BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Calatoreste din iarna in vara

Calatoreste din iarna in vara

la 16 December 2015 10:39
16 December 2015 10:39
Sri Lanka – o destinatie mai putin cunoscuta pe piata din Romania dar care incepe sa fie la cerere tot mai mare an de an.
Scris de Demian - Sri Lanka – o destinatie mai putin cunoscuta pe piata din Romania dar care incepe sa fie la cerere tot mai mare an de an.

Trimite articolul

X

Situata in Oceanul Indian , Sri Lanka este considerate una din cele mai exotice destinatii . Gama varianta de peisaje, multitudinea locurilor de vizitat, hotelurile construite pe malul oceanului,viata de noapte , face din aceasta o destinatie recomandata atat tinerilor doritori de distractie, tinerilor aflati in luna de miere, familiilor cu copii si seniorilor. Plajele sunt foarte diferite, de la plaje late cu nisip fin auriu pana la plajele pe alocuri stancoase de care se izbesc valurile ,ofera un peisaj de vis.

Sri Lanka este o tara a contrastelor . Capitala acesteia, Colombo, oras modern cu cu hoteluri si magazine de lux, cu un trafic demn de o metropola si micile statiuni ,foste sate pescaresti, raspandite pe malul Oceanului te plimba parca in timp.

Pe tot teritoriul insulei se gasesc temple Buddhiste si Hinduse,acestea din urma intrecandu-se in arhitectura si colorit. Unele din cele mai frumoase statui ale lui Buddha le putem gasi tot aici ,prin orase, sate,pe campuri, la poalele muntilor cat si pe stanci.

Sri Lanka se lauda cu unele din cele mai frumoase fresce rupestre situate la DAmbulla, iar Sigiriya, Stanca Leului este considerate cea de-a 8-a minune a lumii antice.

Sudul insulei ofera plaje superbe ,presarate cu stanci pe malul carora sunt hotelurile de lux unde poti servi micul dejun in bataia valurilor. Una din cele mai renumite statiuni din zona fiind statiunea Gale, fost oras portughez care ofera o gama larga de activitati atat culturale cat si sportive,si organizeaza nunti ,hotelurile fiind incadrate intrun peisaj de vis.

Cea mai buna perioada pentru a petrece un concediu de neuitat in aceasta minunata tara este luna Februarie, luna indragostitilor. Cei care viziteaza acele locuri mistice nu le voi uita niciodata.


P1020376

Turistii pot opta pentru diverse pachete turistice, de la relaxare pana la combinatii de circuit, safari ,sau o escala de 3 zile in Maldive …..dar despre aceasta a doua perla a Oceanului Indian in urmatorul numar.

Hoteluri recomandate: Jet Wing Lighthouse 5* in statiunea Galle  // Hotel Jetwing Beach 5* // Hotel Suriya Luxury Resort 4* .

Transilvania Travel Services va sta la dispozitie cu o gama larga de pachete si hoteluri si nu in ultimul rand cu tarife preferentiale pentru toti iubitorii de aventura . Si nu uita de CArdul de Fidelitate lansat cu ocazia a 15 ani de activitate!

Atunci cand si Serviciul conteaza Nu Numai Pretul !

Helen Pater
Managing Director
Transilvania Travel Services SRL
410032,Republicii nr.31,Oradea,Bihor
tel:00.40.259.447.071; 00.40.259.476.975
email:helen@transilvaniatravel.ro – personal
office@transilvaniatravel.ro – ticketing si transport
ibusz@transilvaniatravel.ro – oferte turistice
www.transilvaniatravel.ro

Trimite articolul

X
Taguri:
concediu ,
excursie ,
Sri Lanka ,
Transilvania Travel
0 Comentarii

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Intervenție de urgență a salvamontiștilor bihoreni în Remeți. Turist din Ungaria, rănit grav în urma unui accident de ATV
    Un turist din Ungaria a fost implicat într-un accident de ATV produs între localitățile Remeți și barajul Drăgan, intervenția fiind gestionată de echipele S.J. Salvamont-Salvapeo Bihor, din cadrul Consiliului Județean Bihor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Sentință în cazul unui orădean de 75 de ani, care a trecut pe roșu și a ucis un pieton pe Șoseaua Borșului
    Un an și 6 luni de închisoare, cu suspendare – este pedeapsa pe care a primit-o în primă instanță, un bărbat de 75 de ani, din Oradea, acuzat de producerea unui grav accident de circulație în care și-a pierdut viața un pieton de 69 de ani.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Lufthansa reduce masiv zborurile dintre Munchen și mai multe aeroporturi din România. Care este situația pe Aeroportul Oradea
    Compania aeriană germană Lufthansa a anunțat joi, 16 aprilie, o schimbare rapidă a planurilor sale operaționale, care afectează inclusiv câteva dintre zborurile ce leagă Munchen de aeroporturi din România.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Oradea intră în era Tram-tren: a fost semnat contractul pentru rețeaua metropolitană modernă
    Miercuri, 15 aprilie 2026, a fost semnat contractul de finanțare din fonduri europene pentru proiectul Tram-tren, cea mai mare investiție derulată până acum de Consiliul Județean Bihor. 2

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Elev prins cu droguri într-un liceu din Oradea. Le-a dat și altor colegi un „joint” și substanțe psihoactive
    Un tânăr din Oradea a fost condamnat de Tribunalul Bihor la un an și 10 luni de internare într-un centru educativ după ce a fost prins de două ori cu droguri în școală. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    VIDEO
    Incendiu la un bloc de pe strada Aluminei: o persoană și o pisică au fost evacuate
    În după-amiaza de joi,16 aprilie, pompierii militari orădeni au acționat pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un bloc de locuințe cu patru etaje, situat pe strada Aluminei, din municipiu.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X