BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihorean prins în flagrant în timp ce încerca să vândă amfetamină

Bihorean prins în flagrant în timp ce încerca să vândă amfetamină

De Costel Demian
la 22 April 2020 12:30 Reactualizat la: 22 April 2020 12:30
2 Comentarii

Bihorean prins în flagrant în timp ce încerca să vândă amfetamină

22 April 2020 12:30 Reactualizat la: 22 April 2020 12:30
Polițiștii bihoreni, împreună cu procurorii DIICOT, au prins în flagrant delict un bărbat care încerca să vândă droguri de mare risc.
Scris de Costel Demian - Polițiștii bihoreni, împreună cu procurorii DIICOT, au prins în flagrant delict un bărbat care încerca să vândă droguri de mare risc.

Trimite articolul

X

Flagrantul a avut loc marți, 21 aprilie, într-o parcare din Salonta. K.K.Ș., de 25 de ani, din Salonta, a fost prins imediat după ce a vândut 42,2 grame de amfetamină, drog de mare risc.

Potrivit comisarului șef IPJ Bihor, Alina Făcuța, „la locuința acestuia, polițiștii au descoperit și ridicat, în vederea cercetărilor, alte 2,5 grame de cannabis și 10 grame de amfetamină, pregătite pentru a fi comercializate, precum și un cântar de mare precizie. Cele aproape 55 de grame de droguri au fost indisponibilizate în vederea expertizării”.

FOTO: Trafic de droguri Salonta 22.04.2020

Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Bihor.

„În cauză s-a stabilit că, inculpatul K.K.Ș. are preocupări pe linia traficului de droguri de mare risc, respectiv cumpără de la persoane necunoscute amfetamină, pe care mai apoi o comercializează către diverși consumatori de pe raza județului Bihor”, transmit procurorii DIICOT.

Cercetările continuă în vederea documentării activității infracționale, sub aspectul comiterii infracțiunii de trafic de droguri de mare risc.

 

 

 

Trimite articolul

X
Taguri:
amfetamina ,
salonta ,
trafic de droguri
2 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Graur says:
    April 22, 2020 at 12:41 pm

    Baba din Dobrești are preocupări că vinde țigări de contrabandă de 10 ani și nu e deranjata de nimeni vinde mai multe că Selgros depozit

    Reply
  2. Aurelian says:
    April 22, 2020 at 12:45 pm

    Pai daca nu esti dealer “autorizat”normal ca bajetii vin si iti strica combinatia.trebuie sa obtii autorizatie de la BCCO sa platesti “taxa”(de protectie?)si abia apoi esti dealer de psihotrope.KKS a crezut ca el poate si fara “autorizatie”

    Reply
  3. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    6 ani de închisoare „tăiați” din pedeapsa unui orădean acuzat de trafic de droguri
    Ciprian Marian Teodor Curta, un orădean condamnat în primă instanță la 7 ani de închisoare pentru trafic și deținere de droguri de risc și de mare risc, va executa în cele din urmă doar 2 ani din pedeapsă, după ce Curtea de Apel Oradea l-a achitat pentru una dintre acuzații, care fusese sancționată inițial de Tribunalul Bihor cu 6 ani după gratii.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Legea promovată de Cseke Attila va salva proiectele PNRR și va aduce 560 de milioane de euro din fonduri europene
    În cadrul vizitei efectuate sâmbătă la Oradea, unde a participat la inaugurarea noii creșe construite pe strada Aluminei, ministrul interimar al Dezvoltării, Cseke Attila, a prezentat una dintre măsurile legislative pe care ministerul le consideră esențiale pentru finalizarea investițiilor finanțate prin Planul Național de Redresare și Reziliență și pentru creșterea gradului de absorbție a fondurilor europene. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Doi urmăriți internațional, condamnați pentru fapte comise în Oradea, au fost aduși de polițiști din Franța și Germania
    Polițiștii români au adus în țară, la sfârșitul acestei săptămâni, 8 infractori dați în urmărire internațională, condamnați la închisoare cu executare pentru diferite fapte, printre care și doi bărbați care au primit pedepse pentru fapte comise în Oradea.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Sport local

    CS Bihorul Beiuș a transferat un fost internațional de juniori format la Academia Hagi
    Echipa antrenată de George Zima reîncepe antrenamentele luni, 13 iulie, la Stadionul „Francisc Matei”.

    Economic

    Rabla Auto 2026 rămâne neschimbat. Ce sume primesc românii pentru mașini noi
    Programul Rabla Auto va continua și în 2026, iar persoanele fizice vor putea beneficia de aceleași condiții de finanțare ca în sesiunea precedentă, desfășurată în 2025.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO-VIDEO
    Bolojan și Cseke au inaugurat o creșă nouă în cartierul Rogerius. Noua unitate va începe să funcționeze din această toamnă
    Municipiul Oradea are o nouă creșă construită prin Programul guvernamental „Sfânta Ana”, derulat de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației. Noua unitate, amplasată pe strada Aluminei, a fost inaugurată sâmbătă în prezența premierului interimar Ilie Bolojan, a ministrului interimar al Dezvoltării, Cseke Attila, și a viceprimarului Oradiei, Teofil Filimon. 2
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X