BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Astăzi, în Piața Unirii are loc „Târgul Produselor Bihorene”

Astăzi, în Piața Unirii are loc „Târgul Produselor Bihorene”

De Bihon.ro
la 13 July 2023 07:30 Reactualizat la: 15 July 2023 08:45
6 Comentarii
13 July 2023 07:30 Reactualizat la: 15 July 2023 08:45
Începând din această sămbătă, 15 iulie, în Piața Unirii din Municipiul Oradea se va organiza piața volantă sub denumirea ”Târgul Produselor Bihorene”.
Scris de Bihon.ro - Începând din această sămbătă, 15 iulie, în Piața Unirii din Municipiul Oradea se va organiza piața volantă sub denumirea ”Târgul Produselor Bihorene”.

Trimite articolul

X

 

Cetățenii își vor putea face cumpărăturile în această piață, care este loc de desfacere exclusiv pentru produsele micilor producători în fiecare sâmbătă, cu excepția zilelor în care locația va găzdui evenimente care necesită ocuparea întregului domeniu public.

La Târgul Produselor Bihorene, cei interesați vor găsi o gamă largă de produse autohtone din întregul județ: legume din Borș și Biharia, fructe din Diosig, Săcuieni, Roșia și din dealurile Oradiei, produse din carne din Vașcău, brânzeturi din Cubulcut, miere din Șișterea, Diosig și zona Podgoria, turtă dulce din Valea lui Mihai, siropuri și gemuri din Beiuș și Oșorhei, produse de lavandă din Calea Mare și Miheleu, flori din Satu Nou și Borș.

Micii producători care desfăşoară activităţi agricole şi comercializează produsele realizate din ferma, gospodăria, unitatea proprie, indiferent de forma juridică, respectiv care au actele valabile privind producția proprie, pot participa la eveniment contactând organizatorii la adresa de poștă electronică targbihor@gmail.com.

Proiectul se derulează în baza unui contract de asociere privind organizarea unor târguri de produse tradiționale locale în județul Bihor, încheiat între Asociația Agricultorilor din Valea Ierului, Primăria Municipiului Oradea, Consiliul Județean Bihor, Asociația Pentru Promovarea Turismului din Oradea si Regiune (APTOR) și A.D.I. Agenția de Dezvoltare Durabilă a Județului Bihor.

Târgul Produselor Bihorene așteaptă cu mare drag cumpărătorii în Piața Unirii, la data de 15 iulie (sâmbătă), începând cu ora 8:00. Târgul își va închide porțile la ora 13:00.

Trimite articolul

X
Taguri:
oradea ,
piata unirii ,
piețe volante ,
sambata 15 iulie ,
targul produselor bihorene
6 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Air nouveau says:
    July 13, 2023 at 12:39 pm

    Nu ma intereseaza, multumesc.
    Mai ales ca vad sigla aia cu visit oradea.
    Spor la prostit credulii!

    Reply
    • Alexandru Ciucle says:
      July 13, 2023 at 5:23 pm

      Tu ai habar cati bani ajung la buget din chiriile pe spatii si taxele comerciantilor? Tu nu vrei dezvoltare, bani pentru pasaje si poduri

      Reply
  2. Petru says:
    July 13, 2023 at 1:36 pm

    Da, produse locale la preturi de produse aduce din import de la mii de kilometri. Super afacere. Pentru vanzatori, evident.

    Reply
  3. CT says:
    July 13, 2023 at 3:38 pm

    “Valea Ierului” au mai fost in Unirii, unii cu carnuri sunt abonati si la targuri, gen cel de Craciun. Ultimele dati au fost in parcul mare, cine sa mai mearga acolo printre sparturi. Practic ce face administratia? Mai bifeaza un obiectiv, sa fie, fara forma, fara fond.

    Reply
  4. Despre_organizare says:
    July 15, 2023 at 12:08 pm

    Măi eu am luat de la o doamnă din Paleu piersici foarte bune a avut acum la târg

    Reply
  5. X says:
    July 17, 2023 at 9:59 am

    Designerii locatiei sa fie obligati sa stea acolo de dimineata pana seara. Doar o singura zi, in aceasta perioada.

    Reply
  6. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Trei polițiști din Aleșd, înjurați și amenințați cu moartea de un scandalagiu. Unul din agenți a fost lovit
    A fost scandal de pomină provocat de un bărbat care i-a înjurat și i-a amenințat cu moartea pe cei trei polițiști din Aleșd, chemați să-l calmeze, după ce ar fi băut într-un local din oraș și nu a mai vrut să plece.

    Economic

    Îngrijirea bătrânilor costă tot mai mult: pensiile nu mai acoperă nici jumătate din tariful unui centru privat
    Îngrijirea persoanelor vârstnice în centrele private autorizate a devenit tot mai greu de suportat din punct de vedere financiar, atât pentru pensionari, cât și pentru familiile acestora.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Accident pe strada Thurzó Sandor din Oradea. Două persoane au fost transportate la spital
    Incidentul s-a petrecut în cursul zilei de vineri, 10 iulie.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    FC Bihor

    FC Bihor Oradea organizează selecție pentru copii și juniori, băieți și fete
    FC Bihor Oradea organizează o nouă acțiune de selecție dedicată copiilor pasionați de fotbal, dornici să deprindă tainele „sportului rege” sau să se dezvolte profesional.

    BIHON Sport local

    Cu un lot remaniat, CAO joacă sâmbătă în faza regională a Cupei României cu Minerul Rodna pe Stadionul Tineretului
    În 8, 11 și 15 iulie se desfășoară meciurile din grupele fazei regionale ale Cupei României. În regiunea 2 Nord-Vest, reprezentanta Bihorului, Club Atletic Oradea, va evolua sâmbătă, de la ora 18:00 cu Minerul Rodna, echipă care a reușit eventul în județul Bistrița Năsăud.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Președintele unei societăți agricole din Palota, Peter Dörner, condamnat cu suspendare pentru distrugere de înscrisuri
    Judecătoria Oradea a hotărât, vineri, să-l condamne pe Peter Dörner, președintele Consiliului de Administrație al societății agricole Frimont Palota, la 10 luni de închisoare, cu suspendare pe un termen de supraveghere de 2 ani, sub acuzația de participație improprie la sustragere sau distrugere de probe ori de înscrisuri.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X