BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cod Galben de caniculă în Bihor. Temperaturile vor ajunge până la 37°C

Cod Galben de caniculă în Bihor. Temperaturile vor ajunge până la 37°C

la 28 August 2025 10:52

Cod Galben de caniculă în Bihor. Temperaturile vor ajunge până la 37°C

foto: Inquam Photos/ Ilona Andrei
28 August 2025 10:52
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis joi o atenționare Cod galben de caniculă și disconfort termic ridicat în județele Timiș, Arad și Bihor, valabilă pe parcursul zilei de vineri.
Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis joi o atenționare Cod galben de caniculă și disconfort termic ridicat în județele Timiș, Arad și Bihor, valabilă pe parcursul zilei de vineri.

Trimite articolul

X

Potrivit meteorologilor, în 29 august, între orele 12:00 și 21:00, în județele Timiș, Arad și Bihor vor fi temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și disconfort termic ridicat, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge pe arii restrânse pragul critic de 80 de unități.

Temperaturile maxime în aceste zone vor fi cuprinse între 34 și 37 de grade Celsius.

Prognoza ANM emisă pentru ultima săptămână din august și prima din septembrie arată o vreme caldă la nivelul întregului teritoriu, cu valori termice maxime ce vor oscila între 34 și 36 de grade, în Banat, Crișana și Muntenia, în timp ce ploile vor apărea cu totul izolat, cu probabilitate mai mare după data de 3 septembrie.

Trimite articolul

X
Taguri:
bihor ,
canicula ,
cod galben
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Barajul Leșu renaște după mai bine de 10 ani: acumularea a ajuns la 10%, iar peisajul spectaculos revine în Apuseni
    După mai bine de un deceniu în care lacul Leșu a rămas golit din motive de siguranță, acumularea revine treptat la viață.

    Cultură

    În Casa Léda din Oradea vor fi vernisate două expoziții ale unor artişti fotografi din Ungaria
    Expoziţiile sunt semnate de fotografii Szabó Béla EFIAP din Öttevény și Varga György EFIAP din Győr.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Lemne în valoare de peste 84.000 de lei, confiscate în Bihor după controale în depozite și transporturi
    Polițiștii au desfășurat o acțiune de amploare în domeniul silvic în perioada 18 - 22 mai.

    BIHON CAO

    Comunicat oprire apă Felcheriu

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă privind înlocuirea și extinderea rețelelor de apă din Cartierul Nufărul

    BIHON CAO

    Anunț de întrerupere a furnizării de apă potabilă Calea Aradului spre DN79 – Aeroportul Internațional Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Centru județean de orientare școlară și profesională în Oradea, unic la nivel național. Aproape 4.000 de elevi ar urma să fie testați anual
    Vicepreședintele CJ Bihor, Horea Abrudan a anunțat, în conferința de presă organizată înaintea ședinței Consiliului Județean din 26 mai, că administrația județeană pregătește înființarea unui centru județean de orientare școlară și profesională destinat elevilor din învățământul gimnazial.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ISCIR Oradea: peste 21.000 de instalații monitorizate și amenzi de 256.000 de lei
    Activitatea ISCIR Oradea a fost prezentată marți, 26 mai, în cadrul ședinței Colegiului Prefectural, instituția raportând pentru anul 2025 un volum ridicat de activitate, venituri de peste 1,6 milioane de lei și o scădere cu 38% a numărului de avarii și accidente față de anul precedent.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    CJ Bihor a împărțit 43,8 milioane lei către primăriile din județ. Cine primește cei mai mulți bani
    Consiliul Județean Bihor a aprobat, în ședința ordinară din 26 mai, hotărârea privind repartizarea sumei totale de aproximativ 43,8 milioane de lei către unitățile administrativ-teritoriale din județ, fond destinat finanțării investițiilor locale, cofinanțării proiectelor și susținerii unor cheltuieli de funcționare la nivelul primăriilor.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X