BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Cod galben de vânt puternic și ploi în Bihor și alte patru județe

Cod galben de vânt puternic și ploi în Bihor și alte patru județe

la 15 March 2023 12:01

Cod galben de vânt puternic și ploi în Bihor și alte patru județe

foto: arhivă
15 March 2023 12:01
Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, miercuri, o atenţionare Cod galben de intensificări ale vântului, valabilă până joi seara în cinci judeţe, precum şi o informare de intensificări ale vântului şi precipitaţii moderate cantitativ, ce vizează cea mai mare parte a ţării.
Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, miercuri, o atenţionare Cod galben de intensificări ale vântului, valabilă până joi seara în cinci judeţe, precum şi o informare de intensificări ale vântului şi precipitaţii moderate cantitativ, ce vizează cea mai mare parte a ţării.

Trimite articolul

X

Potrivit meteorologilor, în intervalul 15 martie, ora 18:00 – 16 martie, ora 18:00, în judeţele Arad, Bihor, Caraş-Severin, Satu Mare şi Timiş, pe fondul intrării în vigoare a Codului galben, local şi temporar, mai ales în zona de câmpie din Crişana şi Banat, vor fi intensificări ale vântului cu viteze de peste 55 – 60 km/h.

[eadvert]

De asemenea, în perioada 15 martie, ora 16:00 – 16 martie, ora 20:00, va fi valabilă o informare de vreme rea în aproape toată ţara. Astfel, precipitaţiile se vor extinde treptat dinspre vest şi vor cuprinde cea mai mare parte a ţării. Vor fi ploi, iar în noaptea de miercuri spre joi (15/16 martie) şi în prima parte a zilei de joi în dealurile vestice, dar şi în zonele mai joase din Maramureş, Transilvania şi nord-vestul Moldovei se vor semnala şi lapoviţe şi ninsori.

La munte, din seara zilei de miercuri, vor predomina ninsorile şi se va depune strat nou de zăpadă, local mai consistent în Carpaţii Occidentali şi vestul Carpaţilor Meridionali. Pe alocuri, cantităţile de apă vor depăşi 10 – 15 l/mp.

Vântul va avea intensificări temporare în regiunile vestice, iar din dimineaţa zilei de joi şi în cele estice, sud-estice, precum şi pe crestele montane, cu viteze în general de 45 – 55 km/h.

sursa: Agerpres

Trimite articolul

X
Taguri:
cod galben ,
intensificari ale vantului ,
ploi ,
toata tare
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Oana Bocşe, crescător de câini Saint Bernard: „Iubesc mult câinii, în preajma lor uit de toate problemele zilnice”
    Oana deţine şapte câini din rasa Saint Bernard, fiecare exemplar având diplome de campioni în diferite ţări.

    BIHON Sport local

    Liga 4 Bihor: Dezlegare la goluri în ultima etapă din play-off. Trei copii s-au numărat printre marcatori
    Sezonul fotbalistic în Liga 4 Bihor s-a încheiat cu meciurile disputate vineri și sâmbătă în play-off. Învingătoare în fața studenților fotbaliști, CS Oșorhei a urcat o noapte pe locul 2, dar a revenit pe 3 după ce CAO a realizat scorul etapei la Salonta.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Unde aruncăm corect sticla? Ce intră în pubela verde și ce trebuie dus la Centrele cu Aport Voluntar
    AVE România continuă campania de informare despre colectarea separată și explică modul corect de gestionare a deșeurilor din sticlă

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere alimentare apă în Nojorid

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă întrerupere furnizare apă potabilă în zona Ogorului

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Povestea noului Ford Capri EV: De la lansarea mondiala, direct pe strazile din Oradea, Arad si Deva
    Pe 10 iulie 2024, lumea auto asista la o lansare care a impartit fanii in doua: Ford anunta oficial renasterea legendarului nume Capri, insa intr-o forma complet neasteptata.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    ADVERTORIAL
    Expertiza de la Oradea atrage specialiști internaționali în chirurgia tumorilor osoase, la Spitalul Pelican Oradea!
    Chirurgi ortopezi din Belgrad și București vin la Spitalul Pelican Medicover Oradea pentru a observa trei intervenții complexe de reconstrucție osoasă, inclusiv cu implanturi personalizate printate 3D, realizate pentru pacienți cu tumori osoase maligne și leziuni benign-agresive.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO/VIDEO
    Swimathon Oradea 2026. 315 înotători au intrat în bazin pentru 24 de cauze
    Punctul culminant al celei de-a 14-a ediții a Swimathon Oradea a avut loc sâmbătă dimineață, la Bazinul Olimpic, când s-a dat startul competiției de înot.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X