„Duminică, 13 august, la ora 07.52, polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Oradea au fost sesizați, în urma unui apel primit de Inspectoratul de Poliție Județean Bihor prin S.N.U.A.U. 112, că a fost observată o persoană în apele râului Peța din municipiul Oradea” a declarat ofițerul pentru relații publicE, agent-șef Alin Laza.
La fața locului s-au deplasat cu operativitate polițiștii orădeni de ordine publică, de investigații criminale și criminaliști.
Persoana, despre care s-a constatat că este un bărbat, a fost extrasă din apele râului de pompierii bihoreni, însă, din păcate, a fost declarat decesul acesteia.
Cauza exactă a decesului urmează să fie stabilită în urma efectuării necropsiei.
În prezent, nu există suspiciuni că bărbatul ar fi fost victima vreunei infracțiuni.
Polițiștii orădeni continuă cercetările pentru identificarea persoanei și pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor și cauzelor în care s-a produs nefericitul eveniment, sub coordonarea unui procuror.
[eadvert]
Trimite articolul
XSi normal ca nu va fi crima, doar nu vreti sa isi puna capul la treaba politistii, ei se ocupa doar sa fie sluga celor cu bani si influenta
Si mai zic rautaciosii (sau gica contra cum ii numesc botii aptor)
ca nu are lumea ce sa vada in oradea, oraselul cel vestit si ultra dezvoltat.
Ziua si cadavrul, sau magazinul incendiat.
-
Și mai ales cel mai sigur de pe planeta, cum ne asigura Storia.