BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Balul Balurilor la Universitatea Oradea

Balul Balurilor la Universitatea Oradea

la 18 November 2010 07:56
18 November 2010 07:56
Miercuri seara, in discoteca No Problem, bobocii au lasat inhibitiile acasa si au sarbatorit intrarea in anii studentiei.
Scris de IM:BIHOR_ONLINE - Miercuri seara, in discoteca No Problem, bobocii au lasat inhibitiile acasa si au sarbatorit intrarea in anii studentiei.

Trimite articolul

X

Cele 13 perechi de la diferite facultăţi ale Universităţii din Oradea, care au participat la Balul Balurilor, au avut de susţinut cinci probe: intrarea în scenă şi prezentarea, proba de cucerit fetele – pentru băieţi, proba de mimă, dans şi un moment artistic.

Studenţii au intrat pe scenă întruchipând diferite personaje inspirate din videoclipul „Kaka Maka”, al Serviciului Român de Comedie. Fiecare pereche a reprezentat o clasă socială a ţării.

Proba de mimă a avut priză la studenţii orădeni. Tinerele au mimat, pe rând, stripteuze, lebădă, necrofili, ciclopi, pompieri, piţipoancă etc, în timp ce partenerii lor au avut mai puţin de un minut pentru a ghici. La momentul artistic, studenţii au pregătit dansuri populare, hip-hop, sportive, sceneta Familia Bundy, Familia Flinstone etc.

Alexandra Cozma şi Adrian Cozac au convins juriul că ei sunt cei mai buni. Astfel, ei au cucerit titlul de Miss şi Mister Boboc.

bal

Pe locul II s-au clasat Iulia Sabău şi Florin Buştea, iar pe locul III, Camelia Bradea şi Paul Păscar.

Seara s-a încheiat cu concertul susţinut de Alex Velea şi cu un party studenţesc. Evenimentul a fost organizat de Asociaţia Studenţilor din Universitatea din Oradea şi s-a desfăşurat în cadrul Festivalului Studenţesc UNIFEST.

Trimite articolul

X
Taguri:
balul balurilor ,
oradea ,
studenti
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Economic

    Rabla Auto 2026 se redeschide: aproape 94 de milioane de lei, din nou la dispoziția românilor
    Persoanele fizice care nu au prins finanțare în etapa anterioară a Programului Rabla Auto 2026 au o nouă șansă să obțină ecotichet pentru cumpărarea unei mașini noi. 1

    România

    Schimbare majoră la examenul auto: proba în poligon ar putea fi reintrodusă după 26 de ani
    Șoferii care se pregătesc pentru obținerea permisului de conducere categoria B ar putea avea parte de o schimbare importantă la examen. 1

    Educație

    GALERIE FOTO
    500 de lei pentru rechizite în anul școlar 2026-2027. Cine poate primi banii și când se depun cererile
    Preșcolarii și elevii din familii dezavantajate ar putea primi și în anul școlar 2026-2027 câte 500 de lei pentru rechizite și alte produse necesare participării la cursuri.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apa potabilă în Paleu și Săldăbagiu de Munte

    BIHON CAO

    CAO anunță întrerupere alimentării cu apă pentru zona străzilor Gheorghe Doja, Teleki Mihaly, Kabos Endre, Cartier Podgoria

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă Oradea, zona Republicii, Piața București, Ștefan cel Mare

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tânăr de 23 de ani, trimis la închisoare pentru trafic de droguri și apoi condamnat pentru furt de motorină dintr-un camion
    Aflat în spatele gratiilor, unde execută o pedeapsă cu închisoarea pentru trafic de droguri și instigare la furt, un tânăr de 23 de ani, din satul bihorean Leheceni, a fost condamnat și într-un alt caz, în care a fost acuzat de furt de combustibil din rezervorul unui camion.

    Economic

    Vești proaste pentru români: BNR se așteaptă la o inflație de 6,1% la finalul anului
    Banca Națională a României (BNR) se așteaptă ca inflația să rămână ridicată în acest an, chiar dacă pe termen mediu estimează o temperare a ritmului de creștere a prețurilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Ce facem astăzi, 25 august, în Oradea?
    Bihon.ro vă prezintă activitățile care au loc în Oradea, în data de 25 august.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X