BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Atenție, orădeni! Primăria își suspendă activitatea cu publicul

Atenție, orădeni! Primăria își suspendă activitatea cu publicul

De Sorin Martin Vereș
la 20 August 2026 14:01 Reactualizat la: 20 August 2026 14:02

Atenție, orădeni! Primăria își suspendă activitatea cu publicul

Foto: Alexandru Nițescu
20 August 2026 14:01 Reactualizat la: 20 August 2026 14:02
Activitatea Primăriei Oradea va fi suspendată pe parcursul întregii zile de 21 august , din cauza întreruperii alimentării cu energie electrică a clădirii.
Scris de Sorin Martin Vereș - Activitatea Primăriei Oradea va fi suspendată pe parcursul întregii zile de 21 august , din cauza întreruperii alimentării cu energie electrică a clădirii.

Trimite articolul

X

Potrivit unui comunicat transmis de municipalitate, întreruperea curentului este necesară pentru realizarea unor intervenții la rețeaua electrică din clădirea primăriei, lucrările fiind incluse în proiectul de modernizare și eficientizare energetică a clădirii.

Prin urmare, toate serviciile și activitățile care funcționează în sediul instituției vor fi suspendate pe toată durata zilei de vineri. Măsura vizează atât activitatea funcționarilor care lucrează în clădirea primăriei cât serviciile de relații cu publicul. În privința angajaților, ziua liberă este de fapt zi de concediu impusă de conducere.

Conform documentului trimis de primărie, cetățenii care au nevoie de serviciile oferite la ghișeele din Piramidă trebuie să țină cont că acestea nu vor funcționa. Primăria recomandă celor care au de rezolvat probleme care necesită prezența fizică la sediul instituției să își reprogrameze deplasarea într-o altă zi. Activitatea Primăriei urmează să fie reluată luni, 24 august, conform programului obișnuit.

Trimite articolul

X
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Restricții de trafic pe strada Matei Corvin din Oradea. Trafic afectat pentru două săptămâni
    Primăria Municipiului Oradea informează participanții la trafic că, în perioada 24 august - 4 septembrie, vor fi instituite restricții de circulație pe strada Matei Corvin, pentru executarea unor lucrări la pasajul feroviar din zonă.

    România

    Ilie Bolojan, despre bursele sociale din vacanțe: „Nu este o alocație”. Asociația Salvați Copiii cere revizuirea măsurii
    Noile reguli care permit liceelor să organizeze propriile examene de admitere, dar și intenția de a nu mai acorda burse sociale în timpul vacanțelor, provoacă îngrijorări privind accentuarea diferențelor dintre elevi.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Atenție, orădeni! Primăria își suspendă activitatea cu publicul
    Activitatea Primăriei Oradea va fi suspendată pe parcursul întregii zile de 21 august , din cauza întreruperii alimentării cu energie electrică a clădirii.

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    Se întrerupere alimentare cu apă în Oradea pentru zonele Piața București, Săvineștilor, Berzei și Ștefan cel Mare

    BIHON CAO

    De unde a venit apa fierbinte din Valea Nimăiești? Compania de Apă Oradea face publice primele constatări

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CJ Bihor a rectificat bugetul pentru pentru plata burselor elevilor și drepturilor copiilor cu CES până la 31 august
    Consilierii județeni bihoreni au aprobat, în ședința extraordinară din 20 august, rectificarea bugetului județului pentru anul 2026, bugetelor instituțiilor publice finanțate din venituri proprii și transferuri de la bugetul județean, precum și a bugetului creditelor interne.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Vandalii au găsit o nouă distracție. Aspersoarele din mai multe parcuri din Oradea au fost distruse
    Mai mulți orădeni care au trecut în cursul dimineții de 20 august prin zona părculețului de pe strada Eroului Necunoscut s-au declarat revoltați de apa care curgea pe trotuar și carosabil, devenind un mic pârâu ca și debit. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Elevii vor primi 200 de euro pentru achiziționarea unui calculator. Vezi aici condițiile
    Elevii din familii cu venituri mici vor primi și în acest an vouchere de 200 de lei pentru a-și cumpăra achiziționarea de calculatoare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X