BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Constructor pentru promenada centrală - același ca-n Piața Unirii

Constructor pentru promenada centrală - același ca-n Piața Unirii

De Cristina Ghilea
la 31 May 2022 16:43 Reactualizat la: 31 May 2022 16:44
1 Comentarii

Constructor pentru promenada centrală - același ca-n Piața Unirii

31 May 2022 16:43 Reactualizat la: 31 May 2022 16:44
 O singură ofertă depusă pentru amenajarea malului stâng al Crișului Repede, între Podul Sfântul Ladislau și Sinagoga Sion. 
Scris de Cristina Ghilea -  O singură ofertă depusă pentru amenajarea malului stâng al Crișului Repede, între Podul Sfântul Ladislau și Sinagoga Sion. 

Trimite articolul

X
Unica ofertă depusă pentru amenajarea malullui stâng al Crișului Repede, între Podul Sfântul Ladislau și Sinagoga Sion, proiect în valoare de peste 7,1 milioane lei fără TVA, este asocierea care-i are ca titulari principali firmele care au „porfirat” și Piața Unirii – Gavella Com SRL, în asociere cu Druming Studio SRL și cu subcontractanți: Porfido ed Arte Consortio Stabile, Ritmotech SRL și Cofido SRL.
Termenul de depunere a ofertelor a expirat în 30 mai, la ora 15:00.
Amenajarea se face în contul proiectului „Creșterea mobilității pietonale prin amenajarea malului stâng al Crișului Repede: Podul Sfântul Ladislau – Sinagoga Sion”, inclusiv cu fonduri europene.
Urmează etapa de evaluare a ofertelor, respectiv a garanțiilor de participare, a documentelor de calificare și a documentelor DUAE (document unic de achiziție european) depuse de ofertanți.
„Amenajarea care se va face între Podul Sf. Ladislau și Sinagoga Sion va crea o promenadă frumoasă în zona centrală. Coborârea se va face de la baza podului Sf. Ladislau spre malul Crișului. Proiectul are în vedere amenajarea arhitecturală cu finisaje și mobilier urban a platformei din beton armat, a treptelor, a rampei pietonale și a zidului de sprijin a malului. Lucrările vor consta în placarea zidului de sprijin al malului şi a pereţilor parcării subterane, pavarea rampei, a treptelor şi a platformei pietonale, montarea balustradelor şi realizarea mobilierului urban”, transmite Primăria.

Platoul, în evaluare

Luna trecută a expirat și termenul pentru depunerea ofertelor pentru proiectarea și execuția amenajării zonei publice, situată peste parcarea subterană din str. Independenței, fiind depuse două oferte.
În acest moment, licitația se află în faza de evaluare a ofertelor, respectiv în faza de solicitări de clarificări privind ofertele tehnice depuse, informează Primăria.
Proiectul prevede amenajarea zonei publice situate deasupra parcării subterane din str. Independenței, pe amplasamentul delimitat de str. Independenței, malul Crișului Repede, Sinagoga Sion și Podul Sf. Ladislau.

[eadvert]

Trimite articolul

X
Taguri:
centru ,
o singura oferta ,
oradea ,
parcare independentei ,
primaria oradea ,
promenada
1 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Alfa-Omega says:
    May 31, 2022 at 11:52 pm

    Există un proiect creat de o firmă de design câștigătoare, cu o concepție, dar sigur va suferi din cauza pixului “magic”, prin care vor impune ideile ieftine și fără gust al Zeului Sprâncenelor

    Reply
  2. powered by Surfing Waves

    FC Bihor

    GALERIE FOTO
    FC Bihor a condus în Ghencea, dar se întoarce la Oradea fără niciun punct
    Steaua București s-a luat revanșa după înfrângerea, scor 2-4, de la Oradea și s-au impus miercuri seara la o diferență de două goluri.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO/VIDEO
    Start la Olimpiada Națională de Istorie: cei mai buni elevi din țară se întrec la Oradea
    350 de elevi din toată țara participă, până sâmbătă, la ediția a XLIX-a a Olimpiadei Naționale de Istorie. Festivitatea de deschidere a avut loc miercuri, de la ora 16.30, la Teatrul „Regina Maria”.

    România

    Ultimatum pentru Bolojan: PSD îi acordă 72 de ore să demisioneze sau scoate miniștrii din Guvern
    PSD analizează retragerea susținerii politice acordate premierului, decizia finală urmând să fie luată luni, 20 aprilie, în cadrul unei reuniuni decisive organizate la Palatul Parlamentului, programată la ora 17.00. 7

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Anunț Compania de Apă

    Angajari BIHON

    Anunț de angajare Administrația Domeniului Public

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 20.04.2026 - 24.04.2026 - PL Alesd + PL Salonta + PL Beius + PL Oradea

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Primăria Oradea reduce organigrama cu 3 posturi vacante. La CSM dispar doi ingrijitori însă apar doi inspectori
    Pe ordinea de zi a ședinței extraordinare din 15 aprilie a Consiliului local Oradea s-au aflat două proiecte de hotărâri privind ajustarea organigramei Primăriei Oradea ca urmare a stabilirii numărului maxim de posturi de către Prefectură, respectiv modificări în schema de personal de Clubul Sportiv Municipal Oradea.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X