BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Căutat mai bine de un an, un bărbat condamnat cu executare de Judecătoria Marghita a fost prins în Germania

Căutat mai bine de un an, un bărbat condamnat cu executare de Judecătoria Marghita a fost prins în Germania

De Adrian Laboș
la 27 April 2026 11:02

Căutat mai bine de un an, un bărbat condamnat cu executare de Judecătoria Marghita a fost prins în Germania

27 April 2026 11:02
Un bărbat de 48 de ani, condamnat de Judecătoria Marghita la un an și 9 luni de închisoare cu executare pentru infracțiuni rutiere și dat în urmărire internațională de mai bine de un an, a fost depistat în Germania, de unde a fost adus de polițiștii români.
Scris de Adrian Laboș - Un bărbat de 48 de ani, condamnat de Judecătoria Marghita la un an și 9 luni de închisoare cu executare pentru infracțiuni rutiere și dat în urmărire internațională de mai bine de un an, a fost depistat în Germania, de unde a fost adus de polițiștii români.

Trimite articolul

X

Originar din județul Vâlcea, Ionel Marinaș a fost depistat acum patru ani, în dimineața de 27 aprilie 2022, în punctul de trecere a frontierei Săcueni, pe sensul de ieșire din țară, la volanul unui autoturism. Când polițiștii de frontieră i-au cerut permisul de conducere, a declarat că l-a uitat în mașina de serviciu din Germania.

Când a fost verificat în baza de date, s-a aflat că avea permisul reținut, fiind cercetat în două dosare penale pentru că a refuzat recoltarea probelor de sânge și a condus fără permis. Mai precis, cu doar câteva luni înainte, în noiembrie 2021, când a fost oprit de polițiști, nu a vrut să-i fie prelevate probe biologice, motiv pentru care i-a fost ridicat permisul. Exact o lună mai târziu, a intrat cu autoturismul într-un gard de beton. Și atunci a refuzat să fie dus la spital.

După ce a fost prins în PTF Săcueni conducând fără permis, Marinaș a fost trimis în judecată. Pentru că nu s-a prezentat în fața instanței, în februarie 2025 a fost condamnat de Judecătoria Marghita la închisoare cu executare. Sentința nu a fost atacată cu apel, iar când a devenit definitivă, vâlceanul nu a fost de găsit pentru a fi încarcerat, astfel că a fost dat în urmărire națională și internațională.

A fost găsit de curând în Germania, iar pe 24 aprilie a fost adus în România de către polițiști și dus într-un penitenciar din țară, pentru a-și executa pedeapsa. În dosarul în care este cercetat pentru celelalte două infracțiuni comise în 2021 și pentru care a rămas fără permis, Judecătoria Drăgășani a stabilit termen pentru pronunțare la începutul lunii mai.

Trimite articolul

X
Taguri:
barbat condamnat cu executare ,
cautat de mai bine de un an ,
judecatoria marghita
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Șoc în lumea baschetului orădean. Bobe Nicolescu a ales să nu mai prelungească contractul cu CSM Oradea
    Știrea că Bobe Nicolescu a decis să plece de la CSM CSU Oradea a zguduit lumea baschetului orădean. Căpitanul „leilor roșii” nu și-a mai prelungit contractul cu clubul orădean, punând capăt unei perioade de 11 ani în echipamentul roș-albastru.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patronul Leonardo, Florin Panea, pus sub control judiciar după audieri într-un dosar de bancrută frauduloasă, cu prejudiciu de peste 21 de milioane de lei
    Trei orădeni cu vârste cuprinse între 53 și 60 de ani au fost audiați joi de polițiștii bihoreni de investigare a criminalității economice într-un dosar în care sunt acuzați de implicare într-un mecanism fraudulos care a produs bugetului de stat un prejudiciu de peste 21 de milioane de lei.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Hotărâre definitivă. Un an de închisoare, cu amânare, pentru un fost primar din Bihor, acuzat de conflict de interese
    Curtea de Apel Oradea a confirmat, printr-o hotărâre definitivă dată joi, condamnarea la un an de închisoare, cu amânarea aplicării pedepsei pe o perioadă de supraveghere de 2 ani, aplicată fostului primar al comunei Girișu de Criș, Ioan Pașca, acuzat de folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane în formă continuată.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    Cultură

    Începe Sounds of Oradea Festival. Artişti de top vor oferi publicului operetă vieneză, muzică de film şi recital de pian
    Cea de a cincea ediţie se va desfăşura în perioada 12-14 iunie, la Filarmonica de Stat Oradea, Cetate şi Teatrul Regina Maria.

    FC Bihor

    Comisia de recurs a Federației Române de Fotbal a redus suspendarea lui Răzvan Gunie
    Suspendat 8 etape de Comisia de disciplină a FRF după ce l-a accidentat involuntar pe Alexandru Gîț la finalul meciului FC Voluntari – FC

    Educație

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Talent, zâmbete și multă muzică în Parcul Traian la ediția a V-a a Maratonului Artelor
    Copii de la mai multe școli din Oradea au participat joi, 11 iunie, de la ora 17:00, în Parcul Traian din Oradea, la ediția a V-a a Maratonului Artelor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X