BIHON

BIHON

  • Home
  • Ştiri
    • Ştirile judeţului Bihor
    • Comentariul zilei
    • Stiri inter(naţionale)
    • Celebritati/Lifestyle
  • Video
  • Meteo
  • Sport
    • FC Bihor
    • CSM Oradea
    • Sport Local
    • Stiri Sportive
  • Anunțuri
    • Imobiliare
    • Angajari
    • Prestări servicii
    • Auto-Moto
    • Pierderi, Citaţii
    • Diverse – Vânzări/Cumpărări
  • Angajări
  • Compania de Apă
  • Întreruperi energie
  • Anunturi interes public
    • Anunțuri Mediu, Ape
    • Licitatii
    • Convocator
  • Economic
  • Educație
  • Cultură
Select Page
APLICAȚII
MOBILE
AndroidDescarcă aplicația BIHON iOSDescarcă aplicația BIHON
BIHON
BIHON Ştirile judeţului Bihor
Covid la CT Vadu Crișului și la fabrica de clăpari. 19 cazuri active, 70 de contacți

Covid la CT Vadu Crișului și la fabrica de clăpari. 19 cazuri active, 70 de contacți

De Veronica Bursașiu
la 16 September 2020 09:21 Reactualizat la: 16 September 2020 09:52

Covid la CT Vadu Crișului și la fabrica de clăpari. 19 cazuri active, 70 de contacți

16 September 2020 09:21 Reactualizat la: 16 September 2020 09:52
Fabrica de clăpari aparținând de Plastor s-a închis pentru dezinfecție. Școala nu se închide, deoarece profesoara confirmată cu COVID 19 nu a fost la deschiderea anului școlar.
Scris de Veronica Bursașiu - Fabrica de clăpari aparținând de Plastor s-a închis pentru dezinfecție. Școala nu se închide, deoarece profesoara confirmată cu COVID 19 nu a fost la deschiderea anului școlar.

Trimite articolul

X

Primarul de Vadu Crișului spune că doamna profesoară care e infectată e din Oradea, dar are ore la Vadu Crișului, iar profesoara care e în carantină a fost cu aceasta în mașină. Oricum, Colegiul din Vadu Crișului e pregătit și pentru scenariul roșu. Școlile funcționează acum pe scenariul verde, mai puțin două clase care au peste 25 de elevi.

„Sunt 19 cazuri active, sunt 70 de contacți. Asigurăm pachete cu hrană. Noi am trecut peste panică, suntem antrenați încă din perioada în care am avut carantină în colonia de rromi. Probabil săptămâna aceasta vom scăpa și de aceste cazuri cu bine”, a spus primarul Dorel Cosma.

[eadvert]

Trimite articolul

X
Taguri:
coronavirus ,
Dorel Cosma ,
liceul tehnic vadu crisului ,
profesoara infectata
0 Comentarii

Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

inca 1000 caractere ramase

Citiți principiile noastre de moderare aici!

    powered by Surfing Waves

    BIHON Sport local

    Golgheterul din Liga 4 Bihor nu mai continuă la TSA. „Îmi doresc o nouă provocare în carieră”
    Atacantul Remus Pașca (30 de ani – 1,90 m) a avut un sezon excelent în tricoul echipei Transilvania Sport Academy, pentru care a înscris 40 de goluri în Liga 4, 3 goluri și Cupa României și 4 goluri în „dubla” de baraj cu Minerul Rodna.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    Bătaie în fața unui magazin din Ștei. Agresorul a fost arestat pentru 30 de zile
    Un scandal petrecut pe o stradă din Ștei, în fața unui magazin, s-a terminat în spatele gratiilor pentru agresor și la spital, în cazul celor două persoane pe care le-a lovit.

    BIHON Ştirile judeţului Bihor

    4 ani de închisoare pentru un clujean prins în Oradea, când vindea „cristal” 2-MMC ascuns într-o jucărie
    Tribunalul Bihor l-a condamnat, vineri, la 4 ani de închisoare, cu executare, pe Tiberiu Richard Pop, un clujean de 35 de ani, care a fost prins în flagrant delict în timp ce îi vindea unui colaborator al anchetatorilor antidrog o jumătate de kilogram de substanță psihoactivă 2-MMC, într-o spălătorie auto din Oradea.

    BIHON CAO

    Seceta și canicula pun presiune pe rețea. Compania de Apă Oradea avertizează asupra consumului excesiv

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Oradea, str. Pelicanului

    BIHON CAO

    Întrerupere alimentare cu apă în Hidișelu de Sus, Drăgești, Ceica și Lăzăreni

    Anunturi intreruperi energie electrica

    IEE 08.07.2026 - 15.07.2026 - PL Alesd+ PL Oradea+ PL Marghita +PL Sacuieni +PL Beius-1

    Cultură

    A început Festivalul Medieval Oradea. Cavaleri din Europa, China, Australia şi SUA îi așteaptă pe vizitatori: vezi programul
    În Cetatea Oradea vor fi turniruri călare, jonglerii cu foc, ateliere, demonstraţii şi concerte live,

    România

    Consiliul Concurenței: Prețurile carburanților au fost sub media UE în S1. De la 1 iulie, motorina s-a scumpit cu aproape 36 bani/litru
    Prețurile carburanților din România s-au menținut semnificativ sub media Uniunii Europene, în cea mai mare parte a perioadei 1 martie - 30 iunie 2026, atât la prețurile finale, cu taxe, cât și la prețurile fără taxe, afirmă reprezentanții Consiliului Concurenței, care monitorizează evoluția acestor prețuri în contextul expirării perioadei de plafonare a adaosului comercial și de reducere temporară a accizei la motorină.
    • Bihon.ro
      • Folosinta Cookie-urilor
      • Termeni si conditii de utilizare
      • Politica de confidentialitate
      • Redactia
      • Regulament postare și moderare comentarii

    Bihor Online

    ISSN 3008-234X

    ISSN-L 3008-234X