BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Concert de forţă şi atitudine: ALTAR

Concert de forţă şi atitudine: ALTAR

la 11 March 2015 17:18
11 March 2015 17:18
Înfiinţată în 1991, trupa clujeană Altar slujeşte muzica rock de mai bine de douăzeci de ani impunându-se ca una din cele mai prodigioase.
Scris de erdei - Înfiinţată în 1991, trupa clujeană Altar slujeşte muzica rock de mai bine de douăzeci de ani impunându-se ca una din cele mai prodigioase.

Trimite articolul

X

Spectaculoasă ca trupă live, Altar revine în Oradea, sâmbătă, 14 martie, începând cu ora 21, în Abyss. De fiecare dată cu un impact puternic asupra publicului, show-ul modern, de calibru internaţional va fi o experienţă unică pentru fani. Piesele lor au mesaj protestatar, ironizând adeseori regulile impuse de o societate bolnavă. Altar înseamnă energie pură, o trupă cu atitudine, unică în peisajul rock românesc.

După doua EP-uri şi cinci albume, nominalizată şi desemnată de multe ori drept cea mai bună trupă rock din ţară, în prezent pregăteşte cel de-al 5-lea material discografic, „care se anunţă a fi de departe cel mai complex şi puternic produs al trupei de până acum, o capodoperă a întregii cariere de 20 de ani”, după cum dezvăluie Altar pe site-ul oficial.

În deschiderea concertului de sâmbătă, din Abyss, „vor rupe”scena cei de la Unknown Scar, o trupă de metal din Satu Mare.

Trimite articolul

X
Taguri:
abyss ,
altar ,
concert ,
oradea
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    Bihon CSM Oradea

    Victorie concludentă pentru handbaliști. CSM Oradea a câștigat meciul din deplasare cu CSM Odorheiu Secuiesc
    Echipa orădeană s-a impus cu scorul de 33-28 (16-15), în meci contând pentru etapa a 9-a din play off-ul Diviziei A de handbal masculin.

    Cultură

    „Banditul Whiskey”, celebrul spărgător de bănci din Ungaria născut în România, este invitatul special în Târgul de la Biharia
    Ambrus Attila este prezent la târgul de antichităţi din cetate cu un stand de obiecte din ceramică.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Tâlhărie pe Calea Borșului. Un bărbat a fost arestat după ce i-a cerut victimei o țigară și i-a smuls telefonul
    Un incident violent s-a consumat ziua, în amiaza mare, în zona Căii Borșului, în apropierea pasajului pietonal de sub calea ferată, unde un trecător a fost atacat de un bărbat de 43 de ani.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Sport local

    GALERIE FOTO
    Judo Club Liberty Oradea a fost premiat la Campionatul European de la Tbilisi
    Președintele Judo Club Liberty Oradea, Loredana Lascău, a fost invitată de conducerea Uniunii Europene de Judo (EJU) la Campionatul European de seniori 2026, găzduit de capitala Georgiei, Tbilisi.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Judoka orădean Alex George Creț a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de seniori
    Revenit la finele anului trecut la categoria de greutate la care s-a consacrat - 90 kg, Alex George Creț a realizat sâmbătă o performanță remarcabilă la Campionatul European de judo seniori, care are loc în aceste zile la Tbilisi (Georgia).

    Cultură

    Satul Lunca a primit „specializarea patrimoniu cultural imaterial” pentru meşteşugurile practicate de Răzvan Mihai Fericean
    Specializarea în Patrimoniu Cultural Imaterial (PCI) se axează pe studiul, identificarea, documentarea, salvgardarea și promovarea practicilor, reprezentărilor, expresiilor, cunoștințelor și abilităților transmise din generație în generație în cadrul comunităților.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X