BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Ajutor pentru chirie

Ajutor pentru chirie

la 20 August 2009 06:20
20 August 2009 06:20
Uniunea Studenţilor Maghiari din Bihor (USMB) sprijină elevii şi studenţii, care nu mai au locuri în cămine, să-şi găsească chirie.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Uniunea Studenţilor Maghiari din Bihor (USMB) sprijină elevii şi studenţii, care nu mai au locuri în cămine, să-şi găsească chirie.

Trimite articolul

X

„Numărul studenţilor şi elevilor care vin să studieze la Oradea creşte în fiecare an. Mulţi dintre aceştia au probleme cu cazarea în timpul anului şcolar. În Oradea liceele şi universităţile asigură cazare însă nu pentru toţi. Există unele locuri care sunt prea aglomerate şi nu îndeplinesc nici chiar normele igienice. Din această cauză, mulţi preferă chiria. Aceştia pot găsi o soluţie la noi. Noi ne ocupăm de acest gen de probleme de ani de zile”, spune Szabo Orsolya, referent birou, USMB.

Aceasta a explicat că USMB ia legătura cu persoanele care dau în chirie locuinţa şi cu elevii şi studenţii din alte localităţi, care vin la Oradea să studieze. „Anual avem în baza de date 150 de apartamente şi camere disponibile. Scopul nostru este de a găsi o chirie unde condiţiile sunt cele mai optime, la fel ca şi preţul chiriilor. Acest serviciu este gratuit, deci nici persoana care publică anunţul şi nici persoana care caută nu trebuie să plătească nimic, faţă de agenţiile care se ocupă cu aşa ceva”, a declarat Alexandru Debreczeni, preşedintele USMB.

Informaţii

Cei interesaţi sunt invitaţi la Centrul de Tineret de Sub Pasajul Vulturul Negru din Oradea, de luni până vineri între orele 10 şi 22. Oricine se poate înscrie în baza de date. Condiţia este să completeze un formular care conţine informaţii legate de starea, îmbunătăţirea, preţul şi adresa apartamentului sau camerei. Membrii Centrului de Tineret aşteaptă anunţurile la sediu. USMB publică toată baza de date pe site-ul www.nmd.ro.

Crina Dobocan

Trimite articolul

X
Taguri:
baza ,
bihor ,
care ,
chirie ,
date ,
din ,
este ,
nici ,
oradea ,
Orsolya ,
sunt ,
USMB
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Fostul fotbalist bihorean Adrian Anca a fost convocat în premieră la un Campionat European
    Pe lângă fotbal, unde a jucat la CFR Cluj și a devenit campion național, bihoreanul Adrian Anca și-a descoperit o nouă pasiune după ce și-a încheiat cariera de jucător. Un hobby care i-a adus prima participare ca fotbalist la un Campionat European.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    UPDATE: Femeia rănită în accidentul de pe Calea Clujului din Oradea a fost operată. Fetița de 4 ani este în stare stabilă
    Accidentul a avut loc marți, 2 iunie, puțin înainte de ora 17:00, pe Calea Clujului din Oradea.

    Economic

    Eroare de sistem, date expuse: UniCredit amendată cu 12.000 de euro în urma unui incident GDPR
    Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal a finalizat în luna mai 2026 o investigație care a vizat UniCredit Bank SA, în urma unei reclamații depuse de o persoană fizică.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă Sântandrei

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Un bărbat acuzat că și-ar fi violat fiica timp de 7 ani, eliberat din arest de Tribunalul Bihor și pus sub control judiciar
    La mai puțin de două luni de la arestarea sa, un bărbat de 42 de ani, din Curtuișeni, acuzat că și-ar fi violat fiica minoră, a fost eliberat de după gratii și pus sub control judiciar, printr-o decizie definitivă luată marți de Tribunalul Bihor.

    Economic

    GALERIE FOTO
    Noul sediu EBM Papst din Oradea, deschis oficial după o investiție de 30 de milioane de euro
    Compania EBM Papst România a inaugurat oficial noul său sediu și noua fabrică din Parcul Industrial II Oradea, o investiție estimată la 30 de milioane de euro.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Un urs a fost filmat în timp ce alerga pe un drum din Bihor
    Animalul a fost filmat în cursul zilei de marți, 2 iunie.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X