BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cele mai vizualizate filme în cinematografele orădene în 2014

Cele mai vizualizate filme în cinematografele orădene în 2014

la 29 December 2014 23:37
29 December 2014 23:37
Peliculele de la începutul și finalul anului au contribuit decisiv în alcătuirea topului filmelor în 2014.
Scris de Demian - Peliculele de la începutul și finalul anului au contribuit decisiv în alcătuirea topului filmelor în 2014.

Trimite articolul

X

După doar opt zile de difuzare, ultima parte a trilogiei Hobbit a reușit să urce pe primul loc în topul celor mai vizualizate filme în anul 2014. Acesta a reușit să atragă peste 300 000 de spectatori în cinematografele din România reușind astfel să detroneze filmul regizat de Martin Scorsese, The Wolf of Wall Street, care adunase 294 902 de spectatori. Același film se află pe primul loc și în topul orădenilor. Ambele cinematografe din Oradea au avut cei mai mulți spectatori la ultima parte The Hobbit. Acesta a înregistrat cel mai bun debut al ultimelor decenii în România, cu aproape 150 000 de bilete vândute în primele trei zile.

Filmul The Hobbit: The Battle of the Five Armies rulează în continuare la cinematografele orădene Cinema Palace și Cinema Cortina Digiplex.

Topul celor mai vizualizate filme în Oradea

Pentru alcătuirea acestui top au fost însumați spectatorii de la cinematografele orădene Cinema Cortina Digiplex și Cinema Palace în perioada 1 ianuarie 2014 – 29 decembrie 2014. Ultima parte The Hobbit a reușit să adune puțin sub 10 000 de spectatori însă va depăși acest prag în ultimele zile ale anului.

1. The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2. The Wolf of Wall Street

3. 300: Rise of an Empire 3D

4. Interstellar

5. Let s Be Cops

6. Noah 3D

7. Transformers: Age of Extinction 3D

8. The Legend of Hercules – 3D

9. Need for Speed 3D

10. Godzilla 3D

Topul celor mai vizualizate filme în 2014 la Cinema Palace

În topul Cinema Palace (01.12.2014 – 29.01.2014) reușește să se mențină filmul The Wolf of Wall Street însă acesta va fi, cel mai probabil, detronat în ultimele zile ale anului.

1. The Wolf of Wall Street

2. The Hobbit: The Battle of the Five Armies 3D

3. Frozen DUB 3D

4. 300: Rise of an Empire 3D

5. Interstellar

6. Noah 3D

7. Let s Be Cops

8. Lucy

9. Dracula Untold

10. Transformers: Age of Extinction 3D

Topul celor mai vizualizate filme în 2014 la Cinema Cortina Digiplex

De remarcat că nu mai puțin de 7 filme din top 10 sunt 3D.

1. The Hobbit: The Batle of the Five Armies 3D

2. The Wolf of Wall Street

3. 300: Rise of an Empire 3D

4. Interstellar

5. Transformers:Age of Extinction – 3D

6. Let s be Cops

7. The Legend of Hercules – 3D

8. Need for Speed 3D

9. Noah 3D

10. Godzilla 3D

Topul celor mai vizualizate filme în România în 2014

1. The Hobbit: Battle of the five armies – Hobbitul: Bătălia celor cinci oştiri

2. The Wolf of Wall Street – Lupul de pe Wall Street

3. Interstellar 

4. 300: Rise of an Empire 

5. Noe 

6. Lucy 

7. Dracula Untold

8. Guardiens of the Galaxy

9. Maleficent

10. Pompeii

 

 

Trimite articolul

X
Taguri:
cinema ,
Cinema Cortina Digiplex ,
cinema palace ,
oradea ,
top filme ,
top filme 2014
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    România

    Bolojan: Am luat act de demisiile miniștrilor PSD. Ce minister preia premierul dar și restul din guvern
    Premierul Ilie Bolojan a declarat, joi, că a luat act de demisiile miniștrilor susținuți de PSD, anunțând că va trimite președintelui Nicușor Dan propunerile pentru a-i înlocui.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Guvernul a aprobat exproprierile pentru realizarea nodului rutier de la Spinuș pe Autostrada Transilvaniei
    Guvernul a adoptat, în ședința din 23 aprilie, hotărârea privind declanșarea procedurilor de expropriere necesare realizării nodului rutier care va lega viitoarea autostradă A3 de drumul național DN 1P, în zona localității Spinuș.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Guvernul a aprobat: 10.000 de femei vor beneficia anual de fertilizare în vitro. Câți bani se vor oferi
    Guvernul a aprobat, la propunerea Ministerului Muncii, Programul social de interes național pentru susținerea cuplurilor și a persoanelor singure în vederea creșterii natalității, valabil pentru perioada 2026–2030.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    România

    PSD și-a dat demisia din Guvern. Executivul României rămâne fără șase miniștri în plină criză politică
    Vicepremierul Marian Neacșu a declarat joi, 23 aprilie, că la ora 14:00 își va da demisia din Guvern împreună cu toți miniștrii PSD.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Petruț Drăgan: „Nu am primit buget pentru activitățile și programele din domeniile noastre de activitate”
    Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Bihor a prezentat Raportul de activitate pentru anul 2025.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oradea pierde aproape 6,5 milioane de lei de la bugetul de stat pentru inelul metropolitan
    Consilierii locali orădeni au aprobat, în ședința extraordinară din 23 aprilie, actualizarea contribuției de la bugetul de stat și de la bugetul local pentru finanțarea obiectivului de investiții „Inel Rutier Metropolitan Oradea”.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X