BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Blocați dar fericiți: ninsoarea a luat prin surprindere niște turiști din Padiș

Blocați dar fericiți: ninsoarea a luat prin surprindere niște turiști din Padiș

De Alexandra Szabo
la 12 November 2023 12:11
1 Comentarii

Blocați dar fericiți: ninsoarea a luat prin surprindere niște turiști din Padiș

foto: MeteoPlus
12 November 2023 12:11
Prima ninsoare din județ a luat prin surprindere niște turiști care se aflau în Padiș.
Scris de Alexandra Szabo - Prima ninsoare din județ a luat prin surprindere niște turiști care se aflau în Padiș.

Trimite articolul

X

Turiștii care au ales să își petreacă noaptea în Pensiunea Brădet din Padiș s-au trezit cu o surpriză: s-a așternut un strat semnificativ de zăpadă, iar utilajele de deszăpezire nu fac față, traficul fiind îngreunat.

[eadvert]

Astfel, turiștii nu pot coborî, însă nu sunt supărați, ci preferă să se bucure de omăt.

„Drumul e încă înzăpezit.. așteptăm mașinile de deszăpezit care au fost prezente și azi-noapte. A nins toată noaptea si stratul de zăpada e de 40 centimetri. Le mulțumim pe aceasta cale utilajelor de deszăpezire pentru sprijin si știm, din anii trecuți, ca fac tot posibilul sa intervină!! Noi ii așteptăm cu drag, și Pana atunci ne bucurăm de zăpada”, se arată în descrierea unui filmuleț postat pe rețelele de socializare de pensiune.

Potrivit reprezentanților pensiunii și a turiștilor, în decursul nopții stratul de zăpadă a ajuns la 40-50 de centimetri.

Alături de reprezentanții CJ Bihor și Salvamont Salvaspeo, și cei de la CNAIR atrag atenția asupra importanței cauciucurilor de iarnă și a condusului prudent în astfel de condiții meteorologice.

„Având în vedere faptul că în zonele înalte au început ninsorile, reamintim faptul că este obligatoriu ca vehiculele care le tranzitează trebuie să fie echipate de iarnă. În special autovehiculele grele sa fie echipate cu lanțuri, deoarece există risc de accidente, dar și de blocare a drumurilor, ceea ce îngreunează acțiunea utilajelor de deszăpezire. Facem apel la conducătorii auto ca înainte să plece la drum să verifice prognoza meteo și atenționările CNAIR și ale poliției rutiere. Precizăm că utilajele de deszăpezire ale CNAIR și drumarii sunt mobilizați în teren și acționează acolo unde situația o impune”, au transmis reprezentanții CNAIR.

Hai afară la zăpadă! Ninsori consistente la munte, în Bihor. Drumul Apusenilor, deszăpezit

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
ninsoare ,
Padis ,
pensiune ,
turisti blocati
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Anonimul says:
    November 12, 2023 at 12:26 pm

    Clar, la ce ploaie marunta a fost ieri dupa amiaza in Oradea, la munte a nins la greu.

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    Economic

    Amenzi mai mari pentru șoferi de la 1 iulie. Crește valoarea punctului de amendă odată cu salariul minim
    Începând cu 1 iulie, șoferii care încalcă regulile de circulație vor scoate mai mulți bani din buzunar.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Prădător sexual în propria familie. Un bihorean e acuzat că și-a abuzat fiica vitregă timp de un an
    Un bărbat dintr-o comună de lângă Marghita a fost trimis în judecată sub control judiciar, pentru agresiune sexuală împotriva unui minor, fiind acuzat că, timp de aproape un an, ar fi mângâiat-o în zonele intime și ar fi sărutat-o pe fiica sa vitregă, care avea la acea vreme 14 ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Anunț finalizare proiect Electro Vital

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Anunț finalizare proiect Efiplast

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Anunț finalizare proiect Rus&Ben Construct

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Anunț finalizare proiect Octaser
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X