BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Alături de Michael Jackson și Beyonce în Cartea Recordurilor

Alături de Michael Jackson și Beyonce în Cartea Recordurilor

De Veronica Bursașiu
la 12 May 2020 21:19
2 Comentarii

Alături de Michael Jackson și Beyonce în Cartea Recordurilor

12 May 2020 21:19
Kinga Sebestyen a primit certificatul oficial care atestă că a intrat în Cartea Recordurilor prin cea mai mare oră de Kangoo Jumps din lume, derulată în toamna anului trecut, în Oradea.
Scris de Veronica Bursașiu - Kinga Sebestyen a primit certificatul oficial care atestă că a intrat în Cartea Recordurilor prin cea mai mare oră de Kangoo Jumps din lume, derulată în toamna anului trecut, în Oradea.

Trimite articolul

X

Certificatul este însoțit de parafa originală și de mesajul președintelui Guinness Book Of World Records. Un astfel de certificat au primit și medicii Alin Iova, Olivia Burtă și Pușa Dorina Fărcaș, cei alături de care a inițiat și organizat evenimentul de Cartea Recordurilor. În Cartea Recordurilor se află sportivi, oameni simpli, dar și celebrități precum Michael Jackson, Beyonce, Madonna, Justin Bieber sau Katy Pery.

Prin acțiunea pe care a organizat-o întoamna anului trecut, Kinga Sebestyen a pus Oradea și România în Cartea Recordurilor. “Sunt încântat să înmânez acest certificat prin care este recunoscută aderarea ta în Cartea Recordurilor. Noi măsurăm, verificăm și omologăm cele mai mari reușite mondiale încă din 1954. În prezent, misiunea noastră este de a menține și arhiva recorduri are inspiră, motivează și bucură publicul de pretutindeni. Îi sărbătorim pe cei mai buni!

Recordul tău se află acum printre cele peste 40.000 de reușite incluse în Cartea Recordurilor. Noi primim mii de aplicații în fiecare lună, însă mai puțin de 5% reușesc să fie omologate. Astfel ai toate motivele să fii mândră de performanța ta! În numele Guinness Book of World Records, te felicit pentru reușită!”, a transmis Alistair Richards, Președintele Guinness Book Of World Records.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
kangoo jumps ,
Kinga Sebastyen ,
oradea ,
record mondial
2 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. TaraIdiotilor says:
    May 12, 2020 at 11:46 pm

    Ne bucuram ca niste concetatenu de-ai nostri au adus ceva atat de insemnat umanitatii. Fara voi lumea ar fi arat diferit acum, in sensul negativ bineinteles.

    Reply
  2. haisictirinplm says:
    May 14, 2020 at 3:01 pm

    haisictirinplm de parasuta expirata cu copitele tale de vaca

    Reply
  3. powered by Surfing Waves

    Economic

    Distrigaz Vest, ținta unui atac cibernetic. Consumatorii sunt sfătuiți să nu deschidă e-mailurile primite
    Distrigaz Vest SA a anunțat identificarea unui incident de securitate cibernetică care afectează funcționarea sistemelor informatice ale companiei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Cocaină și canabis, vândute de un orădean și un italian. Primul a fost arestat, străinul a fost pus sub control judiciar
    Doi bărbați, unul din Oradea și altul cetățean italian, sunt anchetați de procurorii DIICOT și de polițiștii antidrog din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Oradea, pentru trafic de droguri de risc și mare risc.

    Economic

    Locuri de muncă în Bihor: peste 680 de posturi vacante și cerere mare în transporturi și comerț
    Deși oferta de angajare este mai redusă decât în urmă cu o săptămână, angajatorii din Bihor continuă să recruteze personal.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Modernizarea căii ferate Oradea - Cluj Napoca avansează, dar finalizarea integrală este estimată abia peste trei ani
    Pasagerii care călătoresc cu trenul între Oradea și Cluj vor mai avea de așteptat până când vor fi finalizate lucrările de modernizare a infrastructurii feroviare.

    Bihon Decese

    Decese 04.06.2026

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Începe Bacalaureatul. Prima probă săptămâna viitoare
    Încep emoțiile. Elevii de clasa a XII-a vor termina cursurile pe 4 iunie, urmând ca pe 8 să se dea prima probă la Bacalaureat, evaluarea competențelor lingvistice de comunicare orală în limba română.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X