BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
ANIF Bihor solicită bani pentru decolmatarea rapidă a canalului CCP2 Culișer

ANIF Bihor solicită bani pentru decolmatarea rapidă a canalului CCP2 Culișer

De Veronica Bursașiu
la 18 July 2022 09:03 Reactualizat la: 18 July 2022 18:04

ANIF Bihor solicită bani pentru decolmatarea rapidă a canalului CCP2 Culișer

18 July 2022 09:03 Reactualizat la: 18 July 2022 18:04
Emilian Pavel cere un act normativ prin care să se la situația patrimoniului ANIF Bihor aferent anului 2010 . În acest fel, crede subprefectul că se va putea folosi eficient sursa de apă pentru irigații.
Scris de Veronica Bursașiu - Emilian Pavel cere un act normativ prin care să se la situația patrimoniului ANIF Bihor aferent anului 2010 . În acest fel, crede subprefectul că se va putea folosi eficient sursa de apă pentru irigații.

Trimite articolul

X

Reprezentantul Guvernului în teritoriu spune că în urma vizitei ministrului Petru Daea în Bihor, de sâmbătă, luni a convocat reprezentanții ANIF și SGA Bihor pentru ca cele discutate să aibă finalitate. “Am cerut instituțiilor responsabile să transpunem propunerile identificate sâmbătă în demersuri concrete. Acestea s-au concretizat într-un material pe care

[eadvert]

Instituția Prefectului l-a transmis Ministerului Agriculturii”, spune subprefectul Emilian Pavel. Materialul cuprinde o prezentare a sistemului de desecare și a modalităților prin care acesta trebuie și poate fi folosit și pentru irigații, material actualizat cu propunerile discutate sâmbătă în prezența Ministrului Petre Daea.

“Am insistat să se ia măsuri urgente pentru a putea folosi acest sistem de desecare și cu scopul de a iriga suprafețe în județul nostru. Am solicitat elaborarea unui act normativ prin care să se revină la situația patrimoniului ANIF Bihor aferent anului 2010 pentru a putea folosi în mod eficient resursa de apă menită să irige terenurile agricole în perioade de secetă.Totodată, ANIF Bihor a solicitat sumele necesare decolmatării rapide a canalului CCP2 Culișer, din zona Salonta, așa cum a fost solicitat de către fermierii din zonă”, spune subprefectul Emilian Pavel. Marți acesta se va întâlni cu reprezentanții autorităților locale și cu fermieri cu scopul declarat de “a găsi soluții punctuale, rapide, la deblocarea unor resurse de apă din canalul ce leagă Crișul Repede de Crișul Negru”.

Trimite articolul

X
Taguri:
anif ,
bani ,
bihor ,
emilian pave ,
petre daea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    FC Bihor a condus în Ghencea, dar se întoarce la Oradea fără niciun punct
    Steaua București s-a luat revanșa după înfrângerea, scor 2-4, de la Oradea și s-au impus miercuri seara la o diferență de două goluri.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Start la Olimpiada Națională de Istorie: cei mai buni elevi din țară se întrec la Oradea
    350 de elevi din toată țara participă, până sâmbătă, la ediția a XLIX-a a Olimpiadei Naționale de Istorie. Festivitatea de deschidere a avut loc miercuri, de la ora 16.30, la Teatrul „Regina Maria”.

    România

    Ultimatum pentru Bolojan: PSD îi acordă 72 de ore să demisioneze sau scoate miniștrii din Guvern
    PSD analizează retragerea susținerii politice acordate premierului, decizia finală urmând să fie luată luni, 20 aprilie, în cadrul unei reuniuni decisive organizate la Palatul Parlamentului, programată la ora 17.00. 7

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    Angajari BIHON

    Anunț de angajare Administrația Domeniului Public

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 20.04.2026 - 24.04.2026 - PL Alesd + PL Salonta + PL Beius + PL Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Oradea reduce organigrama cu 3 posturi vacante. La CSM dispar doi ingrijitori însă apar doi inspectori
    Pe ordinea de zi a ședinței extraordinare din 15 aprilie a Consiliului local Oradea s-au aflat două proiecte de hotărâri privind ajustarea organigramei Primăriei Oradea ca urmare a stabilirii numărului maxim de posturi de către Prefectură, respectiv modificări în schema de personal de Clubul Sportiv Municipal Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X