BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Au cucerit patru trofee

Au cucerit patru trofee

la 5 March 2014 15:06
5 March 2014 15:06
Două dintre fetele de la Ars Nova, participante la ESDU Dance Star, s-au calificat la Campionatul Mondial din Croaţia.
Scris de erdei - Două dintre fetele de la Ars Nova, participante la ESDU Dance Star, s-au calificat la Campionatul Mondial din Croaţia.

Trimite articolul

X

Fetele de la Academia de Dans şi Bune Maniere „Ars Nova”, pregătite de prof. Teodora Lăzuran, au cucerit noi trofee. Orădencele au participat, în perioada 1-2 martie, la cea mai mare competiţie de dansuri moderne – ESDU DANCE STAR România 2014, desfăşurată la Bucureşti.

Peste 100 de şcoli de dans din ţară, dar şi din Bulgaria şi Rusia au luat parte la competiţie cu peste 1.600 de concurenţi. Orădencele au reuşit să uimească spectatorii, dar mai ales juriul şi s-au calificat la Campionatul Mondial de Dans din Porec – Croaţia. Cele patru trofee au fost câştigate de Alexandra Marami (acro dance – mini), Miriam Abrudan (contemporan şi acro dance – juniori) şi Luana Chebeleu (contemporan – senioare). Miriam Abrudan şi Luana Chebeleu s-au calificat la Mondialele din Croaţia.

O competiţie de un înalt nivel profesional, cu concurenţi de valoare şi un juriu internaţional format din 10 persoane, au făcut din ESDU Romanian Open cea mai valoroasă competiţie de dans din România, competiţie pentru care toţi cei ce iubesc dansul se pregătesc asiduu un an întreg. Doar 100 din cele 600 de coregrafii au fost selectate pentru Campionatul din Porec”, a declarat Sorin Lăzuran, organizatorul ESDU Romania Open.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
ars nova ,
ESDU Dance Star
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Intervenție de urgență în zona Pieței Decebal din Oradea după ce o persoană a amenințat că își va lua viața
    Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de luni, 29 iunie.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Coșmar în centrul unui sat din Bihor: curte transformată în focar de infecție, șobolani și incendiu printre gunoaie
    O gospodărie din localitatea Mișca, comuna Chișlaz, a devenit motiv de îngrijorare pentru locuitorii din zonă după ce, timp de aproape un an, în curte și în locuință s-ar fi acumulat cantități foarte mari de deșeuri menajere și resturi aflate în stare avansată de degradare. Situația a culminat vineri seara, când printre gunoaie a izbucnit un incendiu care a pus în pericol locuințele din apropiere și Căminul Cultural.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Conductă de apă spartă de un Dorel pe șantierul pasajului din zona Crișul. Alimentarea, reluată după patru ore
    O manevră executată de un muncitor al firmei Global Industrial a produs, în dimineața zilei de 29 iunie, o avarie majoră la o conductă de apă de mari dimensiuni, de 400, care asigură alimentarea locuitorilor din zona străzii Republicii. 2

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    După caniculă vin furtunile: Cod galben de instabilitate atmosferică în Bihor
    Avertizarea este valabilă în cursul zilei de marți, 30 iunie, între orele 12 și 23.

    BIHON Sport local

    După 35 de ani! Un nou duel de tradiție între generațiile 1973 de la FC Bihor și LPS Bihorul Oradea
    O tradiție începută acum 25 de ani este dusă mai departe de componenții generației 1973 de la FC Bihor și LPS Bihorul.

    Cultură

    Se schimbă amplasarea zonelor Festivalului Medieval 2026 în Cetatea Oradea. Consultaţi harta
    Schimbarea amplasamentului este determinată de faptul că șanțul Cetății Oradea cu acces din strada Clujului, locația în care s-a desfășurat festivalul în anii precedenți, se află în prezent în proces de reabilitare.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X