disperanta situaţia noastră”.

Fără pază

„Uşa de la intrare a fost restructurată însă nimeni nu a mai pus gratiile, mânerul şi interfonul în funcţiune. Astfel, poate oricine intra şi depozita sau să-şi facă nevoile fiziologice oricând. E plin de mizerii până sus la etajul 3.

Domnul de la AIO administrează clubul de lângă şi aveam aştepăări să facă ceva, însa probabil îi convine situaţia”, spune reclamantul, referindu-se la Lucian Popa, directorul AIO şi la localul Lord`s.
Insistând că apreciază ceea ce s-a realizat în oraş, insistă, totuşi, ca lucrurile să fie duse până la capăt.

Trimite articolul

X
Taguri:
gunoi ,
oradea ,
oradea city report ,
palatul vulturul negru
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.

    Bihon Decese

    Decese 22.04.2026
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X