BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihoreni răniţi în accidente rutiere

Bihoreni răniţi în accidente rutiere

la 23 January 2014 09:03
23 January 2014 09:03
Mai multe persoane, pietoni sau pasageri au suferit leziuni în urma unor accidente rutiere petrecute marţi.
Scris de erdei - Mai multe persoane, pietoni sau pasageri au suferit leziuni în urma unor accidente rutiere petrecute marţi.

Trimite articolul

X

Astfel, S.I.(45 ani), din Derna, în timp ce conducea un autoturism, în afara localităţii Tria, fără permis de conducere şi fiind băut, a pierdut controlul asupra direcţiei şi s-a răsturnat pe câmp. B.D.(66 ani), din Tria, pasager în autoturism, a suferit leziuni ușoare. S-a constat că şoferul prezenta o concentrație alcoolică de 1,07 mg/l alcool pur în aerul expirat. Pe strada Matei Corvin din Oradea, orădeanul K.R.N.(40 ani), care conducea o autoutilitară, a acroșat din spate un autotren cu semiremorcă, care staţiona pe banda întâi de circulație, în zona de acţiune a indicatorului rutier ,,Oprire Interzisă”, fără a avea poziţiile aprinse, în condiţii de întuneric şi ploaie. În urma accidentului, C.D.(55 ani), din Oradea, pasager în autoutilitară, a suferit multiple leziuni, fiind internat în spital.

Tot marți, pe raza localităţii Chiribiş, A.A.I.(32 ani), din Sălaj, care conducea o autoutilitară cu remorcă, nu a acordat prioritate de trecere la ieşirea dintr-o staţie de alimentare carburanți. Astfel, autoutilitara a acroşat un moped, condus regulamentar pe drumul cu prioritate, de T.L.(20 ani), din Abram, care a fost rănit uşor.

Pietoni accidentaţi

Pe Calea Clujului din Oradea, orădeanul B.V.(57 ani), care conducea un autoturism, a acroșat-o pe orădeanca M.C.T.(19 ani), care traversa regulamentar. Femeia a fost transportată la spital. Şi în Piaţa Unirii din Oradea, O.P.(55 ani), din Girişu de Criş, aflat la volan, a efectuat un viraj înspre stânga, moment în care a accidentat un pieton. Victima, orădeanca G.L.(49 ani), care a fost rănită uşor, se angajase într-o traversare regulamentară. Pe strada Piaţa Dumbravei din Tinca, I.N.(28 ani), din Călacea, şofer unei autoutilitare, nu s-a asigurat la efectuarea manevrei de mers înapoi. Astfel, a acroşat-o pe localnica T.A.(90 ani), care traversa prin loc nepermis, rănind-o uşor. De asemenea, pe strada Peneş Curcanul din Oradea, orădeanul S.D.(46 ani), care conducea un autoturism, a acroşat-o pe orădeanca B.M.(71 ani), care traversa neregulamentar. Victima a suferit leziuni ușoare, dar a fost transportată la spital. Pe strada Oneştilor din Oradea, orădeanul P.A.D.(31 ani), care conducea un autoturism nu a acordat prioritate de trecere pietonilor, acroşând o minoră de 11 ani, care a fost transportată la spital cu multiple leziuni.

 

Trimite articolul

X
Taguri:
accidente rutiere ,
bihor
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    FC Bihor a biruit de Sf. Gheorghe! Orădenii au întrerupt seria de 18 meciuri fără înfrângere a lui Sepsi!
    FC Bihor Oradea a obținut a doua victorie în play-off, dar ce victorie, la capătul unui meci extrem de disputat și tensionat cu viceliderul Sepsi Sfântu Gheorghe. Bihorenii au avut 2-0, au fost egalați, iar în prelungiri Vătăjelu a adus o dulce victorie. Și-a făcut un frumos cadou de ziua lui, deoarece vineri înplinește 33 de ani.

    România

    Bolojan: Am luat act de demisiile miniștrilor PSD. Ce minister preia premierul dar și restul din guvern
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, joi, că a luat act de demisiile miniștrilor susținuți de PSD, anunțând că va trimite președintelui Nicușor Dan propunerile pentru a-i înlocui.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Guvernul a aprobat exproprierile pentru realizarea nodului rutier de la Spinuș pe Autostrada Transilvaniei
    Guvernul a adoptat, în ședința din 23 aprilie, hotărârea privind declanșarea procedurilor de expropriere necesare realizării nodului rutier care va lega viitoarea autostradă A3 de drumul național DN 1P, în zona localității Spinuș.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Guvernul a aprobat: 10.000 de femei vor beneficia anual de fertilizare în vitro. Câți bani se vor oferi
    Guvernul a aprobat, la propunerea Ministerului Muncii, Programul social de interes național pentru susținerea cuplurilor și a persoanelor singure în vederea creșterii natalității, valabil pentru perioada 2026–2030.

    România

    PSD și-a dat demisia din Guvern. Executivul României rămâne fără șase miniștri în plină criză politică
    Vicepremierul Marian Neacșu a declarat joi, 23 aprilie, că la ora 14:00 își va da demisia din Guvern împreună cu toți miniștrii PSD.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Petruț Drăgan: „Nu am primit buget pentru activitățile și programele din domeniile noastre de activitate”
    Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Bihor a prezentat Raportul de activitate pentru anul 2025.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X