BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Comunicat de presă

Comunicat de presă

la 11 September 2025 11:44 Reactualizat la: 11 September 2025 13:47
11 September 2025 11:44 Reactualizat la: 11 September 2025 13:47

Trimite articolul

X

 

Comunicat de presă privind demararea proiectului cu titlul „DIGITALIZAREA ACTIVITĂȚII SOCIETĂȚII BON-TRANS S.R.L.” „PNRR: Fonduri pentru România modernă și reformată!”

BON-TRANS S.R.L. anunță începerea proiectului de investiție cu titlul „DIGITALIZAREA ACTIVITĂȚII SOCIETĂȚII BON-TRANS S.R.L.”.

Proiectul este finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență al României, Componenta C9 – SUPORT PENTRU SECTORUL PRIVAT, CERCETARE, DEZVOLTARE ȘI INOVARE, Investiția I3. SCHEME DE AJUTOR PENTRU SECTORUL PRIVAT.

Titlu apel: PNRR/2022/C9/MIPE/I3/DIGITALIZAREA IMM-URILOR – GRANT DE PÂNĂ LA 100.000 EURO PE ÎNTREPRINDERE CARE SĂ SPRIJINE IMM-URILE ÎN ADOPTAREA TEHNOLOGIILOR DIGITALE

Cod proiect: RUE825.1/i3/c9

Valoarea totală a proiectului este de 659.203,70 lei, din care valoarea nerambursabilă din PNRR este de 491.724,98 lei, iar contribuția proprie a beneficiarului este de 167.478,72 lei.

Durata proiectului este de 9 luni, începând cu data de 24.03.2025 până în data de 23.12.2025.

Obiectiv general urmărit: Prin proiect se dorește digitalizarea activității societății aferentă codului CAEN: 4941 desfășurată la sediul social municipiul Marghita, Calea Republicii, nr. 140, jud. Bihor în vederea creșterii competitivității și atractivității acesteia.

Scurta descriere a activităților ce se vor realiza:

1. Cheltuieli aferente achiziționării de echipamente IT;

2. Cheltuieli aferente achiziționării licențelor software;

3. Cheltuieli aferente achiziției de servicii de tip Cloud, necesare pentru stocarea informațiilor și oricare alte documente relevante pentru elaborarea proiectelor întreprinderii;

4. Cheltuieli aferente achiziției de actualizare a software-ului de tip ERP, CRM;

5. Cheltuieli aferente realizării rețelei LAN/WiFi;

6. Cheltuieli cu instruirea personalului care va utiliza echipamentele TIC (cheltuială obligatorie în procent de maxim 10% din valoarea finanțată). În cadrul acestei categorii de cheltuieli vor fi cuprinse obligatoriu și cursuri în domeniul IT pentru persoanele responsabile cu conducerea și controlul întreprinderii, cursuri care să aibă rolul de a-i ajuta pe aceștia să conștientizeze rolul digitalizării în creșterea unei întreprinderi. Cursurile de competențe digitale trebuie să fie acreditate de Autoritatea Națională pentru Calificări sau/ și cu recunoaștere națională/ internațională, etc;

7. Cheltuieli cu serviciile pentru auditare tehnică IT (elaborare raport tehnic IT);

8. Cheltuieli cu serviciile aferente rețelelor de socializare;

9. Cheltuieli cu serviciile aferente măsurilor de informare și publicitate dedicate proiectului.

CH26499

Trimite articolul

X
Taguri:
BON-TRANS ,
comunicat ,
presa
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tronsonul Chiribiș - Biharia al Autostrăzii Transilvania ar putea fi deschis în acest an. Directorul CNIR vine la Oradea
    Lucrările la tronsonul Chiribiș- Biharia din Autostrada Transilvania, executate de compania Selina, se desfășoară într-un ritm intens, cu sute de muncitori și utilaje mobilizate pe șantier.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Consiliul Europei salută intervenția DIICOT. Viorel Pașca: „Ați căzut în plasa celor care v-au furnizat informațiile”
    DIICOT a făcut public un nou comunicat în care anunță că intervenția instituției în dosarul Dumbrava este menționată în mod explicit într-o scrisoare transmisă de Comisarul pentru Drepturile Omului al Consiliului Europei, Michael O'Flaherty, prim-ministrului României.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Dragoș Pîslaru anunță că încă două persoane relocate de la Dumbrava au decedat, iar un bărbat a fugit dintr-un centru social
    Având în vedere interesul constant manifestat de opinia publică față de situația persoanelor vulnerabile relocate de la Dumbrava, ministrul Dragoș Pîslaru prezintă datele centralizate în urma celor 79 de vizite pe teren efectuate de inspectorii sociali.

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ianoșda

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă străzile Piața București, Săvineștilor, Berzei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Ceica, Lăzăreni, Drăgești și Hidișelu de Sus

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    FOTO/VIDEO
    Investiție de 36 de milioane de lei la Colegiul Emanuil Gojdu. Elevii revin din toamnă într-o clădire complet modernizată
    În urmă cu un an, holurile Colegiului Național „Emanuil Gojdu” erau ocupate de schele, materiale de construcții și muncitori, iar elevii și profesorii încercau să își desfășoare activitatea într-un program adaptat permanent în funcție de evoluția lucrărilor.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    O femeie și fiul ei de 8 ani au plecat de la domiciliul din Oradea și nu s-au mai întors. I-ați văzut?
    O femeie de 34 de ani și fiul ei, în vârstă de 8 ani, sunt căutați de polițiști după ce au plecat voluntar din locuința în care stăteau în Oradea și nu s-au mai întors. 1

    Cultură

    Râs pe săturate și voie bună la show-ul de stand up comedy cu Costel, la Oradea
    Seara va fi deschisă de comedianții Dima Cubreacov și Mirel Popinciuc.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X