BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Concurs cu premii pentru elevii din Transilvania de Nord

Concurs cu premii pentru elevii din Transilvania de Nord

la 10 May 2016 13:46
10 May 2016 13:46
Centrul Regional Europe Direct Transilvania de Nord marchează ziua de 9 Mai prin lansarea unui concurs foto destinat elevilor din clasele V-VIII din cele şase judeţe ale Regiunii Nord-Vest.
Scris de farcas - Centrul Regional Europe Direct Transilvania de Nord marchează ziua de 9 Mai prin lansarea unui concurs foto destinat elevilor din clasele V-VIII din cele şase judeţe ale Regiunii Nord-Vest.

Trimite articolul

X

Elevii sunt invitaţi să participe cu o imagine, preferabil un selfie, cu unul dintre proiectele finanţate de către Uniunea Europeană în Transilvania de Nord şi cu o descriere a acesteia o scurtă descriere despre modul în care proiectul sprijină comunitatea şi mediul înconjurător. Concursul „Energia Europei” va avea loc pe platforma socială Facebook, la adresa https://www.facebook.com/europedirect.cluj/app/106171216118819/ .

Votul juriului şi cât mai multe like-uri le pot aduce participanţilor unul din cele 10 locuri gratuite în tabăra ,,Energia Europei”, care va fi organizată în luna august 2016 de către Centrul Europe Direct.

Centrul Europe Direct este un proiect al Agenţiei de Dezvoltare Regională Nord-Vest, pe care îl implementăm începând cu anul 2008. Centrul este finanţat de către Uniunea Europeană, prin Reprezentanţa Comisiei Europene, iar bugetul total al proiectului, pentru 2016, este de 23450 euro.

„Vom transmite invitaţii de participare la acest concurs către primăriile din întreaga regiune şi ne-am bucura ca premiile să ajungă şi la elevii celor 64 de şcoli finanţate prin REGIO 2007-2013, program pentru care noi suntem organism intermediar”, a spus Sanda Cătană, director general interimar ADR Nord-Vest.

Trimite articolul

X
Taguri:
concurs foto ,
elevi ,
transilvania de nord
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Platforma „e-SănătateaMea” devine funcțională din toamnă în Bihor. Adio cozi și telefoane pentru analize decontate
    Pacienții din Bihor se vor putea programa pentru consulturile medicale și pe platforma e-SănătateaMea din toamnă.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    6 bomboane cu alcool, „vinovate” pentru alcoolemia unui șofer care a provocat un accident lângă Oradea
    Un bărbat de 46 de ani, din Ungaria, a venit cu o explicație mai puțin obișnuită pentru alcoolemia de 0,57 la mie în aerul expirat cu care a fost depistat după ce a provocat un accident la ieșirea din Oradea spre Nojorid.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Peste 80 de minori au dispărut în Bihor în doar trei luni. Ce se ascunde în spatele „plecărilor voluntare”
    Fenomenul copiilor dispăruți este în creștere în țară, inclusiv în județul Bihor.

    BIHON CAO

    Întreruperi și scăderi de presiune ale apei potabile din cauza lucrărilor la pasajul de pe Centura Oradea

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă în Sântandrei

    BIHON CAO

    Anunț întrerupere furnizare apă potabilă Cheriu, Felcheriu, Sărand și Alparea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Festivalul IEI revine la Băile Felix cu cinci zile de tradiție, muzică și voie bună
    Băile Felix îmbracă din nou haine de sărbătoare! În perioada 24–28 iunie, publicul este invitat la Festivalul IEI, un eveniment dedicat portului popular românesc, folclorului autentic și frumuseții tradițiilor noastre.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Noul stadion din Oradea a mai trecut un hop. Verdictul dat de Curtea de Apel București după contestații și cereri de revizuire
    Stadionul nou din Oradea de care se vorbește din 2019 a mai trecut de o etapă. Lupta în justiție a constructorilor a durat circa 11 luni, iar site-ul arenacontruct.ro a anunțat că decizia Curții de Apel București este favorabilă constructorului desemnat inițial.

    FC Bihor

    FC Bihor s-a despărțit de atacantul Andreas Chirițoiu. „Plec recunoscător pentru tot ce am trăit aici”
    La capitolul plecări de la FC Bihor se mai adaugă un nume. Anunțat că nu mai intră în vederile antrenorului Erik Lincar pentru noul sezon, Andreas Chirițoiu a ajuns la un acord cu conducerea clubului privind rezilierea contractului scadent în vara anului 2027.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X