BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Coronavirus Bihor: Încă 35 de cazuri noi și 26 bihoreni vindecați. Bilanțul total ajunge la 294!

Coronavirus Bihor: Încă 35 de cazuri noi și 26 bihoreni vindecați. Bilanțul total ajunge la 294!

De Marius Sasu
la 21 April 2020 13:03 Reactualizat la: 22 April 2020 13:35
13 Comentarii

Coronavirus Bihor: Încă 35 de cazuri noi și 26 bihoreni vindecați. Bilanțul total ajunge la 294!

21 April 2020 13:03 Reactualizat la: 22 April 2020 13:35
Potrivit unei informări, transmisă de GCS, încă 35 cazuri de coronavirus au fost raportate la nivelul județului Bihor. Bilanțul se ridică la 296 de cazuri confirmate.
Scris de Marius Sasu - Potrivit unei informări, transmisă de GCS, încă 35 cazuri de coronavirus au fost raportate la nivelul județului Bihor. Bilanțul se ridică la 296 de cazuri confirmate.

Trimite articolul

X

Potrivit unei informări transmisă de Grupul de Comunicare Strategică, până marți, la nivelul județului Bihor au fost înregistrate 296 cazuri de coronavirus.

Dacă luni, 20 aprilie, la nivelul județului Bihor au fost raportate 259 de cazuri, marți au mai fost raportate încă 35 cazuri. Bilanțul total se ridică la 296 cazuri. Potrivit DSP Bihor, până acum au fost declarați vindecați și externați 26 de bihoreni.

Încă 7 bihoreni vindecați de coronavirus în Oradea

Totodată, până marți, la nivelul județului Bihor au fost înregistrate șase decese la persoane confirmate cu noul coronavirus.

Decese la persoane confirmate cu noul coronavirus în Bihor

Coronavirus la nivel național

Până marți, 21 aprilie, pe teritoriul României, au fost confirmate 9.242 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus). Dintre persoanele confirmate pozitiv, 2.153 au fost declarate vindecate și externate.

De la ultima informare transmisă de Grupul de Comunicare Strategică, au fost înregistrate alte 306 de noi cazuri de îmbolnăvire.

Peste 100.000 teste prelucrate

La ATI, în acest moment, sunt internați 245 de pacienți. Pe teritoriul României, în carantină instituționalizată sunt 13.372 de persoane. Alte 41.136 persoane sunt în izolare la domiciliu și se află sub monitorizare medicală.Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 101.552 de teste.

Amenzi de peste 12 milioane lei și 452 dosare penale

Prin structurile abilitate ale M.A.I. au fost întocmite, până în prezent, 452 de dosare penale, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de zădărnicirea combaterii bolilor, faptă prevăzută şi pedepsită de art. 352 alin. 1 Cod Penal. Polițiștii și jandarmii au depistat, în ultimele de 24 de ore, 5.271 persoane care nu au respectat măsura privind restricţionarea circulaţiei. Acestor persoane le-au fost aplicate sancţiuni contravenţionale, în valoare de 12.748.883 de lei.

Numărul de cazuri confirmate, pe județe, potrivit raportării Institutului Național de Sănătate Publică:

Nr. crt.

Județ

Număr de cazuri confirmate

1.

Alba

155

2.

Arad

423

3.

Argeș

98

4.

Bacău

117

5.

Bihor

294

6.

Bistrița-Năsăud

116

7.

Botoșani

314

8.

Brașov

345

9.

Brăila

18

10.

Buzău

15

11.

Caraș-Severin

64

12.

Călărași

47

13.

Cluj

263

14.

Constanța

198

15.

Covasna

154

16.

Dâmbovița

85

17.

Dolj

63

18.

Galați

297

19.

Giurgiu

104

20.

Gorj

23

21.

Harghita

17

22.

Hunedoara

392

23.

Ialomița

128

24.

Iași

161

25.

Ilfov

193

26.

Maramureș

57

27.

Mehedinți

43

28.

Mureș

303

29.

Neamț

368

30.

Olt

13

31.

Prahova

54

32.

Satu Mare

46

33.

Sălaj

23

34.

Sibiu

182

35.

Suceava

2.238

36.

Teleorman

80

37.

Timiș

389

38.

Tulcea

35

39.

Vaslui

60

40.

Vâlcea

20

41.

Vrancea

214

42.

Mun. București

1.033

TOTAL

9.242

Trimite articolul

X
Taguri:
cazuri coronavirus bihor ,
coronavirus bihor ,
situatie covid19 bihor
13 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

  1. Bravos says:
    April 21, 2020 at 1:27 pm

    259+35=296 Stai jos, 2!!!

    Reply
  2. cetatean says:
    April 21, 2020 at 1:40 pm

    De ce naiba nu spuneti macar de unde sunt cei infectati, nebuniloooooor?
    Sa ne putem proteja mai bine!!!

    Reply
    • oradean says:
      April 21, 2020 at 3:54 pm

      fix de aceea nu zice de unde sunt infectatii, ca daca zice ca 90% sunt in Oradea restul judetului o sa mearga afara si mai linistit, ca vezi si acuma in orase stau oamenii in casa ca e frica de politie, cei din sat merg unde vor ei…
      Sau daca asi zicea ca 95% sunt cei care au fost in carantina / autoizolare si acuma cine asi ramana atunci acasa? toti am merge afara cu gandul ca oricum sunt deja in carantina cei infectati…

      Reply
  3. ciolanis says:
    April 21, 2020 at 1:45 pm

    n-as fi crezut vreodata ca ajungem sa-i invidiem pe cei din Vaslui 🙂

    Reply
  4. - says:
    April 21, 2020 at 1:59 pm

    Să credem ce se zice la televizor???
    Ce înseamnă television :
    Tell a vision… adică povestește o viziune, o fantasma, o poveste… o iluzie…
    Această poveste e spusă prin programe.
    Cu alte cuvinte, noi toți suntem programați să credem ce zic ei.
    Frica indusă și conducerea maselor prin frică. Asta face acum televiziunea.

    Reply
    • Ed says:
      April 21, 2020 at 2:43 pm

      k

      Reply
    • anonim says:
      April 21, 2020 at 4:12 pm

      Vine de la “Tele” + “vision”. Tele = la distanta

      Reply
      • Ed says:
        April 21, 2020 at 7:44 pm

        Nu ai ce vorbii cu conspirationistii astia

        Reply
  5. Mda says:
    April 21, 2020 at 2:27 pm

    Acum nu il mai lauda nimeni pe Bolojan pentru bunele practici impotriva virsului? Avem mai multe cazuri decat judetul Cj, judet cu cateva sute de mii de persoane mai mult si la altii inca le arde de lins in c… Pe Bolojan ca vezi Doamne ce bine e in Oradea si ce bun primar avem

    Reply
    • oradean says:
      April 21, 2020 at 3:57 pm

      noi suntem judeti de frontiera, Cluj nu…
      asta a stiut toata lumea ca o sa fie mai multi infectati decat judetele din centrul tarii… iar ca Clujul nu face atatea teste cat face acuma Oradea e altceva… si in Cluj sigur sunt mai multe persoane infectate numai n-au fost testate…

      Reply
      • crysss says:
        April 21, 2020 at 7:04 pm

        Oradean…felicitari…un raspuns scurt si concret…Marea majoritate a celor depistati pozitiv provin din centrele de carantina. Din cate am inteles o parte a celor gasiti de ieri pana azi provin din Izbuc. Sanatate tuturor

        Reply
      • bolovan says:
        April 23, 2020 at 3:27 pm

        sa stii ca pupincurismul nu e o virtute “oradene”

        Reply
  6. Pantof says:
    April 21, 2020 at 5:09 pm

    Vârful.

    Reply
  7. powered by Surfing Waves

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Premierul Ilie Bolojan a participat la slujba de Înviere la o biserică din Sânmartin
    Prim-ministrul a participat la slujba oficiată de părintele Lucian Giga, în cadrul bisericii Parohiei Ortodoxe „Duminica Sfinților Români” din Sânmartin. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    GALERIE FOTO
    Hristos a înviat! Mii de credincioși orădeni au participat la slujba de Înviere
    Paștele este una dintre cele mai importante sărbători ale creștinătății, marcând Învierea lui Iisus Hristos - simbolul triumfului vieții asupra morții.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    A doua cerere de comutare a pedepsei formulată de un condamnat la închisoare pe viață pentru 4 crime, respinsă definitiv
    Curtea de Apel Oradea a respins definitiv a doua cerere prin care Ferenc Sütő, un bărbat de 60 de ani condamnat pentru 4 crime și aflat în penitenciarul din Oradea, a solicitat înlocuirea detențiunii pe viață în pedeapsa de 25 de ani de închisoare.

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON CAO

    Anunț Compania de Apă

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Căminul cultural din Fughiu, aproape de finalizare: spațiu modern pentru evenimente
    Lucrările de reabilitare la Căminul Cultural din satul Fughiu, comuna Oșorhei, se află în faza finală, iar redeschiderea spațiului ar urma să aibă loc pe 1 mai. 1

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Scandal cu lovituri, amenințări și ordin de protecție. Victime: mamă și fiică
    Un bărbat din localitatea Abrămuț a fost trimis în judecată pentru două infracțiuni de violență în familie și alte două de amenințare, după ce, într-o izbucnire nervoasă, le-a lovit pe concubina lui și pe fiica acesteia, amenințându-le cu moartea.

    Educație

    De undeva trebuie să începi. Cum încearcă Oradea să-și construiască propriul „Silicon Valley”
    Marile centre tehnologice ale lumii nu au apărut peste noapte. Au crescut în jurul universităților și al unor infrastructuri dedicate inovării. La Oradea, Parcul Științific și Tehnologic încearcă să reproducă acest model: nu pentru rezultate imediate, ci pentru a crea, în timp, un ecosistem care să țină specialiștii acasă și să atragă investiții în tehnologie. 3
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X