BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihoreni depistați de polițiști în timp ce conduceau cu o alcoolemie ridicată

Bihoreni depistați de polițiști în timp ce conduceau cu o alcoolemie ridicată

De Maria Oprea
la 22 July 2024 13:12

Bihoreni depistați de polițiști în timp ce conduceau cu o alcoolemie ridicată

foto: ilustrativ
22 July 2024 13:12
Conducătorilor auto le-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Scris de Maria Oprea - Conducătorilor auto le-au fost recoltate probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.

Trimite articolul

X

Duminică, 21 iulie, polițiștii Secției nr.1 de Poliție Rurală Borod au depistat în trafic un bărbat de 46 de ani, din Peștiș.

Cel în cauză a fost tras pe drepta pe drumul comunal 172/A, în Măgești, în jurul orei 2:19. În urma testării cu aparatul din dotare, polițiștii au constat că bărbatul avea o alcoolemie ridicată.

Bihoreanul avea „o concentrație alcoolică de 0,79 mg/l alcool pur în aerul expirat”, a transmis comisarul-șef de poliție Alina Fărcuța, purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor.

Un alt șofer sub influența alcoolului

De asemenea, sâmbătă, 20 iulie, la ora 19:18, pe o stradă din Budoi, polițiștii bihoreni au depistat în trafic un bărbat de 48 de ani, localnic.

Acesta „conducea un autoturism, având o concentrație alcoolică de 0,67 mg/l alcool pur în aerul expirat”, a precizat sursa de mai sus.

Băut, în prima parte a zilei, s-a urcat la volan

Tot la data de 20 iulie, la ora 10:05, pe drumul județean 767/B, în Șerghiș, polițiștii Secției nr.7 de Poliție Rurală Tileagd au depistat în trafic un bărbat de 43 de ani, din Vârciorog.

Cel în cauză, la fel avea o concentrație alcoolică ridicată în timp ce conducea un autoturism. Rezultatul, după testare cu aparatul din dotare, arată că bărbatul avea 0,56 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Trimite articolul

X
Taguri:
alcoolemie ,
baut ,
influenta alcoolului ,
politie
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    Șase goluri în „finala” pentru locul 4. FC Bihor a egalat în prelungirile duelului cu Steaua București
    În „finala pentru locul 4”, FC Bihor și Steaua și-au împărțit reprizele, și au obținut câte un punct la capătul unui meci cu 6 goluri și răsturnări de situație.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Ilie Bolojan, ovaționat în Cetatea Oradea după apariția alături de partenera sa la Festum Varadinum
    Mai mulți participanți la evenimentul Majális, organizat de comunitatea maghiară în cadrul Festum Varadinum, l-au aplaudat vineri seară, 8 mai, pe Ilie Bolojan, în Cetatea Oradea.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Aproape 200 de copii sprijiniți la Diosig printr-un proiect social de 9,7 milioane de lei
    În comuna Diosig se află în derulare mai multe proiecte care vizează problemele sociale. Printre acestea, proiectul „Diosig – Copii Protejați, Comunitate Puternică” se evidențiază prin amploarea intervențiilor și numărul beneficiarilor, potrivit datelor primite de la primarul comunei, Mados Attila.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Fosta șefă a DIICOT Oradea se pensionează. Daciana Vidrean activează în magistratură de 30 de ani
    Secția pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii va lua în discuție, în ședința de marți, 12 mai, cererea de eliberare din funcție, prin pensionare, formulată de procurorul Daciana Bianca Vidrean, din cadrul DIICOT Oradea, fosta șefă a acestui serviciu teritorial din cadrul Direcției.

    Cultură

    „Embracing Infinite Blue”, expoziţia Mártei Jakobovits, în Hong Kong
    Lucrările ceramistei pot fi admirate în Mauolah Muse până la 10 mai.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Reguli noi pentru parcările din Salonta: autoutilitarele și mașinile abandonate, vizate de sancțiuni
    Consilierii locali din Salonta au aprobat o hotărâre importantă privind parcările din oraș, document care stabilește clar unde și cum pot fi lăsate mașinile, dar și ce sancțiuni riscă cei care nu respectă regulile.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X