BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Confirmă statutul de superpilot

Confirmă statutul de superpilot

la 13 July 2017 10:22

Confirmă statutul de superpilot

13 July 2017 10:22
Superpilotul Chrobák Janos concurează pe o Yamaha R6, la clasa Supersport 600.
Scris de Demian - Superpilotul Chrobák Janos concurează pe o Yamaha R6, la clasa Supersport 600.

Trimite articolul

X

A mai luat o opţiune serioasă, confirmând poziţia de favorit la câştigarea Campionatului naţional de motociclism. Chrobák Janos, pilotul echipei orădene Carcover Racing Team, a câştigat cea de-a IV-a etapă a Campionatului de motociclism viteză RoSbk, la clasa Supersport 600. Aceasta s-a desfăşurat la Brno în perioada 8-9 iulie, în Cehia. Component al echipei orădene, motociclistul maghiar a devansat un alt orădean, care concurează însă pe cont propriu, Pap Bela.

chrobak-janos-2

Chrobák Janos îşi confirmă clasa de superpilot care are în palmares câştigarea, de trei ori, a Campionatului European Alpi Adria. Chrobák Janos a ajuns în urmă cu câteva luni la Oradea, după o discuţie cu actualul său coechipier, Cristi Ghitea, care şi-a exprimat atunci dorinţa de a creşte performanţa la nivelul echipei Carcover Racing Team. Orădeanul Cristian Ghitea, liderul clasei GP 600 Rookies, a concurat la clasa Supersport. Aceasta pentru că au fost mai multe abandonuri şi căzături la antrenamente, astfel că nu s-a întrunit numărul de piloţi pentru efectuarea startului la această categorie, iar Ghitea a primit acceptul oficialilor pentru a concura la Supersport. „Am concurat pentru a acumula experienţă şi cred că am avut o evoluţie onorabilă”, a spus Ghitea, care a sosit pe locul VII şi s-a ales cu 9 puncte în ierarhia generală. La Sbk Challenge, Vigh Gyorgy s-a clasat pe locul III. La Brno, Vigh a fost întrecut de Ionuţ Mistode şi Gal Barda, însă se menţine în fruntea ierarhiei generale. Ultimele două etape ale campionatului – care are şase etape – se vor desfăşura pe 3 septembrie, la Bucureşti, la Motorpark, respectiv la Rijeka (Croaţia), în octombrie.

Trimite articolul

X
Taguri:
Campionatului naţional de motociclism ,
Chrobák Janos ,
moto ,
pilot
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Canicula pune stăpânire pe județul Bihor. ANM a emis Cod galben iar temperaturile vor ajunge până la 37 de grade
    Meteorologii au emis un Cod galben de caniculă, valabil joi și vineri în patru județe din Banat și Crișana, precum și o informare de vreme călduroasă, care vizează întreaga țară până sâmbătă seara.

    Economic

    România riscă să piardă cursa productivității dacă întârzie adoptarea inteligenței artificiale
    România nu mai poate conta pe aceleași motoare de creștere economică care au susținut dezvoltarea din ultimii aproape 20 de ani, iar productivitatea și digitalizarea trebuie să devină priorități pentru mediul de afaceri, a declarat Leonardo Badea, prim-viceguvernatorul Băncii Naționale a României, într-o analiză dedicată viitorului IMM-urilor.

    România

    OPINII Ar prinde bine o democrație cu vot în funcție de nivelul de cultură și educație
    În ultima vreme s-a aprofundat un tip de propagandă pentru democrație care o înalță pe un piedestal ca pe o super-religie.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Patru tineri, reținuți după bătaia cu bâte și pietre din Aleșd. O mașină de Poliție a fost lovită în timpul scandalului
    Polițiștii din Aleșd au reținut pentru 24 de ore patru tineri care au fost implicați în altercația produsă marți seara pe o stradă din localitate.

    Economic

    Țevile sparte îi costă scump pe români. Mii de despăgubiri plătite într-un singur an
    Defecțiunile instalațiilor sanitare continuă să fie una dintre cele mai frecvente cauze ale pagubelor în locuințele din România.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Șofer bulgar, condamnat la închisoare cu suspendare și 60 de zile de muncă gratuită după un accident mortal, lângă Salonta
    Un șofer de camion, originar din Bulgaria, a fost condamnat în această săptămână de Judecătoria Salonta, la un an și 4 luni de închisoare, cu suspendare pe un termen de supraveghere de 2 ani, pentru un accident mortal în care a fost implicat în toamna lui 2024.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X