BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Bihorenii fură de toate

Bihorenii fură de toate

la 7 August 2009 10:46
7 August 2009 10:46
Doi salontani au furat 60 de oi de la o fermă, iar un orădean a sustras două genţi pline cu acte.
Scris de editor8 - Doi salontani au furat 60 de oi de la o fermă, iar un orădean a sustras două genţi pline cu acte.

Trimite articolul

X

Săptămâna trecută, poliţiştii salontani au fost sesizaţi de către proprietarul unei ferme din localitate, că persoane necunoscute i-au sustras în noaptea de 29 spre 30 iulie, nişte oi din incinta fermei, în valoare de 13.000 lei. În urma verificărilor efectuate, presupuşii autori ai acestui furt au fost identificaţi ca fiind R.I.(23 ani) şi K.I.(22 ani), ambii localnici.

Cei doi suspecţi au declarat poliţiştilor că au vândut deja oile unei persoane din judeţul Sibiu, fără să-i spună acestuia că nu ei sunt proprietarii, iar animalele au fost transportate apoi spre o destinaţie necunoscută. Până în acest moment, oamenii legii au reuşit să recupereze 90 la sută din prejudiciu. În data de 6 august, cei doi suspecţi au fost reţinuţi în Arestul IPJ Bihor, iar Judecătoria Salonta a dispus cercetarea acestora în stare de libertate.

Genţi cu documente

Joi, poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale au început urmărirea penală faţă de I.G., în vârstă de 40 de ani, domiciliat în municipiul Oradea, sub aspectul comiterii infracţiunii de furt calificat. Bărbatul este suspectat că ar fi sustras din incinta unui imobil din localitate, două genţi cu documente personale, aparţinând părţii vătămate I.F..

Şi acest suspect a fost reţinut în Arestul IPJ Bihor, urmând a fi prezentat judecătoriei Oradea cu propunere de arestare preventivă. „În acest caz prejudiciul a fost recuperat în totalitate” informeză Ioana Indrieş, purtătorul de cuvânt al IPJ Bihor. 

Alexandra Borz

Trimite articolul

X
Taguri:
acest ,
ani ,
bihor ,
din ,
doi ,
fost ,
genti ,
iar ,
IPJ ,
salontani
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Directorul din Aușeu, acuzat că pipăia băieți în zonele intime, a fost destituit!
    Directorului Școlii Gimnaziale „Alexandru Roman” Aușeu a fost destituit din funcția de conducere de către Inspectoratul Școlar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tribunalul Bihor a admis acordul încheiat cu procurorii de o doctoriță acuzată de luare de mită. Ce pedeapsă a primit
    Un complet al Tribunalului Bihor a admis, luni, acordul de recunoaștere a vinovăției încheiat de medicul Anca Mariana Căprar, de la Spitalul de Recuperare din Băile Felix, cu Parchetul Bihor, într-un dosar de luare de mită.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Parcul Științific și Tehnologic din Oradea este pe un drum bun
    Parcul Științific și Tehnologic din Oradea pare că își atinge scopul pentru care a fost creat, acela de a deveni un hub de inovare.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Sport local

    „Sparring” cu luptători din trei județe la Maxim Fight Team Oradea
    Sportivi de la Maxim Fight Team Oradea, Titans Fight Team Oradea, alături de invitați de la Knock Down Timișoara și Metal Box Arad, au participat sâmbăta trecută la un sparring desfășurat la sala care poartă numele luptătorului Adrian Maxim.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Weekend plin pentru pompierii bihoreni: incendii de vegetație și locuință cuprinsă de flăcări
    În perioada 4-5 aprilie, echipajele Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Crișana” al județului Bihor au desfășurat peste 80 de misiuni pentru gestionarea situațiilor de urgență, acordarea primului ajutor calificat și protejarea vieții și bunurilor cetățenilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Incendiu la un atelier de tâmplărie din Oradea. De la ce au izbucnit flăcările
    Duminică, 5 aprilie, pompierii Detașamentului 1 Oradea au intervenit pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un atelier de tâmplărie situat pe strada Apateului.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X