BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Aurel Lup, un apreciat preot ortodox din Aleșd, e bihoreanul care a murit subit pe marginea drumului

Aurel Lup, un apreciat preot ortodox din Aleșd, e bihoreanul care a murit subit pe marginea drumului

De Alexandra Szabo
la 24 April 2023 18:07 Reactualizat la: 24 April 2023 19:37
1 Comentarii

Aurel Lup, un apreciat preot ortodox din Aleșd, e bihoreanul care a murit subit pe marginea drumului

foto: Aleșd Online
24 April 2023 18:07 Reactualizat la: 24 April 2023 19:37
Părintele Aurel Lup era foarte iubit de comunitatea de credincioși ai parohiei „Adormirea Maicii Domnului” din Aleșd.
Scris de Alexandra Szabo - Părintele Aurel Lup era foarte iubit de comunitatea de credincioși ai parohiei „Adormirea Maicii Domnului” din Aleșd.

Trimite articolul

X

Părintele Petru Aurel Lup s-a ridicat la ceruri, lăsând un mare gol printre credincioșii din oraș, care îi ascultau vorbele cu har și povețele pline de înțelepciune. Părintele era cunoscut iubitorilor de credință autentică și de înaltă spiritualitate prin vorbele sale de o vibrație divină, a transmis Aleșd Online.

„Dumnezeu să-l ierte și să-l odihnească în pace!! După cei peste 40 ani în care a slujit pe pământ a fost chemat să slujească în Ceruri!!!”, a scris pe facebook primarul orașului Aleșd, Ioan Todoca.
Profesorii Colegiului Tehnic „Alexandru Roman” din Aleșd și-au exprimat, la rândul lor, regretul pierderii mult iubitului preot.
„Școala, familia și biserica sunt fundamente ale lumii intregi. Ele susțin echilibrul unei societăți. Oamenii acestor instituții cooperează și pun bazele unor destine noi. Un om deosebit al acestor locuri a fost și părintele Lup Aurel. Cuvintele lui au sădit credința în multe suflete, predicile lui au deschis multe minți, sfaturile lui au îndrumat mulți oameni. Și-a îndeplinit rolul de îndrumător. A alinat multe suflete la nevoie. Acum își urmează firescul drum pentru întâlnirea cu Lumina spre care i-a îndrumat pe toți. Colectivul de cadre didactice de la Colegiul Tehnic ,,Alexandru Roman” din Aleșd își exprimă recunostința pentru colaborarea cu părintele în formarea tinerelor destine. Transmitem condoleanțe familiei îndoliate.”

A tras pe dreapta

Conform comunicatului transmis de Inspectoratul de Poliție Județean, nefericitul incident s-a petrecut în apropierea localității Săbolciu, pe marginea drumului DN1. Din primele investigații, polițiștii au descoperit că bărbatul ar fi oprit mașina pe care o conducea pentru că i se făcuse rău. Pasagerul din mașină a solicitat intervenția personalului medical apelând 112. Însă, în ciuda manevrelor de resuscitare, șoferul a fost declarat mort de către medicul legist prezent la fața locului.

[eadvert]

Unui șofer i s-a făcut rău și a tras pe dreapta. A murit pe marginea drumului

 

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
DN1 ,
marginea drumului ,
MORT ,
preot ,
sofer
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. sandu2100 says:
    April 25, 2023 at 8:12 am

    Vaccinul, fie laudat!

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Carne fără acte și nereguli în lanț: controale masive în Bihor înainte de sărbători
    Inspectorii sanitar-veterinari din Bihor au intensificat verificările în perioada premergătoare sărbătorilor pascale, iar bilanțul acțiunilor scoate la iveală nereguli serioase în sectorul alimentar și zootehnic.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Captură uriașă de droguri în Oradea: bărbat prins în flagrant cu „cristal”, peste 150 kilograme descoperite
    Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate (BCCO) Oradea, împreună cu procurorii DIICOT au documentat activitatea unui bărbat polonez, în vârstă de 41 de ani, care este cercetat pentru trafic internațional și trafic intern de droguri de mare risc.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Avansează lucrările la pasajul suprateran de pe Centura Oradea: muncitorii au început montarea grinzilor
    Lucrările de montare a celor 24 de grinzi la pasajul suprateran carea de pe Centura Oradea, la intersecția cu calea ferată care leagă Oradea de Băile Felix au fost demarate în cursul zilei de miercuri, 22 aprilie.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    Bihon CSM Oradea

    Golgheterul Filip Gardasevic anunță că va pleca de la CSM Oradea
    Conform site-ului SO POLO, frații Filip și Martin Gardasevic vor juca din sezonul viitor la echipa A-Polo Sport Management, din Georgia.

    FC Bihor

    O nouă confruntare FC Bihor – Sepsi Sfântu Gheorghe. CCA a delegat un arbitru cu ecuson FIFA
    FC Bihor Oradea joacă joi, 23 aprilie, de la ora 17:15, pe Stadionul Iuliu Bodola, cu Sepsi Sfântu Gheorghe în ziua în care creștinii îl sărbătoresc pe Sf. Gheorghe.

    Bihon Decese

    Decese 22.04.2026
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X